Tüyler ürperticiden kesinlikle dehşet vericiye kadar sıralanan en iyi 13 Stephen King filmi

Yazar, romancı, yazar Stephen King, Cujo, Salem’s Lot ve diğer kitapların kopyalarını Truth or Consequences, New Mexico’daki bir kitap imzalama partisinde imzalarken, 1976 dolaylarında (Fotoğraf: Buddy Mays/Corbis, Getty Images aracılığıyla) Stephen King’in kim olduğunu bilmek için korku türünün hayranı olmanıza gerek yok. Maine yerlisinin yazarlık kariyeri yükselişe geçti ve bugüne kadarki en popüler kitaplarından ve […]

Tüyler ürperticiden kesinlikle dehşet vericiye kadar sıralanan en iyi 13 Stephen King filmi

Yazar, romancı, yazar Stephen King, Cujo, Salem’s Lot ve diğer kitapların kopyalarını Truth or Consequences, New Mexico’daki bir kitap imzalama partisinde imzalarken, 1976 dolaylarında (Fotoğraf: Buddy Mays/Corbis, Getty Images aracılığıyla)

Stephen King’in kim olduğunu bilmek için korku türünün hayranı olmanıza gerek yok. Maine yerlisinin yazarlık kariyeri yükselişe geçti ve bugüne kadarki en popüler kitaplarından ve film uyarlamalarından biri olacak bir kısa öykü yazdı. karısı Tabitha onu ikna etti iyiydi. 1974’ler olurdu CarrieTüm zamanların en sevdiğim karakterlerinden biri hakkında en iyi korku kitaplarından biri. (Carrie White dövmem bile var, o kadar ciddi.) İlk kitabı olumlu eleştiriler aldı ve filme çevrilmesi uzun sürmedi.

Bununla birlikte gerisi tarih oldu! King’in kitap ve kısa öyküler de dahil olmak üzere 60’tan fazla eseri dizi ve filmlere uyarlandı. “Korkunun Kralı” olarak tanımlanan 76 yaşındaki yazar birçok kişinin favorisi ve bunun nedenini anlamak kolay.

King’in korku, gerilim ve doğaüstü kurgu hikayeleri gelecek yazarlar üzerinde büyük etki yarattı ve popüler kültür üzerinde büyük bir etki yarattı. Elbette korkudan çok daha fazlasını yazdı, ancak neredeyse Cadılar Bayramı olduğu için, onun en ürkütücü filmlerini parçalara ayırıyoruz ve onları korku faktörüne göre sıralıyoruz.

13. Kimin

  • Çıkış tarihi: 1983
  • Müdür: Lewis Teague’in

Köpeklerden korkmuyor musun? İzledikten sonra bir korku geliştirebilirsiniz Kimin! film, kuduz bir yarasanın ısırdığı köpeğin dehşete düşürdüğü bir anne ve oğlunun etrafında dönüyor. Maine’in küçük Castle Rock kasabasında iki aile üyesi, bir zamanlar iyi anlaştıkları yerel tamircinin köpeğine karşı hayatlarını kurtarmak zorundadır. film vizyona girdiği sırada eleştirmenlerden olumlu eleştiriler almamış olabilir ama benim için Cadılar Bayramı’nın vazgeçilmezi. Çok fazla gerilim ve heyecan verici anlar var, bu da onu izlemeye değer kılıyor.

Kimin şu anda Max’te yayınlanıyor.

12.Dolores Claiborne

  • Çıkış tarihi: 1995
  • Müdür: Taylor Hackford

Bu listedeki bir diğer film ise düz bir korku filminden ziyade psikolojik gerilim niteliğinde. Dolores Claiborne Ürperticiliği ve gerilimiyle cildinizin altına girmenin bir yolu var. film 1995 yılında gösterime girdi ve cinayetle suçlanan bir hizmetçinin hikayesini konu alıyor. Bir gazeteci olan, görüşmediği kızı, annesine destek olmak için memleketi Little Tall Island, Maine’e geri döner. Soruşturma ilerledikçe kasabanın ve Claiborne ailesinin karanlık sırlarını öğreniyoruz ve heyecan verici bir seyir izliyoruz.

Muhteşem Kathy Bates, Dolores Claiborne’u canlandırıyor ve performansıyla Altın Küre adaylığı kazandı. film Amazon Prime Video’da 2,99 dolara kiralanabiliyor.

11. 1408

  • Çıkış tarihi: 2007
  • Müdür: Mikael Håfström

2007 doğaüstü filmi 1408 bu listedeki en iyi film değil ama kesinlikle tüyler ürpertici bir film. Konu şu şekildedir: Paranormal olayları çürütme konusunda uzmanlaşmış bir yazar, araştırma için sözde perili bir otel odasında bir gece geçirir. Tahmin edebileceğiniz gibi oda aslında dır-dir Gece boyunca orada uyumaya çalışırken inançlarına meydan okuyor ve onu korkutuyor. Rahatsız edici ve açıklanamayan olaylar her korku severi eğlendirmeye yetiyor.

1408 PlutoTV’de yayınlanabiliyor.

Teknory