TikTok’ta Profil Görünümlerini Kapatma

TikTok tamamen görünürlük, mevcudiyet, etkileşim ve görüntülemelerle ilgilidir. Bununla birlikte, platformu kullanırken ve diğer profilleri, özellikle de rakiplerinizi ziyaret ederken kişisel kimliğinizi gizlemek isteyeceğiniz zamanlar vardır. TikTok, profil görünümlerinizi gizlemenizi sağlayan harika bir özelliğe sahiptir, böylece yaratıcı bunu görmeden ve kimliğinizi bilmeden herhangi bir profili kontrol edebilirsiniz. Bu makale, TikTok profil görüntüleme geçmişinizi nasıl kapatacağınızı […]

TikTok’ta Profil Görünümlerini Kapatma

TikTok tamamen görünürlük, mevcudiyet, etkileşim ve görüntülemelerle ilgilidir. Bununla birlikte, platformu kullanırken ve diğer profilleri, özellikle de rakiplerinizi ziyaret ederken kişisel kimliğinizi gizlemek isteyeceğiniz zamanlar vardır. TikTok, profil görünümlerinizi gizlemenizi sağlayan harika bir özelliğe sahiptir, böylece yaratıcı bunu görmeden ve kimliğinizi bilmeden herhangi bir profili kontrol edebilirsiniz.

Bu makale, TikTok profil görüntüleme geçmişinizi nasıl kapatacağınızı açıklayacaktır.

TikTok’ta Profil Görüntüleme Geçmişini Kapatma

Bu TikTok özelliği, hesap ayarlarınızdan açılıp kapatılabilir ve profilinizde casusluk yapan farklı TikTok hesaplarını görebileceksiniz. Profil görüntüleme geçmişinde gösterilecek olan, yalnızca bu özelliğin açık olduğu TikTok hesapları 30 gün içinde profilinizi gözetleyen kişilerdir. Bu özelliği etkinleştirmiş olan tüm TikTok hesabı sahipleri, profillerini kontrol ettiğinizi de görecektir.

TikTok’ta profil görüntüleme geçmişinizi kapatmak için şu adımları izleyin:

 1. TikTok uygulamanızı açın ve ekranın sağ alt kısmındaki “Profil” seçeneğine tıklayın.
 2. Sağ üstteki “Üç satırlı menü” simgesine tıklayın.
 3. “Ayarlar ve Gizlilik” üzerine tıklayın.
 4. “Gizlilik”i ve ardından “Profil görünümleri”ni tıklayın.
 5. “Profil Görüntüleme Geçmişinizin” yanında bulacağınız geçiş simgesine tıklayın ve açın veya kapatın. Varsayılan olarak, bu “Kapalı” olarak ayarlanacaktır.

Profil görüntüleme geçmişinizi profil görünümleri sayfasından açmak veya kapatmak isterseniz şu adımları izleyin:

 1. TikTok uygulamanızı açın ve ekranın alt kısmındaki “Gelen Kutusu”nu seçin.
 2. Birinin profilinizi görüntülediğini bildiren bir bildirime tıklayın.
 3. “Profil Görünümleri Sayfası”nda sağ üstteki “Ayarlar” simgenizi seçin.
 4. “Profil Görüntüleme Geçmişinizin” yanında olacak geçiş simgesini seçin ve açın veya kapatın.

TikTok’ta Profil Görüntüleme Geçmişinizi Kapatmanın Diğer Nedenleri

 • İstenmeyen etkileşimleri önleme – İnsanlar, TikTok profillerini görüntülediğinizi gördüklerinde, özellikle iş veya hizmet reklamı yapan hesap oluşturucular ve hatta dolandırıcılar olmak üzere, herhangi bir nedenle sizinle etkileşim kurmak isteyebilirler. Profil görüntüleme geçmişini devre dışı bırakmak, güvenilir olduğuna ikna olmadığınız hesapların profillerini görüntülerken içinizin daha rahat olmasını sağlar. Ayrıca, kabul edelim, gerçekten iletişim kurmadığınız birinin profiline baktığınızı gördükten sonra sizinle iletişime geçmesini istemezsiniz.
 • Daha az sosyal baskı – Sosyal medya birçok insanı endişelendiriyor ve profil görüşlerinin TikTok’ta başkaları tarafından görülmesi düşüncesi onları baskı altına alabilir. Bu özelliğin devre dışı bırakılması, bu kullanıcıların içerik oluşturucuların profillerine göz atmasına, içerik oluşturucuların bunu yaptıklarını bilme stresi yaşamasına yardımcı olur.

Profil Görüntüleme Geçmişinizi Kapattığınızda Ne Olur?

TikTok profil görüntüleme geçmişinizi kapattığınızda şunlar olur:

 • 30 gün sonra profil görüntüleme listeniz sıfırlanacaktır. Profil görünümleriniz art arda 30 gün boyunca kapalı kalırsa, önceki profil görünümleri diğer kullanıcıların profil görünüm listelerinden kaldırılır. Yeniden başlamak veya önceki profil görüntüleme geçmişinizi gizli tutmak istiyorsanız, bu kullanışlıdır.
 • Hesabınız ziyaretçi listelerinden kaldırılacaktır. Profil görüntüleme geçmişi kapatıldıktan sonra, profil resminiz ve adınız diğer hesapların ziyaretçi listelerinde görünmez. Ve profil görünümlerinizi kapattığınızda birinin profilini kontrol ettiğinizde, profilini kontrol ettiğinizi görmezler.

Profilleri Anonim Olarak Görüntülemenin Diğer Yolları

 • TikTok profillerini anonim olarak görüntülemek için profil görüntüleme geçmişini kapatın, görüntülemek istediğiniz profile göz atın ve ardından profil görüntüleme geçmişinizi tekrar açın.
 • Bir hesap kullanmadan TikTok’u ziyaret edin. Hesap kullanıcısı, profiline baktığınızı göremez.
 • Birinin profilini kontrol ettiğinizde TikTok profil görünümlerini açtıysanız ve ardından profilini gördüğünüzü bilmemelerini tercih ederseniz, profil görünümlerinizi hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz ve adınız gösterilmez profil görünümlerinde. TikTok, herhangi bir zamanda yalnızca profil görünümlerini etkinleştiren izleyicileri gösterir.

Tekrar Açtıysanız, Ancak Profil Görüntüleme Geçmişiniz Gösterilmiyorsa

TikTok profil görüntüleme geçmişinizi görebilmeye geri dönmeye karar vermiş olabilirsiniz, ancak özelliğin olması gerektiği gibi çalışmadığını keşfedersiniz.

İşte bu sorunu çözebilecek denemek için birkaç seçenek:

 • Gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınızı kontrol edin
 • Uygulamayı güncellemeyi deneyin
 • Oturumu kapatın ve ardından oturum açın
 • TikTok sunucularının çalıştığından emin olun

Tüm bunları denediğiniz halde TikTok profil görüntüleme geçmişinizi hala göremiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz gerekir. TikTok’un desteği yardım için.

Profil Görüntüleme Geçmişini Devre Dışı Bırakmanın Dezavantajı

Alakalı içerik oluşturmak için kitle içgörülerinize büyük ölçüde güvenen bir içerik oluşturucuysanız, profilinizi ziyaret eden kişilerin bu bilgilere erişimini kaybedersiniz. Bu, içeriğinizi izleyicinizin tercihlerine göre uyarlamanızı zorlaştırabilir.

TikTok profil görüntüleme geçmişinizi kapatıp kapatmamaya karar verirken önceliklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Ana önceliğiniz gizlilikse, bu özelliği kapatmak, farklı TikTok profillerine göz atarken size bunu verecektir. Ancak hedef kitlenizle etkileşim kurmak istiyorsanız ve neyin işe yaradığına dair bazı içgörüler almanız gerekiyorsa, bunu yapabilmek için profil görüntüleme geçmişinizi açık tutmayı düşünmeniz gerekir.

Gönül rahatlığıyla casusluk yapın

TikTok’taki profil görüntüleme geçmişi özelliği, profilinizi kontrol eden tüm hesapları görmenize ve onların da onlarınkine bakıp bakmadığınızı görmelerine olanak tanır. Bu, içeriklerindeki etkileşimi ve izleyici demografisini izleyen kullanıcılar için harika olsa da, TikTok profillerine göz atarken anonimliği tercih eden kişiler için büyük bir stres veya sıkıntı olabilir.

TikTok profillerini anonim olarak görmek istiyorsanız, TikTok hesabınızdaki profil görüntüleme geçmişini kapatmanız gerekir. Hem siz hem de profilinizi görüntüleyen herkes bunu anonim olarak yapabilecektir.

TikTok’ta profil görüntülemelerini hiç kapattınız mı? Eğer öyleyse, bu makalede yer alan ipuçlarından ve püf noktalarından herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow