TikTok’un COO’su V. Pappas istifa etti

TikTok COO’su V. Pappas, bir Twitter gönderisinde popüler sosyal medya uygulamasından istifa ettiğini duyurdu. Haber ilk olarak tarafından bildirildi. Bilgi Pappas’ın Perşembe günü TikTok çalışanlarına gönderdiği bir nota erişimi olan. Papazlar cıvıldamak notun tamamını paylaşarak kepçeyi doğruladı. “TikTok’ta elde edilen tüm başarı göz önüne alındığında, nihayet harekete geçme ve girişimcilik tutkularıma yeniden odaklanma zamanının geldiğini […]

TikTok’un COO’su V. Pappas istifa etti

TikTok COO’su V. Pappas, bir Twitter gönderisinde popüler sosyal medya uygulamasından istifa ettiğini duyurdu.

Haber ilk olarak tarafından bildirildi. Bilgi Pappas’ın Perşembe günü TikTok çalışanlarına gönderdiği bir nota erişimi olan. Papazlar cıvıldamak notun tamamını paylaşarak kepçeyi doğruladı. “TikTok’ta elde edilen tüm başarı göz önüne alındığında, nihayet harekete geçme ve girişimcilik tutkularıma yeniden odaklanma zamanının geldiğini hissediyorum” diye yazdılar.

Pappas, TikTok’un en hızlı büyüyen ve en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline geldiği beş yıl boyunca şirketteydi. Pappas, “Baştan sona kuzey yıldızım, ‘internetteki son güneşli nokta’ olarak adlandırdığım şeyi desteklemek ve farklı sesleri kutlayan pozitif ifade için bir platform oluşturmaktı” dedi.

AYRICA BAKINIZ:

TikTok eyalet çapındaki yasak nedeniyle Montana’ya dava açtı

Tartışmaların ortasında, Pappas genellikle Çin hükümeti ile bağları olan ByteDance’in sahibi olduğu şirketin kamu sözcüsüydü. TikTok, gizlilik ve kullanıcı verileriyle ilgili endişeler nedeniyle küresel incelemeyle karşı karşıya kaldı ve birçok ülke tarafından ulusal bir güvenlik tehdidi olarak görülüyor. ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’taki hükümetler, personelin TikTok’u kullanmasını yasakladı. Montana eyaleti, 2024’ten itibaren TikTok kullanımını açıkça yasakladı. TikTok şu anda yasağı zorlamak mahkemede.

Pappas yaptığı duyuruda, TikTok’un İçerik Danışma Konseyi ve Şeffaflık Merkezlerine atıfta bulunarak TikTok’un “sosyal medya endüstrisini daha fazla hesap verebilirlik ve şeffaflığa doğru ittiğini” söyledi. Ayrıca şirket için danışmanlık rolü üstlenerek TikTok liderliğini desteklemeye devam edeceklerini açıkladılar.

Teknory