Tinder’da Konum Nasıl Değiştirilir

Tinder’ın küresel erişimi sayesinde flört oyununuzu gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Ama ne yapacağınızı ve neden telefonunuz cebinizdeyken otobüsten inmek kadar basit olmadığını bilmiyorsanız hayır. Neyse ki, tüm olası sorunlarınızın yanıtları, Tinder profilinizdeki konumu nasıl ve ne zaman değiştireceğinizi bilmekte gizlidir. Okumaya devam edin ve daha fazlasını öğrenin. Konumunuzu Neden Değiştirmelisiniz? Konumunuzu değiştirmek, yapılacak harika bir […]

Tinder’da Konum Nasıl Değiştirilir

Tinder’ın küresel erişimi sayesinde flört oyununuzu gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Ama ne yapacağınızı ve neden telefonunuz cebinizdeyken otobüsten inmek kadar basit olmadığını bilmiyorsanız hayır. Neyse ki, tüm olası sorunlarınızın yanıtları, Tinder profilinizdeki konumu nasıl ve ne zaman değiştireceğinizi bilmekte gizlidir.

Okumaya devam edin ve daha fazlasını öğrenin.

Konumunuzu Neden Değiştirmelisiniz?

Konumunuzu değiştirmek, yapılacak harika bir hareket olabilir. Gideceğiniz yerin flört sahnesine bir göz atıyorsunuz ve o da siz varmadan önce size bir göz atıyor. Bu proaktif yaklaşım, tarihleri ​​eşleştirme ve ayarlama olasılığını artırarak daha yumuşak bir geçiş sağlar ve potansiyel olarak genel Tinder deneyiminizi geliştirir.

Vaktiniz kısıtlıysa ve bunu tatildeyken en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, bu sizin için büyük bir avantajdır. Manzaraların tadını çıkarırken neden telefonunuza bakmak isteyesiniz ki? Ayrıca randevularınız, yalnızca yerel halkın bildiği mekan önerileriyle sizi şaşırtabilir, sizi oyunda öne geçirebilir ve genel beklenti ve macera duygusuna katkıda bulunabilir.

Pasaportu Alın

Tinder’ın konumları değiştirmenize izin verme şekli, bir abonelik planıdır. Aboneler, Tinder Plus, Tinder Gold veya Tinder Platinum olmak üzere üç Katman arasından seçim yapabilir.

Abone olmak için şu adımları izleyin:

 1. Tinder’ı açın.
 2. Profil fotoğrafınıza dokunun.
 3. Ayarları şeç.”
 4. Üç abonelik planından birini seçin.

Bunu yaptıktan sonra Passport’u şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. Profil fotoğrafınıza dokunun.
 2. Ayarları aç.”
 3. “Konum”a dokunun.
 4. “Yeni bir konum ekle”ye dokunun.

Tinder, en son beş konumu saklar ve şehirler arasında gidip gelirseniz bunları hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Pasaport kullandığınız gerçeğinin, orijinal konumunuz ile yeni konumunuz arasındaki mesafe nedeniyle ortaya çıkacağını unutmayın.

Özelliğin buna değip değmeyeceğini görmek için bir aylık Tinder Plus deneme aboneliği alabilir ve test edebilirsiniz. Abone olursanız, en güvenli ve muhtemelen en ucuz seçeneği seçmiş olacaksınız. Üçüncü parti yazılımlara gerek kalmayacak. Passport’a ek olarak, eşleştirmeden önce kaydırma hareketlerinize mesaj gönderme, sınırsız beğeni ve geri alma ve çok daha fazlasını elde etme şansınız olacak. Aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

VPN Yolu

Tinder konumunuzu değiştirmenin en basit yolu bir VPN kullanmaktır. Bu hizmet, IP adresinizi değiştirerek konumunuzu gizler. İnternet Protokolü adresinin kısaltması olan bir IP adresi, bir bilgisayar ağına bağlı her cihazın benzersiz bir sayısal “parmak izidir”. Tinder ve diğer uygulamalar tam olarak nerede olduğunuzu bu şekilde “bilir”. IP adresinizi bir VPN sunucusununkiyle değiştirdiğinizde, Tinder seçtiğiniz sunucunun konumunda olduğunuzu varsayar.

Aşağıdaki genel adımları izleyerek hem Android’de hem de iPhone’da dakikalar içinde bir VPN kurabilirsiniz:

 1. Google Play’e veya App Store’a gidin ve cihazınıza bir VPN uygulaması indirin.
 2. Bir hesap oluşturun ve giriş yapın.
 3. Eşleşmeleri bulmak istediğiniz konumdaki bir sunucuya bağlanın.

Abonelik planı yerine VPN istemenizin ana nedeni konumdur. Kullanmak isteyip de bölgenizde çalışmadığı için kullanamadığınız başka uygulamalar da olabilir. VPN’ler bunun üstesinden gelir ve bunları evinizden bile birden fazla cihazda kullanabilirsiniz.

IP Adresinizi Manuel Olarak Değiştirmeyi Deneyin

Bu adım tüm cihazlarda çalışmıyor, ancak belki de şanslı olanlardan birisiniz. Aşağıdaki adımlarda farklı cihazların terimlere farklı şekilde atıfta bulunduğunu unutmayın.

Android kullanıcıları için:

 1. Ayarlara git.”
 2. Wi-Fi’ye dokunun.
 3. Bağlı olduğunuz ağı bulun ve küçük “i” harfine dokunun.
 4. IP ayarlarını DHCP’den Statik’e değiştirin.
 5. Yeni bir IP adresi girin.
 6. “Kaydet”e dokunun.

iOS kullanıcıları için:

 1. Ayarlara git.”
 2. “Kablosuz”u seçin.
 3. Bağlı olduğunuz ağı bulun ve küçük “i” harfine dokunun.
 4. Bul “IPv4 Adresi” bölümüne gidin ve “IP’yi Yapılandır”ı seçin.
 5. “Manuel” olarak değiştirin ve yeni bir IP adresi girin.

SSS

Pasaport ile şehrimi kaç kez değiştirebilirim?

Şehrinizi değiştirme sayısında bir sınırlama yoktur, ancak Passport’u kullanırken doğrudan kaydırdığınız kişilerin, şehrinizi değiştirdikten sonraki 24 saate kadar profilinizi görebileceğini unutmayın. Bu neden önemli?

İlk olarak, yeni konumdaki kişiler, siz orijinal konumunuza döndükten 24 saat sonra sizi görmeye devam edebilir. Bu nedenle, konumunuzdaki değişikliğe rağmen profilinize rastlayabilir ve potansiyel olarak sizinle eşleşebilirler.

Ayrıca Passport’u başka bir şehirde kullanırken, profiliniz eski konumunuzda görünmeyecektir ve memleketinizden kimseyle eşleşmeyeceksiniz.

Bir VPN ile karşılaştırıldığında Tinder Plus’ın maliyeti nedir?

Bir VPN’in maliyeti, aboneliğinizin süresine bağlıdır. Ortalama olarak, yıllık sözleşmelerin maliyeti ayda yaklaşık 8,41 dolardır. İki yıllık bir abonelik için aylık maliyet 3,40 ABD dolarına kadar düşebilir. Yalnızca 30 günlük bir VPN istiyorsanız, fiyat 6,67 ABD Doları ile 13,00 ABD Doları arasında değişmektedir. Belirli bir VPN sağlayıcısı tarafından sunulan diğer özelliklerin ve hizmetlerin fiyatı etkilediğini unutmayın.

Öte yandan, Tinder Passport’a erişmenizi sağlayan Tinder Plus’ın aylık ücreti 7,99 ABD doları, altı aylık abonelik için aylık 4,00 ABD doları ve yıllık abonelik için aylık 2,67 ABD dolarıdır.

Tinder konumum otomatik olarak değişir mi?

Evet öyle. Tinder, konumunuza göre size en yakın kişileri önerdiğinden, siz bir yerden bir yere hareket ettikçe IP adresinizi değiştiren GPS verilerinizi kullanır.

Tinder konumum neden yanlış?

Tinder’ın konumunuza erişmesini engellerseniz bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Uygulamadan konum bilgisinin engellenmesi, rastgele bir şehre sabitlenmenize ve farklı konumlardaki kişilerle eşleşmenize neden olur.

Hareket Halindeyken Bağlantıda Kalın

Sadık bir Tinder kullanıcısıysanız ve zaman zaman seyahat etme eğilimindeyseniz, yolculuktan önce konumunuzu değiştirmeyi seçin. Abonelik planlarından birini seçerek Tinder’a güvenmeye devam edebilir veya bir VPN edinebilir ve yol sizi nereye götürürse götürsün tüm uygulamalarınızla daha fazla özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Tinder’da hiç konum değiştirdiniz mi? Konum sorununu nasıl çözdünüz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize her şeyi anlatın.

Teknory