Twitter şimdi, olmayacağını söyledikten sonra hava durumu uyarıları ve kamu hizmetleri için API istisnalarına izin vereceğini söylüyor

Elon Musk, devraldığından beri Twitter’da birçok tartışmalı karar aldı. Ancak, belki de hiçbiri karardan daha yuvarlak bir şekilde eleştirilmedi. ayırmak yeni fahiş Enterprise fiyatlandırması için ödeme yapmadıkları sürece Twitter’ın API’sinden önemli kamu hizmeti ve güvenlik hesapları. Ancak Salı günü Twitter fikrini değiştirmiş görünüyor. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) Resmi Twitter hesabı @TwitterDev, “Twitter […]

Twitter şimdi, olmayacağını söyledikten sonra hava durumu uyarıları ve kamu hizmetleri için API istisnalarına izin vereceğini söylüyor

Elon Musk, devraldığından beri Twitter’da birçok tartışmalı karar aldı. Ancak, belki de hiçbiri karardan daha yuvarlak bir şekilde eleştirilmedi. ayırmak yeni fahiş Enterprise fiyatlandırması için ödeme yapmadıkları sürece Twitter’ın API’sinden önemli kamu hizmeti ve güvenlik hesapları.

Ancak Salı günü Twitter fikrini değiştirmiş görünüyor.

Resmi Twitter hesabı @TwitterDev, “Twitter API için en önemli kullanım durumlarından biri her zaman kamu hizmeti olmuştur.” tweet attı(yeni bir sekmede açılır). “Hava durumu uyarılarını, ulaşım güncellemelerini ve acil durum bildirimlerini tweetleyen doğrulanmış hükümet veya kamuya ait hizmetler, API’yi bu kritik amaçlar için ücretsiz olarak kullanabilir.”

Son zamanlarda Twitter’ın API’sinden bağlantısı kesilen önemli hesaplar için istisnalar oluşturma kararı kesinlikle memnuniyetle karşılandı. Twitter’ın orijinal katı duruş API’sini kullanmak isteyen herkesin – 100 $’lık küçük “hobi” planının ötesinde – ayda 42.000 $’dan başlayan bir Enterprise planı için ödeme yapması gerekiyordu.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter oturumunuzu kapatmaya devam ediyor mu? Yalnız değilsin

Twitter’ın yeni API planları, yüzlerce bağımsız geliştiricinin geçtiğimiz ay Twitter tabanlı uygulamalarını kapatmaya zorlanmasına yol açtı. Ve doğrudan bir sonuç olarak, Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS) tarafından yürütülen acil hava durumu uyarı hesapları ve MTA’nın NYC Metro hesapları gibi toplu taşıma uyarı hesapları ilan edildi(yeni bir sekmede açılır) artık önemli, otomatik, güncel uyarı hizmetlerini Twitter’da sağlayamayacaklardı.

NWS ve MTA’nın kesilmesi, kullanıcılardan Twitter’ın son zamanlardaki diğer popüler olmayan hareketlerinden daha fazla geri tepme aldı. Birincisi, bu tür hesaplar, platformun ilk günlerinden beri Twitter ekosisteminde her zaman önemli bir rol oynamış ve Twitter’ın son dakika haber güncellemeleri için bir yer olarak sağlamlaşmasına yardımcı olmuştur.

Bununla birlikte, ayrıntıların çoğu hala net değil. Örneğin, Twitter “doğrulandı” dediğinde bu, ajansın yalnızca hesabın kendisine ait olduğunu kanıtlaması gerektiği anlamına mı gelir yoksa Twitter’da resmi olarak doğrulanmış bir hesap mı isterler? Ve MTA tarafından işletilen NYC Subway hesabından silindiğinden beri Twitter’daki değişiklikten henüz haberdar olmadıklarını açıkça ortaya koydu:


Kredi: Twitter / Ekran Görüntüsü

Hoş bir sürpriz olarak gelen haberler, Twitter için giderek daha nadir hale geliyor ve bu, görünüşte kötü tavsiye edilmiş bir önceki duyurunun tersine çevrilmesi olsa bile, bu duyuruyu canlandırıcı bir hız değişikliği yapıyor.

Teknory