Twitter’dan GIF Nasıl Kaydedilir?

Twitter’da her yerden daha fazla göreceğiniz bir şey, tepki GIF’leri veya başka mesajlara ve yorumlara herhangi bir kelime yazmadan yanıt vermek için kullanılan GIF’lerdir. Twitter’ın tüm GIF arama motoru, Kabul Et, Alkış, Beşlik Çak ve daha pek çok kolay kategorik önerilerle doğrudan mesajda veya beslemenizdeki başka birine yanıt tweet’inde gönderilecek doğru GIF’i bulmayı kolaylaştırır. Tahmin […]

Twitter’dan GIF Nasıl Kaydedilir?

Twitter’da her yerden daha fazla göreceğiniz bir şey, tepki GIF’leri veya başka mesajlara ve yorumlara herhangi bir kelime yazmadan yanıt vermek için kullanılan GIF’lerdir. Twitter’ın tüm GIF arama motoru, Kabul Et, Alkış, Beşlik Çak ve daha pek çok kolay kategorik önerilerle doğrudan mesajda veya beslemenizdeki başka birine yanıt tweet’inde gönderilecek doğru GIF’i bulmayı kolaylaştırır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, platformda sevdiğiniz bir milyon GIF’i mutlaka göreceksiniz. Ne yazık ki, bu Twitter GIF’lerini bilgisayarınızda veya telefonunuzda tutmak olması gerekenden daha zor. Masaüstü sitesine sağ tıklamak, GIF URL’sini kopyalama seçeneğini ortaya çıkarır, ancak elde ettiğiniz tek şey bu!

Twitter, çevrimdışı kullanım için GIF’leri indirmeyi ve kaydetmeyi neden bu kadar zorlaştırıyor? Twitter GIF’lerini bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza kaydetmek mümkün mü? Cevap hayır, ancak yine de GIF resminizi alabilir veya bir mp4 video olarak indirebilir ve bu şekilde saklayabilirsiniz. İşte Twitter animasyonlu GIF resimlerini nasıl indireceğiniz.

Not: Unutmayın, bu Twitter’daki animasyonlu GIF’ler içindir, gerçek videolar için değildir. Hareketsiz görüntünün sol alt köşesinde GIF yazacaktır. eğer zaten oynamıyorsan.

Twitter GIF’leri Gerçek GIF Değildir

Neden Twitter GIF’lerini, başka herhangi bir web sitesinde bir GIF ile yaptığınız gibi, bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza bir resim dosyası olarak kaydedemiyorsunuz? Yanıt başlangıçta açık görünmeyebilir, ancak Twitter’da hareketsiz fotoğraf olmayan hiçbir ortam indirilemez.

Bunun yerine, Twitter’daki GIF’lerin video platformuna benzer bir arayüz kullandığını ancak ekranın alt kısmında oynatma çubuğunun bulunmadığını fark edebilirsiniz. Bu nedenle Twitter GIF’lerinizi bilgisayarınıza kaydedemezsiniz: bunlar kesinlikle GIF değildir. Yerine, bunlar, animasyonlu GIF’in daha verimli olması ve daha akıcı bir Twitter deneyimi sunması için Twitter tarafından tescilli bir formata dönüştürüldüğü küçük video dosyalarıdır.. Kapak tarafında şunları da yapabilirsiniz: Twitter’da yayınlamak için videoları dönüştürün.

Peki, Twitter GIF’lerini indirmek için bu ne anlama geliyor? Cevap, birkaç üçüncü taraf aracı kullanmaktır. Bir resme sağ tıklayıp bilgisayarınıza kaydetmek kadar basit olmasa da, yine de basit bir işlemdir. Hadi bir bakalım.

Mac’te bir Twitter GIF’i kaydetme

Bir Twitter GIF’ini kaydetmenin en kolay yolu bir Mac kullanmaktır.. İşte nasıl!

 1. “cıvıldamak” kopyalamak istediğiniz GIF’i içeren Mac’inizde. Beslemeyi, bir gönderinin belirli yorumlar sayfasını veya doğrudan kişinin yanıt sayfasını kullanabilirsiniz.
 2. üzerine iki parmakla tıklayın “GIF” sonra seç “Gif Adresini Kopyala.”
 3. simgesine tıklayarak yeni bir sekme açın. “+” üstte geçerli olanın sağındaki simge.
 4. “https://twdownload.com/” adresine gidin, kopyalanan “Twitter GIF” bağlantısını “video URL kutusuna” yapıştırın ve ardından “İndir” düğmesini tıklayın.
 5. Yeni sayfada, “İndirme Bağlantısı” üzerinde “iki parmakla dokunma” gerçekleştirin (sağ tıklama yazdığını dikkate almayın), ardından Bağlantıyı Farklı Kaydet… öğesini seçin.
 6. “Farklı Kaydet:” kutusunda dosyanızı adlandırın, indirme konumunu seçin “Nerede:” kutusuna tıklayın, ardından “Kaydetmek.”
 7. İndirmenizin başarılı olduğunu onaylayın.
 8. git https://ezgif.com/ ve üzerinde olduğunuzdan emin olun “Videodan GIF’e” sekmesini seçin, ardından “Videodan GIF’e” ikincil sekme.
 9. Tıklamak “Araştır” az önce indirdiğiniz dosyayı aramak için
 10. İndirilen videoyu seçin ve tıklayın “Açık” EZGIF.COM’a eklemek için.
 11. Tıkla “Video yükle!” mp4’ünüzü GIF biçimine dönüştürmek için düğme.

GIF’i Twitter’da yeniden yayınlamanın, herhangi bir animasyonlu GIF dosyasında olduğu gibi, GIF’i yeniden Twitter’ın hibrit biçimine dönüştüreceğini unutmayın.

Not: EZGIF’i tek başına kullanamamanızın nedeni, Twitter bağlantısını yapıştırırken “Videodan GIF’e (ana sekme) -> Videodan GIF’e (ikincil sekme)” sayfasının hata vermesi veya hiçbir şey yapmamasıdır. Daha önce işe yarayan şimdi çalışmıyor. Bu nedenle, mp4’ünüzü bir GIF’e dönüştürmek için EZGIF’e dönmelisiniz.

Herhangi bir nedenle EZGIF’i cihazınızda çalıştıramazsanız, üzülmeyin.

Web’de Twitter GIF’lerini dönüştürebilen pek çok site vardır:

Windows’ta bir Twitter GIF’i kaydetme

Twitter GIF’lerini Windows’ta tutmak, bir tarayıcı kullandığı için Mac’e benzer.

 1. Tercih ettiğiniz tarayıcıyı başlatın, açın “Twitter” ve indirmek istediğiniz animasyonlu GIF görüntüsüne göz atın.
 2. GIF’e sağ tıklayın ve “Gif Adresini Kopyala”yı seçin.
 3. Yeni bir sekme açın, “https://twdownload.com/” adresine gidin ve kopyalanan GIF bağlantı URL’sini “video URL kutusuna” yapıştırın. Hazır olduğunuzda “İndir”i seçin.
 4. Yeni bir sayfa açılır. “İndirme Bağlantısı”na sağ tıklayın, ardından “Bağlantıyı farklı kaydet…” seçeneğini seçin.
 5. Dosyanıza bir ad verin veya önceden seçileni kullanın, ardından “Kaydet”i seçin.
 6. İndirmenin başarılı olduğunu onaylayın.
 7. “https://ezgif.com/” adresine gidin ve “Videodan GIF’e” bağlantısını tıklayın.
 8. “Videodan GIF’e” ana sekmesinde ve ikincil sekmede olduğunuzu onaylayın “Videodan GIF’e” sekme.
 9. “Dosya Seç”i tıklayın.
 10. “İndirilen mp4 medya dosyasına” göz atın ve seçin (başlangıçta Twitter GIF idi), ardından “Aç”a tıklayın.
 11. “Video yükle!”yi seçin. videoyu mp4’ten GIF formatına bir kez daha dönüştürmek için.

Telefonunuza GIF Kaydetme

Ne yazık ki, büyük ölçüde mobil işletim sistemlerinin sınırları sayesinde, bir Twitter GIF’i akıllı telefonunuzda tutmak, onu bilgisayarınıza indirmekten daha karmaşıktır. Yine de bazı insanlar her şey için akıllı telefonlarına güveniyor; Elinizdeyken Twitter bile daha iyi bir deneyim. Cihazınızda GIF indirmenin kilidini açmak için Android için Twitter uygulamasını diğer bazı uygulamalarla birlikte kullanacağız. Hadi bir bakalım.

Mobil Tarayıcınızı Kullanarak Twitter GIF’lerini Kaydedin

En doğal çözüm, daha önce bahsedilen yöntem gibi GIF’i kopyalamaktır. Twitter uygulamasında video adresini kopyalamak zor değil ve EZGIF’in GIF’i telefonunuza kaydetmeyi de aynı derecede basit hale getiren bir mobil sitesi var.

 1. Cihazınıza kaydetmek istediğiniz GIF’i bularak başlayın.
 2. Tweet’e tıklayın (resme değil) ve yeni bir sayfada açılacaktır.
 3. Tıkla “paylaşmak” resmin altındaki simge.
 4. Seçme “Bağlantıyı kopyala.”
 5. Şimdi, Twitter resminizi bir mp4’e dönüştürme zamanı. Bağlantı kopyalandıktan sonra mobil tarayıcınızı açın ve şu adrese gidin: https://twdownload.com.”
 6. Kopyalanan URL’yi şuraya yapıştırın: “indirme kutusu” ve üzerine dokunun “aşağı ok” (indirme simgesi). Dosyanız bir mp4 video haline gelir.
 7. Aynı web sitesinde, dönüştürülmüş videonuzu (GIF’ten mp4’e) ekranda görüntülemek için aşağı kaydırın. üzerine dokunun “İndirme: {link” düğme.
 8. Mp4 bir tarayıcı penceresinde görünür. basın “Oynamak” İstenirse görüntülemek için simgesine dokunun, ardından simgesine dokunun. “dikey üç nokta” (üç dikey nokta) menüsü, tarayıcının üç noktası değil, mp4 içindedir.
 9. Seçeneklerden “İndir” i seçin.
 10. Mp4’ünüz artık Android cihazınızdaki “İndirilenler” klasörünüzde görünmelidir. Başarıyla indirildiğini doğrulayın.
 11. Şimdi, mp4’ü animasyonlu bir GIF’e dönüştürme zamanı. Mobil tarayıcınızı veya yeni bir sekme açın ve şuraya gidin: “EZGIF.com.” İkisinden birine dokunun “Videodan GIF’e” bağlantılar.
 12. Sayfayı aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. “Dosya seçin.”
 13. Altta görüntülenen “Bir işlem seçin” bölümünde, “Dosyalar.”
 14. Görüntülenen dosya tarayıcısından mp4’ünüzü bulun ve seçin. Dosya tarayıcısı sizin için açılmalıdır. “Son” bölümüne veya göz atabilirsiniz. “İndirilenler.”
 15. Ekran, “Video dosyasını yükle” seçeneğiyle “Videodan GIF’e dönüştürücü” sayfasına döner, ancak şimdi dosyanızı görüntüler. “Video yükle!”ye dokunun. Ekranın altındaki düğme.
 16. Mp4 ayrıntılarınızı ve bir ön izlemeyi bulmak için yeni yüklenen sayfayı yukarı kaydırın. “GIF’e Dönüştür!”e dokunun. dönüştürme işlemini başlatmak için.
 17. Sayfayı aşağı kaydırarak “Çıktı GIF:” bölümüne gidin. Dönüşüm sonuçlarını görüntüleyin ve yeni animasyonlu GIF’inizi indirmek için “kaydet” düğmesine dokunun.
 18. Animasyonlu Twitter resminiz artık animasyonlu bir GIF. Bir dosya tarayıcı kullanarak Android cihazınıza kaydedildiğini onaylayın. Dosyayı yeniden adlandırmaktan çekinmeyin.

iOS ve Android için Özel Uygulamalar Kullanın

EZGIF için mobil siteye ek olarak, aynı şeyi gerçekleştirmek için iOS veya Android’e birkaç web sitesi dışı uygulama yükleyebilirsiniz. Uygulamalar, içeriği web tarayıcısından kaydetme yerine indirip cihazınıza kaydetme özelliğini destekler, ancak bir web sayfası kullanmak daha güvenlidir. Yine de, aynı işi yapan özel bir uygulamayı tercih ederseniz, test edilmiş ve onaylanmış uygulamalar vardır. Sadece reklamlara hazır olun!

Android için, Tweet2GIF EZGIF’in Videodan GIF’e web uygulamasına çok benzer performans gösteren ancak özel bir uygulama olarak çalışan bir uygulamadır. Uygulamanın bir dezavantajı, düşük kaliteli dönüştürmedir, ancak genel olarak harika çalışıyor!

GIF’inize erişmek için dönüştür düğmesine bir kez tıklamanız yeterlidir, dönüştürüp sonra indirmeniz gerekmez. İkincisi, uygulama arayüzünde gerçekleştiği için GIF’leri indirmek ve saklamak beklenenden daha kolaydır. GIF’lerin normalde platformdan isteyeceğinizden biraz daha düşük kalitede olduğunu göreceksiniz, ancak bu güvenilir bir uygulama.

 1. Tıkla “animasyonlu GIF” tam ekran bir görünümde açmak için ilişkili tweet’in içinde.
 2. Paylaşmak“düğmesine basın.
 3. Seçme “Bağlantıyı kopyala
 4. Play Store’dan “Tweet2GIF”i ziyaret edin.
 5. Uygulamayı yükleyin ve başlatın.
 6. Yukarıdaki 1-3 adımlarında kopyaladığınız Twitter GIF bağlantısını yapıştırın.
 7. Tıkla “GIF’i indirakıllı telefonunuza bir kopyasını kaydetmek için ” düğmesine basın.

iOS için şuraya dönmek isteyeceksiniz: GIF sarmalıiOS’ta Twitter GIF’lerini paylaşılabilir olanlara dönüştürebilen güvenilir bir GIF arama motoru.

 1. Bağlantıyı GIFwrapped’in “ içine kopyalayıp yapıştırın.Panoyu kullanma” özellik.
 2. GIF’i kitaplığınıza kaydedin.
 3. GIFwrapped’in yerleşik paylaşım özelliğini kullanarak GIF’i herhangi bir uygulamada yayınlayın veya paylaşın.

GIFwrapped, kitaplığını uygulama içinde tuttuğundan, her şeyi kilitli tutmak ve hazır hale getirmek kolaydır!

***

Twitter’ın pençelerinden yeni indirdiğiniz ve kaydettiğiniz GIF’inizle, hareketli görüntü dosyasını istediğiniz yerde yayınlayabilir ve paylaşabilirsiniz! GIF’ler çevrimiçi dünya için çok önemlidir ve sayfaların gerçek medya dosyalarından daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur. İster özel bir uygulama kullanıyor olun, ister EZGIF veya başka bir geçerli çevrimiçi kaynak aracılığıyla içerik indiriyor olun, GIF’leri ileride kullanmak üzere saklamanız önemlidir. Twitter’ın GIF’lerini video benzeri bir durumda kilitli tutması da aptalca, ama şükürler olsun ki, bunlar dönüştürülebilir ve geri kalanımız için kurtarılabilir.

Teknory