Twitch CEO’su şirketin işten çıkarmalarına değindi ve platformun “bu noktada karlı” olmadığını söyledi

Yayın platformu Twitch’in CEO’su Dan Clancy, şirketin yeni projesi hakkında kamuoyuna konuştu. son işten çıkarmalarve şu anda “karlı olmadığımızı” açıkladı. Bu bir sırada geldi topluluk sohbeti dün (11 Ocak) Twitch’te düzenlendi. Clancy şunları söyledi: “Bunu daha önce de ima etmiştik, bunu sürdürülebilir bir şekilde yürütmemiz gerektiğini söylemiştik, ancak açık konuşacağım: bu noktada kârlı değiliz. Amazon, […]

Twitch CEO’su şirketin işten çıkarmalarına değindi ve platformun “bu noktada karlı” olmadığını söyledi

Yayın platformu Twitch’in CEO’su Dan Clancy, şirketin yeni projesi hakkında kamuoyuna konuştu. son işten çıkarmalarve şu anda “karlı olmadığımızı” açıkladı.

Bu bir sırada geldi topluluk sohbeti dün (11 Ocak) Twitch’te düzenlendi. Clancy şunları söyledi: “Bunu daha önce de ima etmiştik, bunu sürdürülebilir bir şekilde yürütmemiz gerektiğini söylemiştik, ancak açık konuşacağım: bu noktada kârlı değiliz. Amazon, Twitch’i son derece destekledi ve varlığımız için büyük bir şey. Zaman içinde sürdürülebilir olmak, para kaybetmememizi sağlamaktır.”

10 Ocak’ta şirketin 500’den fazla kişiyi işten çıkaracağı doğrulandı. O dönemde Clancy, “kuruluşumuzun hâlâ işimizin büyüklüğü göz önüne alındığında ihtiyaç duyulandan anlamlı derecede daha büyük olduğu açıkça ortaya çıktı” demişti.

Şöyle ekledi: “Bu karar, inanılmaz derecede zor ve acı verici olsa da, yayıncılarımıza Twitch’teki kariyerlerini destekleme yeteneklerini etkilemeden sürdürülebilir bir şekilde hizmet vermeye devam edebilmemizi sağlamak için gerekli.”

Clancy’nin canlı yayınına dönecek olursak, CEO, Twitch kullanıcılarına “ihtiyaçlarınızı hâlâ karşılayabileceğimiz” konusundaki güvenini yineledi.

“Twitch’i büyütmeye ve Twitch’i uzun süredir olduğu yerde tutmaya devam etmeye çok odaklandık” diye açıkladı. “Şunu açıkça belirtmek isterim ki, hâlâ gereğinden fazla kaynağa sahibiz ve hâlâ makul büyüklükte bir kuruluşuz. İhtiyaçlarınıza hâlâ hizmet verebileceğiz, hâlâ ürünü geliştirebileceğiz.

“Daha önce yaptığımız kadar çok şey yapamayacağız, ancak sanırım hala birçok şeyin gerçekleştiğini göreceğiz. [2024] çok heyecanlanacaksınız. […] Odak noktamız Twitch’i canlı yayın için en iyi yer, topluluklar oluşturmak için en iyi yer haline getirmektir.”

Bu hafta hem Unity’nin hem de Discord’un büyük personel kesintisi yaptığı doğrulandı. Unity yaklaşık 1.800 kişiyi işten çıkardı Ve Discord işten çıkarılıyor 170.

Oynamak için yeni oyunlar mı arıyorsunuz? Listemizde harika öneriler bulabilirsiniz. en iyi bilgisayar oyunları, en iyi PS5 oyunları Ve en iyi Xbox Series X oyunları.

Teknory