Twitter, Dünya Kupası sırasında reklam gelirini kaybediyor

Hayatta kalmak için reklam gelirine güvenen bir şirket için söz konusu reklam gelirini kaybetmek çok kötü bir şey. maalesef Elon Musk‘ nin en yeni girişimi, olan tam olarak bu. FIFA Dünya Kupası 20 Kasım’da Katar’da başladığında, Twitter’ın eyalet çapındaki reklam geliri, her yıl beklentilerin yüzde 80 altında geldi. New York Times raporu. AYRICA BAKINIZ: Elon […]

Twitter, Dünya Kupası sırasında reklam gelirini kaybediyor

Hayatta kalmak için reklam gelirine güvenen bir şirket için söz konusu reklam gelirini kaybetmek çok kötü bir şey. maalesef Elon Musk‘ nin en yeni girişimi, olan tam olarak bu. FIFA Dünya Kupası 20 Kasım’da Katar’da başladığında, Twitter’ın eyalet çapındaki reklam geliri, her yıl beklentilerin yüzde 80 altında geldi. New York Times raporu.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter anlaşmazlığı nedeniyle Apple ile ‘savaşa girmeye’ hazır

Bunlar sadece bir haftalık beklentiler, dikkat edin, ancak şu anda Twitter’da neler olup bittiğine dair pembe bir tablo çizmiyorlar. Dünya Kupası, dünyanın en popüler sporunun en büyük vitrinidir ve yalnızca dört yılda bir gerçekleşir, bu nedenle meli Twitter için büyük bir reklam geliri zamanı olabilir. Ancak Times’a göre öyle olmadı. Times’a göre, Twitter’ın 2022’nin son çeyreği için dahili gelir tahminleri 1,4 milyar dolardan 1,1 milyar dolara düşürüldü.

Bunun açıklaması, Musk’ın Ekim ayı sonlarında görevi devralmasından bu yana reklamverenlerin toplu halde Twitter’dan kaçıyor olmasıdır. Sitenin en iyi reklamverenlerinin yarısı bildirildiğine göre gittiChipotle, Ford ve Chevrolet gibi ağır vurucular dahil. Musk geri döndü tartışmalı yasaklı hesaplar ve sitenin COVID yanlış bilgilendirme politikasını kapatınve büyük markaların reklamlarının rahatsız edici tweetlerin yanında görünmesini istemedikleri düşüncesi.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk’ın favori Twitter özelliği, beyaz üstünlükçüler tarafından silah haline getiriliyor

Times’tan ayrı bir rapor, nefret söylemi hızla arttı Musk’ın devralınmasından bu yana Twitter’da da.

Musk’ın Twitter’daki mülkiyeti devam ettikçe, ifade özgürlüğü mutlakiyetçiliğinin yerini iyi bir iş anlayışına bırakıp bırakmayacağını görmek kesinlikle ilginç olacak.

Teknory