Twitter, SMS iki faktörlü kimlik doğrulaması için Twitter Blue aboneliği gerektirecek

Twitter Blue abonesi olmayanlar için, bu kullanıcıların Mavi trene binmek veya SMS iki faktörlü kimlik doğrulamasını kapatma riskini almak için artık 30 günleri var. Twitter ve CEO Elon Musk’ın yeni politikası, Cuma öğleden sonra erken saatlerde Platformer’dan Zoe Schiffer tarafından bir tweet’te ima edildi. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) (Yeni bir sekmede açılır) […]

Twitter, SMS iki faktörlü kimlik doğrulaması için Twitter Blue aboneliği gerektirecek

Twitter Blue abonesi olmayanlar için, bu kullanıcıların Mavi trene binmek veya SMS iki faktörlü kimlik doğrulamasını kapatma riskini almak için artık 30 günleri var. Twitter ve CEO Elon Musk’ın yeni politikası, Cuma öğleden sonra erken saatlerde Platformer’dan Zoe Schiffer tarafından bir tweet’te ima edildi.

adresindeki güncellenmiş bir blog gönderisine göre haberler artık resmi değil. Twitter’ın web sitesi(Yeni bir sekmede açılır). Gönderi, SMS’in popüler bir 2FA biçimi olmasına rağmen kolayca kötüye kullanılabileceğini kabul ediyor. Bu nedenle platform, en kötü kimlik doğrulama biçimini kullanma ayrıcalığını 8 ABD doları (veya bir iOS cihazı kullanıyorsanız 11 ABD doları) karşılığında kilitliyor. Site daha sonra Twitter Blue üyesi olmayan abonelerin “bunun yerine bir kimlik doğrulama uygulaması veya güvenlik anahtarı yöntemi kullanmayı düşünmelerini” önerir. Yani ya öyle ya da Twitter’ın 20 Mart’ta sizin için kapatmasını bekleyin.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter’da daha fazla Elon Musk istedi, bu yüzden Twitter artık tamamen Elon Musk

Twitter’ın belirttiği gibi, uygulamada oturum açmak için SMS 2FA gerekli değildir, ancak platformun en çok kullanılan kimlik doğrulama biçimlerinden biridir. Sitenin kendi şeffaflık verilerine dayanan Twitter’daki Rachel Tobac’a göre, platform kullanıcılarının yalnızca yüzde 2,6’sı 2FA’ya sahip ve bunların büyük çoğunluğu (yüzde 74) SMS kimlik doğrulaması kullanıyor.

The Verge’den Sean Hollister gibi, bir şirketin SMS kimlik doğrulamasını bir ödeme duvarının arkasına koymasının büyük bir nedeni işaret(Yeni bir sekmede açılır), SMS mesajları göndermenin maliyeti olmasıdır. Twitter’ın çaresizce paraya ihtiyacı var ve milyarder devraldığından beri plan bu. yine de SMS’i tamamen aşamalı olarak kaldır(Yeni bir sekmede açılır). Ama öyle görünüyor ki, en azından şimdilik, Musk en azından SMS’ten para kazanmanın bir yolunu bulmuş. Twitter Blue aboneliklerinin düşündüğümüzden daha az kazandığını düşünürsek, SMS kimlik doğrulaması yakın gelecekte tüm kullanıcılar için aşamalı olarak tamamen kaldırılabilir.

Teknory