Urtopia’nın Yeni Akıllı E-Bisiklet Paketleri ChatGPT Entegrasyonu

Urtopia, ChatGPT destekli e-bisikletinin ne kadara mal olacağını ve ne zaman piyasaya çıkacağını söylemiyor. Tasarımını tam olarak göremiyoruz bile, ancak model, Urtopia’nın şu anda dört renkte yaklaşık 3.600 $’a sattığı Carbon 1 e-bisikletinden ilham almış gibi görünüyor. YouTube’da yayınlanan kısa bir tanıtımda, bir kişinin yapay zekaya bisiklet sürmenin faydaları gibi mülayim sorular sorduğu duyulabilir; ChatGPT’nin […]

Urtopia’nın Yeni Akıllı E-Bisiklet Paketleri ChatGPT Entegrasyonu

Urtopia, ChatGPT destekli e-bisikletinin ne kadara mal olacağını ve ne zaman piyasaya çıkacağını söylemiyor. Tasarımını tam olarak göremiyoruz bile, ancak model, Urtopia’nın şu anda dört renkte yaklaşık 3.600 $’a sattığı Carbon 1 e-bisikletinden ilham almış gibi görünüyor. YouTube’da yayınlanan kısa bir tanıtımda, bir kişinin yapay zekaya bisiklet sürmenin faydaları gibi mülayim sorular sorduğu duyulabilir; ChatGPT’nin yanıtı sıkıcı bir makine sesiyle okunur.

Ancak ChatGPT’nin bisikletçiler için birkaç faydasını sayabiliriz. Örneğin, sürücü bisiklet özelliklerini ve vücut istatistiklerini besleyebilir ve ChatGPT’den onlar için özel bir bisiklet antrenman programı oluşturmasını isteyebilir. Asistan ayrıca yaygın DIY bisiklet onarımlarına yardımcı olabilir, bisiklet tutkunları için bir beslenme planı oluşturabilir, birden fazla pit stop içeren bir tur planı yapabilir, yaralanma kurtarma önerileri sunabilir ve sürücüye güvenlik, hava durumu ve yerel coğrafya hakkında bilgi verebilir.

ChatGPT’ye hazır bisikletteki hoparlör ve mikrofon sistemine sahip ekran birimi, Urtopia’nın yeni Fusion e-bisikletinden ilham almış gibi görünüyor. Bu, ödüllü Apple IIc bilgisayar gibi ürünlerde görülen şirketin imzası olan “pamuk prenses tasarım dili”ni yaratmasıyla tanınan eski Apple tasarımcısı Hartmut Esslinger ile işbirliği içinde tasarlandı.

Teknory