Twitter’ın Algoritması, Bu Yaygın Hataların Erişiminize Zarar Verdiğini Gösteriyor

Mart 2023’te, bir blog gönderisi Twitter Mühendisliği pek çok kullanıcının merak ettiği bir konuyu ele aldı: Sizin İçin bölümü nasıl çalışıyor? Hangi tweetlerin benim için olduğunu belirlemek için perde arkasında neler oluyor? Gönderi, “Sizin İçin zaman çizelgesini oluşturmaktan ve sunmaktan sorumlu olan hizmetin adı Home Mixer” olarak açıklandı. “Home Mixer, içerik beslemeleri oluşturmayı kolaylaştıran özel […]

Twitter’ın Algoritması, Bu Yaygın Hataların Erişiminize Zarar Verdiğini Gösteriyor

Mart 2023’te, bir blog gönderisi Twitter Mühendisliği pek çok kullanıcının merak ettiği bir konuyu ele aldı: Sizin İçin bölümü nasıl çalışıyor? Hangi tweetlerin benim için olduğunu belirlemek için perde arkasında neler oluyor? Gönderi, “Sizin İçin zaman çizelgesini oluşturmaktan ve sunmaktan sorumlu olan hizmetin adı Home Mixer” olarak açıklandı. “Home Mixer, içerik beslemeleri oluşturmayı kolaylaştıran özel Scala çerçevemiz olan Product Mixer üzerine kurulmuştur.”

Belirli bir kullanıcının aldığı önerilen tweetlerin yarısı takip etmedikleri, yarısı da takip ettikleri tweetlerdir. Bu sonuncusu, iki kullanıcının etkileşimi paylaşma olasılığını değerlendiren Gerçek Grafik gibi özelliklerden etkilenir. Bu şans arttıkça, o diğer kullanıcının içeriğini Sizin İçin bölümünüzde bulma şansı da artar.

Milyonlarca Twitter kullanıcısı için, daha fazla Tweeter’a ulaşmak ve daha fazla takipçi, retweet ve yanıt elde etmek nihai hedeftir. Ne kadar çok Sizin İçin bölümü açılırsa o kadar iyidir. Tweet atmak ve düzenli olarak sohbet etmek de çok faydalıdır. Görünüşe göre, kullanıcıların yapmak istemediği şey, harika takip çılgınlıklarına girişmek veya uzun tweet akışlarını dikkatsizce çalkalamak.

Teknory