Twitter’ın yeni CEO’su, Elon Musk’ın vizyonuna ‘LinkedIn’ kurumsal konuşma dönüşü yapmak için burada

Yeni bir CEO’nun Elon Musk’ın Twitter’ına yeni bir yön verip vermeyeceğine dair bir soru varsa, bu soru Pazartesi günü yanıtlandı. Ve bu cevap, en azından Twitter’ın kullanıcı tabanı tarafından anlaşıldığı şekliyle, “hayır”. Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, Pazartesi günü şirket çapında bir e-posta ile çalışanlarına seslendi. Ve e-postadaki küçük parçalar internette yayılmaya başladıktan kısa bir […]

Twitter’ın yeni CEO’su, Elon Musk’ın vizyonuna ‘LinkedIn’ kurumsal konuşma dönüşü yapmak için burada

Yeni bir CEO’nun Elon Musk’ın Twitter’ına yeni bir yön verip vermeyeceğine dair bir soru varsa, bu soru Pazartesi günü yanıtlandı.

Ve bu cevap, en azından Twitter’ın kullanıcı tabanı tarafından anlaşıldığı şekliyle, “hayır”.

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, Pazartesi günü şirket çapında bir e-posta ile çalışanlarına seslendi. Ve e-postadaki küçük parçalar internette yayılmaya başladıktan kısa bir süre sonra, Yaccarino gönderildi(yeni bir sekmede açılır) hesabındaki çoklu tweet dizisindeki mektubun değiştirilmiş bir versiyonu.

Yaccarino’nun notuna bakıldığında, bunun hala Elon Musk’ın şirketi ve Elon Musk’ın vizyonu olduğu oldukça açık görünüyor. Twitter’ın sahibi, yönetim kurulu başkanı ve CTO’su Elon Musk, şovu hâlâ büyük ölçüde yönetiyor. Ve Yaccarino’nun sattığı sadece Musk’ın vizyonu da değil. Hatta çalışanlarına yazdığı ilk mektubunda açıkça Musk efsanesini aklamaktadır.

Twitter CEO’su Linda Yaccarino, “Elon uzay araştırmalarının ve elektrikli araçların dönüşüme ihtiyacı olduğunu biliyordu, bu yüzden yaptı” dedi. “Ayrıca, küresel şehir meydanının, bizim için en önemli olan şeyler hakkında filtrelenmemiş bilgi alışverişi ve açık diyalog yoluyla medeniyeti ileriye götürmek için dönüşüme ihtiyacı olduğu da netleşiyor.”

Yaccarino, “Hiç özellikle anlayışlı ve düşünceli biriyle konuştuğunuz oldu mu, fikrinizi söyleme özgürlüğüne sahip olmalısınız,” diye devam etti. “Hepimiz girmeliyiz. Twitter 2.0’a girin.”

Bu, temel olarak Musk’ın Twitter’ı “uyanık zihin virüsünden” koruma konusundaki konuşması ve LinkedIn post tarzı kurumsal konuşmayla sarılmış “bilincin ışığını genişletme” konuşma noktalarıdır. Gerçekçi olarak konuşursak, bu ne anlama geliyor? Kim bilir ve Yaccarino’nun gönderisi, bu vizyonun gerçekte neyi gerektirdiğini kendi bakış açısından ortaya koymak için çok az şey yaptı. Elon Musk yönetimi devraldığından beri Twitter’da içerik açısından gerçekten değişen tek şey, istenmeyen e-posta(yeni bir sekmede açılır)robotlar ve Nefret söylemi(yeni bir sekmede açılır). Eski Twitter 1.0’ın ihtiyaç duyduğu dönüşüm bu muydu? Sonuçlanan bir büyük kayıp şirket için reklam gelirinde.

Yaccarino, “Twitter 2.0’ın başarısı tamamen bizim sorumluluğumuzdadır” diye tweet attı ve muhtemelen Twitter çalışanlarına e-posta ile gönderildiğinde daha iyi çalıştı. Şirket tarafından ödeme almayan ve burada oyunda cildi olmayan platformdaki kullanıcılar, bunu tamamen başka bir yola götürdüler.

“Hayır senin sorumluluğun” cevap verdi(yeni bir sekmede açılır) yazar ve halkla ilişkiler uzmanı Ed Zitron.

Eski bir NBCUniversal reklam yöneticisi olan Yaccarino, işe alındı Elon Musk tarafından geçen ay Twitter’ın CEO’su rolünü devralmak için. Reklam endüstrisinde çok saygı duyulan Yaccarino, Musk tarafından gemiye getirilmiş gibi görünüyor. kurtarmaya yardım et Twitter’ın ana gelir kaynağı olan Twitter’ın acemi reklamcılık işi.

Yaccarino, Twitter CEO’su olarak görevine geçen hafta başladı, bu yüzden bunu yapıp yapamayacağı henüz belli değil. Ancak Twitter’daki kullanıcılara ve reklamverenlere yaptığı konuşmadaki olumlu, marka dostu tonu, Musk’ınkiyle taban tabana zıttır.

Örneğin, Cuma günü Yaccarino gönderildi(yeni bir sekmede açılır) Twitter 2.0’a nasıl “herkes davetli” diyen bir tweet, markalara “#PartnerWithUs” çağrısı yapıyor. Aynı gün patronu Elon Musk bir toplantıya gidiyordu. cıvıldamak(yeni bir sekmede açılır) maraton alaycı(yeni bir sekmede açılır) trans bireyler ve cinsiyet kimliği.

Linda Yaccarino’nun tam e-postası aşağıda görülebilir, T tarafından elde edildiği şekliyleo Sınır(yeni bir sekmede açılır):

Twitter 2.0’ı Birlikte İnşa Etmek

Merhaba Twitter!

İnsanlar bana sorup duruyor: Neden Twitter? Öyleyse sana söyleyeceğim.

Elon, uzay araştırmalarından elektrikli araçlara kadar bu endüstrilerin dönüşüme ihtiyacı olduğunu biliyordu ve bu yüzden yaptı. Daha yakın zamanlarda, küresel şehir meydanının bizim için en önemli olan şeyler hakkında filtrelenmemiş bilgi alışverişi ve açık diyalog yoluyla medeniyeti ileriye götürmek için dönüşüme ihtiyacı olduğu giderek daha açık hale geldi.

Hiç özellikle anlayışlı ve düşünceli biriyle konuştunuz mu? Sen harikasın—herkes bunu duyma şansına sahip olmalı. Veya, Sizden çok şey öğreniyorum – bunu tekrar yapabilir miyiz? Ya da belki bu kadar basit, Fikrini söyleme özgürlüğüne sahip olmalısın. Hepimiz yapmalıyız.

Twitter 2.0’a girin.

Twitter, dünyanın en doğru gerçek zamanlı bilgi kaynağı ve iletişim için küresel bir kent meydanı olma misyonundadır. Tarih yazmanın eşiğindeyiz ve bu boş bir söz değil. bu BİZİM gerçeklik.

Bu güçlü vizyona kollarınızı dolayarak başladığınızda, kelimenin tam anlamıyla her şey mümkündür. Gerçekten inanmalı ve bu inanç için çok çalışmalısınız. Ve bu tamamen yeniden icat anında, koridorları aşma, yeni ortaklıklar kurma, yeni sesleri kutlama ve birlikte dünyayı değiştirebilecek bir şey inşa etme fırsatına sahibiz. Ve şimdiye kadar söyleyebileceğim kadarıyla, bunun için yaratılmışsın.

Twitter 2.0’ın başarısı tamamen bizim sorumluluğumuzdadır.

düşünmemiz gerek büyük.

Bizim ihtiyacımız dönüştür.

bunu yapmalıyız hep birlikte.

Ve tüm bunları ilk ilkelerden başlayarak, varsayımlarımızı sorgulayarak ve sıfırdan yeni bir şey inşa ederek yapabiliriz. Gezegendeki her insanın, ortağın ve yaratıcının ellerine yeni bir gelecek verme şansına sahip olmak nadirdir.

İşte tam da bu yüzden buradayım – hepsiyle SEN.

Öyleyse, (4 inç veya düz!) Topuklarımızı kazalım ve Twitter 2.0’ı birlikte oluşturalım.

Linda

Teknory