The Weekly Authority: ???? Galaxy Unpacked tarihi onaylandı

⚡ hoş geldiniz Haftalık Otorite, Android Yetkilisi Haftanın en iyi Android ve teknoloji haberlerini özetleyen haber bülteni. 227. baskı, onaylanmış bir Galaxy Unpacked tarihi, Galaxy S23 teaser videoları, Pixels için eSIM aktarım profilleri, Ubisoft gecikmeleri, AI stajyerleri ve çok daha fazlasıyla burada. ???? Haftam, Callisto Protokolü ile kendimi korkutmakla, yerel Surgical Museum’un vücut parçaları kavanozlarında […]

The Weekly Authority: ???? Galaxy Unpacked tarihi onaylandı

⚡ hoş geldiniz Haftalık Otorite, Android Yetkilisi Haftanın en iyi Android ve teknoloji haberlerini özetleyen haber bülteni. 227. baskı, onaylanmış bir Galaxy Unpacked tarihi, Galaxy S23 teaser videoları, Pixels için eSIM aktarım profilleri, Ubisoft gecikmeleri, AI stajyerleri ve çok daha fazlasıyla burada.

???? Haftam, Callisto Protokolü ile kendimi korkutmakla, yerel Surgical Museum’un vücut parçaları kavanozlarında kendimi anlamsızca korkutmakla ve The Menu’yü izleyen kara komedi hayaletlerini almakla geçti. O son!

Yeni yıl, cep telefonu operatörünüzü değiştirmeyi düşünmek için harika bir zaman, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok sağlayıcı ve planla, biraz mayın tarlası gibi geliyor! Bu da bizi bu haftaki sponsorumuza güzel bir şekilde getiriyor.

Bu haftaki haber bülteninin sponsorluğunu Boost Mobile üstleniyor.

Bülten Resim 3

Ön ödemeli hücrenizden uzaklaşmayı düşünüyorsanız ve çok şey arıyorsanız, cevap Boost’ta. Boost, piyasadaki en yeni faturalı operatör olmakla kalmıyor, aynı zamanda süper yüksek hızlara sahip kendi 5G ağına sahip ilk şirket. Şu anda ilk ay 5 GB 5G/4G LTE Verinizi 0,99 ABD dolarına ve 2 günlük gönderim ücretini yalnızca 5 ABD dolarına* alabilirsiniz. Bu teklif, ücretsiz bir SIM artı mobil erişim noktası içerir ve sınırsız konuşma ve metin ile kilidi açılmış çoğu GSM telefonunda çalışır. İlk ayınızdan sonra, sonsuza kadar ayda 25 ABD doları ödersiniz, bu da gelecekteki fiyat artışları hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Aktivasyon ücreti veya gizli ücret yoktur, bu nedenle Boost, ihtiyaç duyacağınız son telefon planıdır.

* Yeni müşteriler için geçerlidir — bu fırsat yalnızca çevrimiçi olarak mevcuttur

Bize oldukça iyi geliyor!

Sana da iyi geliyor mu? Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bugün kaydolun:

Bu hafta popüler haberler

Samsung Galaxy S23 WinFuture 2

Filmler/TV

Sick'te genç bir kadın karanlıkta bıçak tutuyor - en iyi yeni filmler

oyun:

HTC Vive XR Elit

Yorumlar

lenovo yoga çift ekran

Ryan Haines / Android Otoritesi

Özellikler

2019 kameralı çatışma

Haftalık Mucize

TikTok özellikli görsel

Joe Hindi / Android Yetkilisi

Bu haftaki diğer haberlerde, Seattle okulları teknoloji devlerine dava açıyor gençlerin ruh sağlığını bozduğu için.

 • Seattle’ın devlet okulları bölgesi, Instagram, TikTok, YouTube, Facebook ve Snapchat’in arkasındaki teknoloji devlerine karşı yeni bir dava açtı.
 • Geçen Cuma günü ABD Bölge Mahkemesinde açılan dava, 91 sayfalık bir şikayetten oluşuyordu.
 • Okul bölgesi, ürünlerini çocukları hedefleyerek, sosyal medya şirketlerinin ruh sağlığının kötüleşmesinden ve depresyon, kaygı ve düzensiz yeme gibi davranış bozukluklarından sorumlu olduğunu iddia ediyor.
 • Şikayette ayrıca, çocukların sosyal medya kullanımının öğrencileri eğitmeyi daha da zorlaştırdığı ve okulların çocukları sosyal medyanın etkileri konusunda eğitmek, ek ruh sağlığı uzmanları tutmak ve öğretmenlere ekstra eğitim sağlamak zorunda kaldığı belirtildi.

Dava, 2009 ile 2019 arasında, Seattle Devlet Okullarında “arka arkaya iki hafta veya daha fazla süre boyunca neredeyse her gün çok üzgün veya umutsuz” hissettiğini bildiren öğrencilerin sayısında ortalama %30’luk bir artış olduğunu iddia ediyor.

“Sanıklar, ülke çapındaki on milyonlarca öğrenciyi, Sanıkların sosyal medya platformlarının aşırı kullanımı ve suiistimaliyle ilgili olumlu geri bildirim döngülerine sokarak, gençlerin savunmasız beyinlerini başarıyla sömürdüler. Daha da kötüsü, Sanıkların küratörlüğünü yaptığı ve gençlere yönlendirdiği içerikler genellikle zararlı ve sömürücüdür…”

Okul bölgesinin şikayeti, mahkemeden teknoloji devlerine ürünleriyle çocukları hedef almayı bırakma emri vermesini ve ayrıca mahkemeden sosyal medya bağımlılığı ve sorunlu kullanım için önleme eğitimi ve tedavisi için tazminat ödemesini ve tazminat ödemesini istiyor.

 • Daha şimdiden yüzlerce aile benzer zarar iddialarıyla bu şirketlere dava açıyor.
 • Ancak başka okul bölgelerinin Seattle’a benzer şikayetlerde bulunup bulunmadığı belli değil.

Bu haber, Noel’den önce yayınlanan ve ortaya çıkan bir araştırmanın hemen ardından geldi. ekran süresi, preteenlerin OKB geliştirme ihtimalinin artmasıyla bağlantılıydı:

 • Göre çalışma UC San Francisco (UCSF) araştırmacıları tarafından yönetilen, preteenlerin iki yıllık bir süre içinde OKB geliştirme olasılığı, video oyunu oynadıkları her saat için %13 arttı.
 • Video izledikleri her saat için oranların %11 arttığı da gösterildi.
 • Pandemi sırasında ergenlerin ekran başında geçirdikleri süre iki katına çıkarken aileler bu riskin farkında olmalıdır.
 • Çalışmanın baş yazarı Jason Nagata, “Video oyunları oynamak için aşırı zaman harcayan çocuklar, giderek daha fazla oynama ihtiyacı hissettiklerini ve denemelerine rağmen duramadıklarını bildirmektedir. Video oyunu içeriğiyle ilgili müdahaleci düşünceler takıntılara veya zorlamalara dönüşebilir.
 • Video izlemenin, preteenlerin benzer içeriği zorunlu olarak izlemek istemesine neden olabileceğini ve algoritmaların ve reklamların bu davranışı şiddetlendirebileceğini söyledi.

Elbette sosyal medya ilk kez değil, oyun oynamakve genel olarak ekran süresi, sağlık endişeleri nedeniyle eleştiriliyor. Muhtemelen son sefer de olmayacak.

Teknik Takvim

 • 18 Ocak: Samsung lansman etkinliği (Galaxy A54?)
 • 24 Ocak: PS5, PC’de Forspoken sürümleri
 • 26 Ocak: Razer Edge yayınlandı
 • 27 Ocak: Dead Space PS5, Xbox Series X/S ve PC’de Çıkıyor
 • 1 Şubat 13:00 ET: Samsung Ambalajsız (Galaxy S23?)
 • 7 Şubat: OnePlus 11 küresel lansmanı
 • 22 Şubat: PSVR 2 lansman tarihi
 • 27 Şubat-2 Mart: MWC 2023 Barselona

Haftanın Teknik Tweet’i

TikTok’ta gördüğünüzü çok iyi bildiğiniz halde konuşmada akıllı görünmek için “Bununla ilgili bir şey okudum” demek

Ekstra bir şey: görmek istiyorum TikTok bazı sevimli işe gidip gelen köpeklerin? Alaska, Skagway’deki köpek gezdirme ve eğitim işletmesi Mo Mountain Mutts, koltukların köpeğin kişiliğine göre tahsis edildiği “yavru otobüsü” ile karşınızda. Ayy ???? (s/t eksenler).

Paula Beaton, Kopya Editörü.


The Weekly Authority: ???? Galaxy Unpacked tarihi onaylandı

Teknory