Twitter Blue’nun ilk abonelerinin yarısından fazlası artık abone değil

Yeni verilere göre, Twitter Blue’nun yaklaşık altı ay önce lansmanından bu yana yaşadığı mücadeleler, daha önce açıklanandan daha şiddetli. Musk’ın abonelik hizmeti sürümünün geçen Kasım ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Twitter, Mashable olarak Nisan sonu itibarıyla yalnızca yaklaşık 640.000 Twitter kullanıcısını ödeme yapan Twitter Blue abonelerine dönüştürebildi. bildirildi bu haftanın başlarında. Bu rakamlar yetersiz olsa […]

Twitter Blue’nun ilk abonelerinin yarısından fazlası artık abone değil

Yeni verilere göre, Twitter Blue’nun yaklaşık altı ay önce lansmanından bu yana yaşadığı mücadeleler, daha önce açıklanandan daha şiddetli.

Musk’ın abonelik hizmeti sürümünün geçen Kasım ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Twitter, Mashable olarak Nisan sonu itibarıyla yalnızca yaklaşık 640.000 Twitter kullanıcısını ödeme yapan Twitter Blue abonelerine dönüştürebildi. bildirildi bu haftanın başlarında.

Bu rakamlar yetersiz olsa da, Twitter Blue hakkında daha da çarpıcı bir ayrıntı, ilk abonelerinden kaçının aboneliklerini iptal ettiğidir.

Twitter Blue’nun yaklaşık 150.000 erken abonesinden sadece yaklaşık 68.157’si ortalıkta dolaşıp 30 Nisan itibarıyla ücretli bir abonelik sürdürdü. Abonelikler ayda 8 ABD Doları – mobilde 11 ABD Doları.

Toplam erken abone sayısı doğrudan dahili sızıntılarla bağlantılıdır yayınlanan(yeni bir sekmede açılır) tarafından Washington Post Geçen yıl toplam 150.000 kullanıcının olduğunu gösteren başlangıçta kaydolmuş Twitter Blue için, Kasım ayında lansmanından sadece birkaç gün sonra. twitter geçici olarak devre dışı bırakıldı amacıyla Blue’ya kaydolan hesapların bir sonucu olarak bu kullanıcıların abone olmasından kısa bir süre sonra yaklaşık bir ay boyunca yeni kayıtlar taklit etmek ana markalar platformda.

Bu, Kasım ayında ilk kullanıma sunulduğunda Twitter Blue’ya abone olan yaklaşık 81.843 kullanıcının veya Twitter kullanıcılarının yüzde 54,5’inin artık hizmete abone olmadığı anlamına geliyor.

Bu, bir çevrimiçi abonelik hizmeti için anormal derecede yüksek bir kayıp oranı. Churn oranı, bir hizmetin aboneliğinden çıkan kullanıcıların yüzdesidir.

Buna göre bir çalışma(yeni bir sekmede açılır) Abonelik yönetim şirketi Recurly tarafından geçen yıl yayınlanan, abonelik temelli işletmeler için ortalama yıllık toplam kayıp oranı yalnızca yüzde 5,57.

Bu verilere birkaç ekleme var. Kasım ayından bu yana Twitter Blue’ya abone olan 68.157 kullanıcının tamamı kesintisiz aboneliklere sahip değil. Bu kullanıcılardan bazılarının aboneliklerini iptal etmesi veya bir noktada aboneliklerinin sona ermesine izin vermesi ve ardından daha sonraki bir tarihte geri dönmesi mümkündür.

Ayrıca, abone olarak görünen bu kullanıcıların bir kısmının gerçekten zaten iptal edildi planları ve Twitter Blue’nun abonelik hizmetini ücretsiz olarak almaya devam ediyorlar. İçinde önceki raporlama(yeni bir sekmede açılır) Gizmodo için, gazeteci Steven Monacelli sayısız kişiyle konuşulur(yeni bir sekmede açılır) aylardır aboneliklerini iptal etmelerine ve ödeme yapmamalarına rağmen aboneliklerinden, mavi onay işaretinden ve tüm bunlardan kurtulamayan eski Twitter Blue aboneleri.

Twitter Blue özellikleri elde tutmayı teşvik etmiyor

Twitter Blue, Twitter’ın abonelerine tweet düzenleme düğmesi gibi premium özellikler sağlayan ücretli bir teklifidir. Bununla birlikte, aboneler için en cazip özellikler, Musk’ın hizmete öne çıkan eklemeleri gibi görünüyor – yani mavi doğrulama onay işareti ve Mavi abonelere Sizin İçin akışında ve tweet yanıtlarında önceliklendirme sağlayan algoritma desteği.

Bununla birlikte, çok sayıda Twitter Blue kullanıcısı, artırılmış erişimin yetersiz olduğuna inandıkları şeyler hakkında platformda Musk’a olan memnuniyetsizliklerini dile getirdiler. ezilebilir önceden rapor edildi Mart ayında Twitter Blue abonelerinin yaklaşık yarısının 1.000’den az takipçisi var.

Geçen aya ait en son Twitter verileri, düşük takipçi sayısına sahip Twitter Blue abonelerinin yüzdesinin oldukça değişmediğini gösteriyor. Yaklaşık 291.183 Twitter Blue abonesinin 1.000’den az takipçisi var. Kabaca 107.492’nin 100’den az takipçisi var. Yaklaşık 3.352 ücretli abonenin hiç takipçisi yok.

Sadece Kasım ayından beri aboneliklerini sürdüren Twitter Blue abonelerine bakıldığında, yaklaşık 1.951’inin 10’dan az takipçisi var.

Aslında, daha önce Twitter’ın eski, Musk öncesi doğrulama sistemi altında doğrulanan o kadar az sayıda büyük hesap Twitter Blue’ya kaydolmuştu ki, şirket o zamandan beri en az 1 milyonu olan birçok kullanıcıya hizmet için ücretsiz “ücretsiz” abonelikler verdi. takipçiler.

Bu son Twitter verileri, Twitter Blue abonelerini aylardır takip eden ve Mashable’a sağlanan bağımsız bir araştırmacı olan geliştirici Travis Brown’dan geliyor. Brown’a göre, Twitter Blue araştırması için kullandığı metodoloji, tüm abonelerin kabaca yüzde 90’ını çekiyor. Şirketten daha önce bahsedilen sızıntı da dahil olmak üzere şirketten önceki dahili sızıntılarla karşılaştırıldığında Washington PostBrown’ın verileri resmi rakamlarla çok yakından eşleşti.

Tek haneli takipçi sayısına sahip Twitter Blue abonelerinden bahsetmişken, Brown diyor(yeni bir sekmede açılır) “Toplu olarak bu insanlar Elon’a 100 bin dolara yakın ödeme yaptılar ve birlikte 8 binin altında takipçi kazandılar.”

Teknory