Todd Howard, Starfield’ın kasıtlı olarak yıllarca oynanması için tasarlandığını söylüyor

Yıldız Alanı Yönetmen Todd Howard, Bethesda’nın bilim kurgu RPG’sinin “kasıtlı olarak” uzun süre oynanmak üzere tasarlandığını ve önümüzdeki beş yıl boyunca oyunu güncellemek için çalışmayı umduğunu söylüyor. Yakın zamanda yapılan bir röportajda AIAS Game Maker’ın Dizüstü Bilgisayar Podcast’i (aracılığıyla OyunlarRadarInsomniac Games CEO’su Ted Price, Howard’a, yıllar içinde açık dünya macera oyunlarının yaygınlaşmasıyla birlikte görmeye devam […]

Todd Howard, Starfield’ın kasıtlı olarak yıllarca oynanması için tasarlandığını söylüyor

Yıldız Alanı Yönetmen Todd Howard, Bethesda’nın bilim kurgu RPG’sinin “kasıtlı olarak” uzun süre oynanmak üzere tasarlandığını ve önümüzdeki beş yıl boyunca oyunu güncellemek için çalışmayı umduğunu söylüyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda AIAS Game Maker’ın Dizüstü Bilgisayar Podcast’i (aracılığıyla OyunlarRadarInsomniac Games CEO’su Ted Price, Howard’a, yıllar içinde açık dünya macera oyunlarının yaygınlaşmasıyla birlikte görmeye devam ettiğimiz gibi, oyunların çok büyüdüğünü düşünüp düşünmediğini sordu.

Howard, bunun “geliştiricilerle ve teknolojiyle başladığını” düşündüğünü söyleyerek yanıt veriyor ve stüdyoların, oyunlarının ne kadar büyük olabileceğinin sınırlarını zorlamak için en yeni donanımı kullanmak istediklerini öne sürüyor.

Howard, “Sanırım oyunların ölçeğine dönüp bakmam gerekecek” dedi. “Önceden işler ne kadar büyüktü? Fark ettiğim tek şey, daha fazla oyunun uzun süre oynanması, ‘canlı’ olmaları ve zaman içinde bunları güncelleme yeteneğinin, insanların şu anda oynadığı ve daha önce oynanmış oyunlar yaratmasıydı. uzun süredir ortalıkta dolaşıyor, yıllar, yıllar ve yıllar süren güncellemeler alıyor ve bu bir beklenti yaratıyor.

“Yeni bir şeye girdiğimde bu, bir süredir oynadığım olgun bir oyunla nasıl kıyaslanabilir?”

Skyrim açık dünya keşfi, tekrar oynanabilirliği, özel hayran kitlesi ve modlama topluluğu sayesinde Bethesda’nın bugüne kadar en çok oynanan oyunlarından biridir. Howard bunu, üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen oyunun oyuncular açısından hâlâ şirket için nasıl son derece iyi performans gösterdiğinin bir örneği olarak kullanıyor.

“Böyle bir oyun bile Skyrim – ki eğer piyasaya sürüldüğü sırada ona bakarsanız hala gerçekten çok büyük bir oyundu – bugün eklentiler ve modlarla bakarsanız çok daha büyük bir oyun. Bizim için 12 yıl sonra hala çok sayıda oynanan bir oyun. Bence seyircilerinize bakarsanız, bir oyuna alıştıklarını ve genellikle onu artı bir yapmak istediklerini görürsünüz. Onlar XYZ’yi eklemek istiyorlar ve geliştiriciler de genellikle bunu yapıyoruz.”

Howard, fikrin bu olduğunu söyleyerek devam ediyor. Yıldız Alanı ve Bethesda’nın tüm oyunları arasında bu oyunun uzun ömürlülük göz önünde bulundurularak tasarlandığını, hatta daha da fazlasını Skyrim Ve Araları açılmak.

Bethesda daha önce oyuncuların geri bildirimlerini dikkate aldığını ve çeşitli yamalarla değişiklikleri uygulamaya başlayacağını belirtmişti ancak Howard zaten yıllar açısından ileriyi düşünüyor ve oyunu zaman içinde geliştirmeye devam etmeyi planlıyor.

“Bu bir oyun ve uzun süre oynanması için kasıtlı olarak yapıldı” diye açıklıyor. “Önceki oyunlarımızdan öğrendiğimiz şeylerden biri de Skyrimitibaren Araları açılmak, insanların onları çok uzun süre oynamak istemesi. Bu yüzden Yıldız AlanıBunun insanların uzun süre oynayacağı bir oyun olduğunu söylemek en kasıtlı olanıydı diyebilirim. Bunu, doğal hissettirecek bir şekilde buna izin verecek şekilde nasıl inşa edebiliriz – ve eğer insanlar oyunu oynadıysa ve ana görevi tamamladıysa, bunu görebilirsiniz.

“Ama aynı zamanda, tamam, neyin Yıldız Alanı üç ayda nasıl görünüyor, altı ayda, bir yılda, iki yılda, üç yılda, dört yılda, beş yılda nasıl görünüyor? Bunun olacağını öğrendik, o yüzden buna hazır olalım, bundan en iyi şekilde yararlanalım ve onu kucaklayalım. Hem burada hem de modlama topluluğumuzla yaptığımız şey bu. Orada çok şey öğrendik. Kendimize herkesin üzerine inşa edebileceği çok ama çok iyi bir oyun temeli sağlıyoruz.”

Daha fazlası için, işte bizim listemiz en iyi RPG’leraynı zamanda en iyi Xbox Series X oyunları hemen oynamak için.

Teknory