Twitter DM ayarlarını değiştirdi, böylece Twitter Blue için ödeme yapmayan kullanıcılar size mesaj gönderemez

Twitter, acemi ücretli abonelik programı Twitter Blue’yu tanıtmak için yeni bir özellik daha başlattı. Ve bunu yaparken Twitter, açık DM’leri olan her kullanıcının ayarlarını değiştirerek Twitter Blue abonesi olmayanların onlara mesaj göndermesini engelledi. Twitter, DM’lerinizi bir Twitter Mavi promosyonuna dönüştürdü Cuma günü Twitter, platformda doğrudan mesajlar için yeni bir ayar seçeneği sunmaya başladı. Önceden Twitter […]

Twitter DM ayarlarını değiştirdi, böylece Twitter Blue için ödeme yapmayan kullanıcılar size mesaj gönderemez

Twitter, acemi ücretli abonelik programı Twitter Blue’yu tanıtmak için yeni bir özellik daha başlattı.

Ve bunu yaparken Twitter, açık DM’leri olan her kullanıcının ayarlarını değiştirerek Twitter Blue abonesi olmayanların onlara mesaj göndermesini engelledi.

Twitter, DM’lerinizi bir Twitter Mavi promosyonuna dönüştürdü

Cuma günü Twitter, platformda doğrudan mesajlar için yeni bir ayar seçeneği sunmaya başladı. Önceden Twitter kullanıcılarının iki seçeneği vardı. Platformdaki herkesin onlara mesaj göndermesine izin verebilir veya yalnızca takip ettikleri diğer kullanıcıların onlara mesaj göndermesine izin verebilirler. İkinci seçenek seçilirse, DM düğmesi yalnızca takip edilen kullanıcılar için görünürdü.

Ancak bu yeni üçüncü seçenek, kullanıcıların yalnızca takip ettikleri kullanıcılardan DM almasına olanak tanır. Ve Doğrulanmış Twitter kullanıcıları. Belki de, eski doğrulama sistemi etkinken ve doğrulanmış kullanıcılar önemli ünlüler, profesyonel sporcular ve diğer medya kişiliklerinden oluşuyorsa, bu özellik yararlı olabilirdi. Bununla birlikte, Elon Musk’ın Twitter’ında bu, temel olarak, Twitter Blue için ayda 8 dolar ödeyen herkesin artık bir kullanıcıya mesaj gönderebileceği anlamına geliyor.

Twitter, “14 Temmuz’dan itibaren, DM’lerdeki spam mesajlarının sayısını azaltmaya yardımcı olacak yeni bir mesaj ayarı ekliyoruz.” ilan edildi(yeni bir sekmede açılır) resmi @TwitterSupport hesabında. “Yeni ayar etkinleştirildiğinde, takip ettiğiniz kullanıcılardan gelen mesajlar birincil gelen kutunuza, takip etmediğiniz doğrulanmış kullanıcılardan gelen mesajlar ise mesaj isteği gelen kutunuza gönderilecek.”

Bazıları bu duyuruyu Twitter’dan, Musk’ın şirketin bu tür davranışları engelleme yolu olarak ücretli aboneliği teşvik etmesine rağmen Twitter Blue kullanıcılarının bile spam gönderebileceğinin bir kabulü olarak aldı. Twitter’ın DM sistemi, kullanıcılara iki gelen kutusu sağlar. Ana gelen kutusu olan birincil kutu ve ulaşmak için ek bir tıklama gerektiren ikincil mesaj isteği gelen kutusu. Bir kullanıcının tanımadığı veya takip etmediği kişilerden gelen çoğu mesaj, o mesaj istek klasörüne gider. Ancak, bu duyurunun yanlış okunması gibi görünüyor.

Aslında, yeni özellik kasıtlı olarak Twitter Blue’yu tanıtacak şekilde ayarlandı ve kullanıcıları buna kaydolmaya teşvik ediyor. Bu seçenek açıkken, DM mesajı düğmesi şu kişiler için görünmeye devam eder: tüm kullanıcılar. Takip etmediğiniz ve Twitter Blue’ya abone olmayan bir kullanıcı size mesaj göndermeye çalıştığında, kendisini Twitter Blue’ya abone olmaya teşvik eden bir istem alır.

Twitter’da “Bu kullanıcıya mesaj göndermek için onay alın” yazıyor İleti(yeni bir sekmede açılır). “Yalnızca doğrulanmış kullanıcılar, kendilerini takip etmeyen kişilere Direkt Mesaj istekleri gönderebilir. Devam etmek için Twitter Blue’ya kaydolun.”

Bazı Twitter kullanıcıları gerçekleştirilmiş(yeni bir sekmede açılır) DM’lerde bir düşüş fark ettikleri için Twitter’ın duyurusunu görmeden bir şeyler değişmişti.

Ve bu ek seçeneği daha da kötü hale getirmek için Twitter devam etti ve daha önce ayarları tüm Twitter kullanıcılarından gelen DM’lere izin verecek şekilde ayarlanmış her kullanıcı için varsayılan seçenek haline getirdi.

@TwitterSupport’tan bir tweet, “Daha önce izinlerini herkesten gelen mesaj isteklerine izin verecek şekilde ayarlamış olan kullanıcılar bu yeni ayara taşınacak, ancak istedikleri zaman geri dönebilecekler” diyor.

Esasen bu değişiklikle Twitter, her kullanıcının doğrudan mesajlarını Twitter Blue için bir reklama dönüştürdü.

Geri değiştirebilirsiniz. İşte nasıl.

Twitter’ın dediği gibi, geri değiştirilebilir. Ne yazık ki, bir kullanıcının ilk etapta değiştirildiğini bilmesi gerekir. Ama buradaysan, bunu okuyorsan, bu sensin. Öyleyse, ayarları nasıl geri koyabileceğinizi ve Twitter’ın hesabınızı kullanarak ücretli abonelik planının reklamını yapmasını nasıl durdurabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Twitter hesabınıza giriş yapmış durumdayken Direkt Mesajlara gidin. Web’de menüde “Mesajlar” olarak adlandırılır. Twitter’ın mobil uygulamalarını kullanıyorsanız, menü çubuğundaki zarf logosudur.

DM’lerinize gitmek için Mesajlar’a tıklayın
Kredi: Mashable ekran görüntüsü

Birincil gelen kutusu sayfasında, sağ üst köşede bir dişli logosu bulunur. Ayarlarınıza erişmek için buna tıklayın.

Mashable Ekran Görüntüsü

Dişli simgesine tıklayarak DM Ayarlarına gidin.
Kredi: DM Ayarları

Artık Twitter tarafından size sağlanan üç mesajlaşma seçeneğini görebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin. “Yalnızca Doğrulanmış kullanıcılardan gelen mesajlara izin ver” seçeneği, Twitter Blue’yu size mesaj göndermeye çalışan kişilere tanıtan yeni seçenektir.

Twitter DM seçenekleri

Twitter varsayılanı orta seçenek olarak değiştirdi. Tercih ettiğinizi seçin.
Kredi: Mashable ekran görüntüsü

Bazı kullanıcılar ayarların her zaman kaydedilmediğini bildiriyor, bu nedenle değişikliklerinizi yaptıktan sonra Mashable, DM ayarları sayfasından çıkmanızı ve ardından değişikliklerin kaydedildiğinden emin olmak için geri dönmenizi öneriyor.

Teknory