Titanik’e Gitme Sertifikasına Sahip Sadece 10 Denizaltı Var

Yaratıcı ifadeler, herhangi bir şeyin kayıt sahibi olabilir. Japon JAMSTEC Shinkai 6500, Dünya üzerindeki herhangi bir “akademik araştırma için insanlı sualtından” daha derine inme yeteneğine sahip – ancak bu, 6.500 metreden daha derine dalabilen birçok dalgıç olduğu için “akademik araştırma” dışındaki görevleri yerine getiren diğer dalgıçlara bağlı olabilir. Shinkai 6500 yeteneğine sahiptir. Yine de, JAMSTEC’in […]

Titanik’e Gitme Sertifikasına Sahip Sadece 10 Denizaltı Var

Yaratıcı ifadeler, herhangi bir şeyin kayıt sahibi olabilir. Japon JAMSTEC Shinkai 6500, Dünya üzerindeki herhangi bir “akademik araştırma için insanlı sualtından” daha derine inme yeteneğine sahip – ancak bu, 6.500 metreden daha derine dalabilen birçok dalgıç olduğu için “akademik araştırma” dışındaki görevleri yerine getiren diğer dalgıçlara bağlı olabilir. Shinkai 6500 yeteneğine sahiptir.

Yine de, JAMSTEC’in çabaları, 1991’de ilk başlatıldığından bu yana 1.500’den fazla dalış gerçekleştirdi. Birincil odak noktası, “deniz tabanı topografyasını ve jeolojisini incelemek ve Pasifik Okyanusu, Atlantik Okyanusu ve Hint Okyanusu ile çevresindeki denizdeki derin deniz organizmalarını araştırmak”. Japonya’ya göre” GARANTİ web sitesi.

Birçok eski dalgıçta olduğu gibi, yıllar içinde kapsamlı iyileştirmeler ve yenilemelerden geçti ve şimdiye kadarki en büyük revizyonu 2012’de tamamlandı. İki metrelik bir iç çapa sahiptir ve biraz sıkışık olmasına rağmen üç kişiye kadar kapasitelidir. Manipülatörleri su altında 100 kg’a kadar kaldırabilir ve yedi projektörü okyanusun derinliklerindeyken yaklaşık 10 metre görüş sağlayabilir. Shinkai’de düzenli bir dalış yaklaşık sekiz saat sürer, ancak bir şeylerin ters gitmesi durumunda mürettebat üyelerinin hayatlarını 129 saat sürdürebilir.

Teknory