Twitter, platformdaki bu sinir bozucu yeni oran limitleri hakkında açılıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Twitter, platforma sınırlamalar getirmek için son hamlesini netleştirdi. Şirket, kullanıcılara sınırlar hakkında herhangi bir önceden bildirimde bulunulmasının, kötü aktörlerin ve botların tespit edilmekten kaçmasına neden olacağını söylüyor. Platform, oran sınırlarının kullanıcıların yalnızca küçük bir yüzdesini etkilediğini ve reklamcılık üzerinde minimum etkiye sahip olduğunu söylüyor. Elon Musk, geçen hafta platformda […]

Twitter, platformdaki bu sinir bozucu yeni oran limitleri hakkında açılıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Twitter, platforma sınırlamalar getirmek için son hamlesini netleştirdi.
  • Şirket, kullanıcılara sınırlar hakkında herhangi bir önceden bildirimde bulunulmasının, kötü aktörlerin ve botların tespit edilmekten kaçmasına neden olacağını söylüyor.
  • Platform, oran sınırlarının kullanıcıların yalnızca küçük bir yüzdesini etkilediğini ve reklamcılık üzerinde minimum etkiye sahip olduğunu söylüyor.

Elon Musk, geçen hafta platformda okuyabilecekleri tweet sayısına “geçici” sınırlar getirdiğini açıklayarak kullanıcıları şok etmişti. Kayıtsız kullanıcıların da tweetleri görüntülemesi engellendi. Sırasında bazıları tartıştı Şirketin sadece maliyetleri düşürmeye çalıştığını söyleyen Twitter, şimdi bir Blog yazısı ani ve pek popüler olmayan hareketinin ardındaki nedeni daha da açıklığa kavuşturuyor.

“Kullanıcı tabanımızın gerçekliğini sağlamak için spam ve botları platformumuzdan kaldırmak için aşırı önlemler almalıyız. Bu nedenle, platforma zarar veren botları ve diğer kötü aktörleri tespit edip ortadan kaldırabilmek için kullanımı geçici olarak sınırladık” diye yazıyor şirket.

Twitter, kullanıcılara hız limitleriyle ilgili herhangi bir ön bildirimin “kötü aktörlerin tespit edilmekten kaçınmak için davranışlarını değiştirmesine izin vereceğini” söylüyor.

Şirket ayrıca reklamverenlere, Twitter’ın mevcut sınırlarının insanların yalnızca küçük bir yüzdesini etkilediği ve reklamcılık üzerindeki etkilerinin “minimum” olduğu konusunda güvence verdi.

Twitter’ın bu oran sınırlarını ne zaman tersine çevireceği belli değil, ancak şirket, bot hesaplarının ve diğer kötü aktörlerin AI modelleri oluşturmak için insanların herkese açık Twitter verilerini çalmasını önlemek için çalıştığını söylüyor. Platform ayrıca botların insanları ve konuşmaları manipüle etmesini durdurmak istiyor.

Twitter, “Çalışma tamamlandığında bir güncelleme sağlayacağız” dedi.


Twitter, platformdaki bu sinir bozucu yeni oran limitleri hakkında açılıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow