Twitter’ın en büyük kullanıcıları, Twitter Mavi onay işaretleri için ödeme yapmayacaklarını söylüyor

GÜNCELLEME: 1 Nisan 2023, 10:00 CDT Bu makale, Twitter Blue için ödeme yapmayacağını açıkça belirten ünlülerin daha fazla tweet’ini eklemek için güncellendi. Siz bunu okurken Twitter, eski doğrulanmış kullanıcılarından mavi onay işaretlerini kaldırmış olabilir veya kaldırmamış olabilir. Elon Musk ilan edildi geçen hafta, 1 Nisan’da 420.000 “önemli” kullanıcısından doğrulama rozetlerini kaldırmayı planladığını söyledi. Eski onaylı […]

Twitter’ın en büyük kullanıcıları, Twitter Mavi onay işaretleri için ödeme yapmayacaklarını söylüyor

GÜNCELLEME: 1 Nisan 2023, 10:00 CDT Bu makale, Twitter Blue için ödeme yapmayacağını açıkça belirten ünlülerin daha fazla tweet’ini eklemek için güncellendi.

Siz bunu okurken Twitter, eski doğrulanmış kullanıcılarından mavi onay işaretlerini kaldırmış olabilir veya kaldırmamış olabilir. Elon Musk ilan edildi geçen hafta, 1 Nisan’da 420.000 “önemli” kullanıcısından doğrulama rozetlerini kaldırmayı planladığını söyledi.

Eski onaylı rozetin kaldırılmasının ardından, Twitter adınızın yanındaki küçük mavi onay işaretini almanın tek yolu, Musk’a ayda 8 ABD doları (veya mobil cihaz aracılığıyla ayda 11 ABD doları) öksürmektir.

Bununla birlikte, platformun en ünlü kullanıcılarının birçoğu niyetlerini zaten netleştirdi: Ödeme yapmıyorlar.

“Sanırım mavim ✔ yakında gidecek çünkü beni tanıyorsan 5’i ödemeyeceğim. ????????‍♂️tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) NBA yıldızı LeBron James.

William Shatner ayrıca Twitter Blue’ya geçişe uygun olmadığını tweetledi.

“Hey @elonmusk, Twitter’a ödeme yapmadığımız sürece mavi çeklerin kaybolmasıyla ilgili bu nedir?” tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) aktör William Shatner. “15 yıldır buradayım ⏰ ve esprili düşüncelerimin hepsini bupkiler için veriyorum. Şimdi bana bedava verdiğin bir şey için para ödemem gerektiğini mi söylüyorsun? Bu nedir – Colombia Records & Tape Club?????

Ve bu duyguyu paylaşanlar sadece profesyonel atletler ve Hollywood aktörleri de değil.

Buna göre eksenler(Yeni bir sekmede açılır), Beyaz Saray ayrıca Twitter Blue abonelikleri için ödeme yapmayacak. Çıkışa sızan bir dahili personel e-postası, Joe Biden yönetiminin Twitter’daki bu değişikliği mavi doğrulama rozetinin değerini düşürdüğünü düşündüğünü paylaştı.

Beyaz Saray dijital strateji direktörü Rob Flaherty, “Twitter Blue’nun bir hizmet olarak kişi düzeyinde doğrulama sağlamadığını anlıyoruz. Bu nedenle, mavi bir onay işareti artık hesabın ücretli bir kullanıcı olduğunun doğrulanması olarak hizmet edecek” dedi. o e-postada

Bununla birlikte, @WhiteHouse hesabı ve @JoeBiden gibi resmi hükümet hesaplarının, Musk’ın bir “hükümet” hesabını belirtmek için sunduğu gri doğrulama rozetine sahip olacağı görülüyor. Bu rozetler, bu kullanıcılara herhangi bir maliyet getirmez.

Büyük haber kaynakları da paylaşılan(Yeni bir sekmede açılır) organizasyon düzeyinde veya bireysel gazeteciler ve çalışanlar için Twitter Blue satın almayacaklarını. bu New York Times, Washington Post, Los Angeles zamanları, POLITICO, Vox ve BuzzFeed’in tümü, Twitter Blue için ödeme yapmayacaklarını beyan eden açıklamalar paylaştı. Her satış noktası, hizmetin rozetin anlamını nasıl değiştirdiğini ve artık platformda gerçekten doğrulanmış bir kullanıcıyı belirlemediğini söyledi.

Aktör Karl Urban da Twitter Blue hizmeti için ödeme yapmadığını söyleyerek konuya değindi.

Urban, “Merhaba millet, Cumartesi günü mavi tikleri kaldıracağım” diye tweet attı. “Sosyal medyada para harcamaya karşıyım. Kontrolsüz gideceğim. Lütfen Sahtekarlara ve para toplama dolandırıcılıklarına dikkat edin. Sizden hiçbir sosyal medya platformunda asla para istemeyeceğim.”

Seinfeld’den Jason Alexander, yalnızca mavi onay işareti için ödeme yapmayacağını söylemekle kalmadı, aynı zamanda platformu artık kullanmayacağını da belirtti.

Alexander, “Arkadaşlar, ????’da bu hesapta adımın yanındaki mavi doğrulanmış ✔’dan daha büyük sorunlar var” diye tweet attı. “Ama onsuz herkes ben olduğumu iddia edebilir. Yani, eğer bunu kaybedersem ✔ bilin ki bu platformdan ayrılacağım. Onunla görünen herkes bir sahtekardır. Bunu size hala resmiyken söylüyorum.”

Çok sayıda NFL oyuncusu Patrick Maholmes(Yeni bir sekmede açılır), Michael Thomas(Yeni bir sekmede açılır)Ve darius öldürmek(Yeni bir sekmede açılır) onay işareti için de ödeme yapmayacaklarını tweetledi.

Rapçi ICE T ve Jason Isbell gibi müzik dünyasının büyük isimleri de onay işaretlerinin önemli olmadığını dünyaya gösteriyor. The 400 Unit ile çalışan bir şarkıcı-söz yazarı olan Isbell, daha da ileri giderek, eğer birisi para için onu taklit ediyorsa, onlara parayı verin.

Dan Rate’in bile söyleyecek bir şeyi vardı:

Gibi TechCrunch(Yeni bir sekmede açılır) Louis Cardinals yöneticisi Tony La Russa’nın platformdaki bir hesabın kendisini taklit etmesi üzerine dava açmasının ardından Twitter ücretsiz doğrulama hizmetini ilk olarak 2009 yılında kullanıma sunmuştu.

Ancak Musk, şirketi devraldığından beri doğrulama programını küçümsediğini gösterdi. Sonrasında kaybetmek Musk, platformu satın aldığında Twitter’ın en büyük reklamverenlerinin yarısı, ücretli Twitter Blue abonelik hizmetini kullanıma sundu. Sadece 8 $ karşılığında herkes doğrulanabilir. Ancak, herhangi biri çok sayıda hesap dahil etti taklit büyük markalar ve şirketler. Lansmandan kısa bir süre sonra Twitter, bu trol hesaplar nedeniyle programı duraklatmak zorunda kaldı.

Twitter Mavisi yeniden başlatıldı bu yılın başlarında, ama çok başarılı olmadı. Twitter’ın günlük 254 milyon aktif kullanıcısından 500.000’den azı hizmet için ödeme yapıyor. Programla ilgili son veriler kurmak ödeme yapanların yaklaşık yarısının 1.000’den az takipçisi olan hesaplar olduğunu. Ve son ekran görüntüleri belirtmek Şirket, ödeme yapan kullanıcıların bunu gizlemesine izin vermek için seçenekleri test ederken, Twitter’ın ücretli doğrulama rozetinin bir utanç işareti haline gelmesinden endişe duyduğunu.

Teknory