TikTok reklamsız bir aylık abonelik planını test ediyor (Güncelleme: Onay)

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR TikTok uygulamasındaki kod, TikTok’un reklamsız bir aylık abonelik planını test ettiğini gösteriyor. Planın maliyeti şu anda ABD’de bu test aşamasında aylık 4,99 ABD dolarıdır, ancak özellik geniş çapta kullanıma sunulduğunda fiyatlandırma değişebilir. TikTok, tam ürün lansmanına itiraz etse de bu planın testini onayladı. Güncelleme, 3 Ekim 2023 (03:16 ET): […]

TikTok reklamsız bir aylık abonelik planını test ediyor (Güncelleme: Onay)

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • TikTok uygulamasındaki kod, TikTok’un reklamsız bir aylık abonelik planını test ettiğini gösteriyor.
  • Planın maliyeti şu anda ABD’de bu test aşamasında aylık 4,99 ABD dolarıdır, ancak özellik geniş çapta kullanıma sunulduğunda fiyatlandırma değişebilir.
  • TikTok, tam ürün lansmanına itiraz etse de bu planın testini onayladı.

Güncelleme, 3 Ekim 2023 (03:16 ET): TikTok onayladı TechCrunch gerçekten de bu reklamsız aylık aboneliği test ediyor. Ancak hizmet, testin ABD dışında İngilizce konuşulan tek bir pazarla sınırlı olduğunu belirtiyor. Hizmet, testin ABD’ye geleceği yönündeki raporumuza karşı çıkıyor çünkü “küçük ölçekli testler, ürün lansmanının kaçınılmaz olduğunu göstermez.”


Orijinal makale, 2 Ekim 2023 (08:47 ET): TikTok, sosyal medyada kısa formatlı video içeriğini popülerleştirme konusunda büyük beğeni topluyor. TikTok’tan gelen tehdit o kadar gerçek ki, diğer sosyal medya uygulamaları, yaratıcılara yönelik video düzenleme araçlarının yanı sıra kısa formatlı videoları da uygulamalarına dahil etmek zorunda kaldı. Dolayısıyla TikTok’u trend belirleyici olarak adlandırmak yanlış olmaz. Ancak şimdi TikTok, kullanıcılara reklamsız bir aylık abonelik seçeneği sunmaya başladığından, diğer birkaç sosyal medya uygulamasından gelen bir trendi taklit eden kişi gibi görünüyor.

TikTok uygulamasının son sürümünde, kısa video içerik hizmetinin kullanıcılarına seçenek olarak reklamsız aylık abonelik planı sunacağını belirten yeni dizeler bulduk.

Kod

We are testing the Ad-free plan with the TikTok community.
By continuing, you agree to the {%s} and acknowledge that you have read our {%s} to learn how we collect, use and share data.
You also accept the immediate provision of the Ad-free subscription. Price includes VAT.

Kod

Allow us to use your data to show you relevant ads, which helps keep TikTok free. %s.
You can also see how we use and protect your data in our %s

Yeni uygulama sürümünün başlatılması bize bu yeni reklamsız abonelik katmanını sundu. Gördüğünüz gibi reklamsız TikTok deneyimi, bu test aşamasında ABD’deki kullanıcılara ayda 4,99 dolara mal olacak.

TikTok reklamsız abonelik planı 1

Hadlee Simons / Android Otoritesi

Tüm hesaplarımızda aynı ekranın görünmesini sağlayamadık. Bu yazının yazıldığı sırada TikTok’tan resmi bir duyuru görülmedi. Dolayısıyla bunun şu anda sınırlı bir test olduğunu ve başarısına bağlı olarak daha fazla kullanıcıya sunulabileceğini veya sunulmayacağını varsayıyoruz. Bu test aşaması olduğundan, özellik genel kullanıma sunulduğunda nihai fiyatlandırma farklılık gösterebilir.

Bir yorum almak için TikTok’a ulaştık ve onlardan haber alır almaz makaleyi güncelleyeceğiz.

TikTok şu ana kadar büyük ölçüde reklam odaklıydı. Platformda yaratıcılar için birkaç gelir paylaşım mekanizması bulunuyor ve ayrıca kullanıcıların doğrudan bir yaratıcıya abone olmasına olanak tanıyan doğrudan Canlı Abonelik özelliği de bulunuyor. Bu, sosyal medya/kısa biçimli video içeriği uygulamasının reklamsız bir kullanıcı deneyimi için doğrudan para kabul ettiği ilk seferdir.

Reklamsız bir TikTok için para öder misiniz?

108 oy

X (eski adıyla Twitter) gibi platformlar ayrıca X Premium (eski adıyla Twitter Blue) biçiminde reklamsız bir katmana sahiptir. Ancak Premium abonelik, platformda para kazanmaya erişim de dahil olmak üzere başka avantajlar da sunar. TikTok’un aboneliğini reklamsız bir deneyimin dışında nasıl farklılaştıracağı henüz bilinmiyor.

TikTok reklamsız bir aylık abonelik planını test ediyor (Güncelleme: Onay)

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow