Video 2023 için en iyi Squarespace şablonları

film yapımı, video düzenleme veya akış yeteneklerinizi YouTube, Vimeo, TikTok veya Twitch’in ötesine mi taşımak istiyorsunuz? En iyi çalışmalarınızla dolu kişisel bir web sitesi, potansiyel müşterileri çekebilir, bir kitle oluşturabilir ve markanızın ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Alternatif bir gelir kaynağı olarak bile hizmet edebilir – para kazanmak için olgunlaşmış sanal sınıfları veya sahne arkası münhasırlarını […]

Video 2023 için en iyi Squarespace şablonları

film yapımı, video düzenleme veya akış yeteneklerinizi YouTube, Vimeo, TikTok veya Twitch’in ötesine mi taşımak istiyorsunuz? En iyi çalışmalarınızla dolu kişisel bir web sitesi, potansiyel müşterileri çekebilir, bir kitle oluşturabilir ve markanızın ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Alternatif bir gelir kaynağı olarak bile hizmet edebilir – para kazanmak için olgunlaşmış sanal sınıfları veya sahne arkası münhasırlarını düşünün.

Web sitesi oluşturucuları söz konusu olduğunda, Squarespace(Yeni bir sekmede açılır) site yönetimi ve tasarımına basitleştirilmiş bir yaklaşım getirdiği için reklam öğeleri için popüler bir seçimdir. Ayda 16 dolardan başlayan fiyatlarla, tüm planları(Yeni bir sekmede açılır) 7/24 müşteri desteği, sınırsız bant genişliği, performans ölçümleri, SEO özellikleri, e-ticaret araçları ve SSL güvenliği(Yeni bir sekmede açılır). Aynı zamanda büyük bir kütüphane tutar(Yeni bir sekmede açılır) sürükle ve bırak sayfa öğeleri kullanılarak kolayca özelleştirilebilen şık, mobil cihazlar için optimize edilmiş şablonlar; sorunsuz çalışan görsel olarak çarpıcı bir site oluşturmak için herhangi bir kodlama deneyimine ihtiyacınız yoktur.

Daha da iyisi, bu şablonların her biri videoyu destekler.

AYRICA BAKINIZ:

Blog yazarları ve ötesi için en iyi 16 Squarespace şablonu

Doğrusu (ve ne kadar kararlı olduğunuza bağlı olarak), bu bir lütuf ya da bir lanet olabilir. Bir yandan, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla şablon var – daha spesifik olmak gerekirse 230’dan fazla. Öte yandan, sahip olduğunuz çok fazla Özellikle sitenizin nasıl görünmesini istediğinizden tam olarak emin değilseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz şablonlardan birkaç tanesine karar vermek zor olabilir.

Aşağıda, Mashable’ın video için doğru Squarespace şablonunu seçme kılavuzunu ve mevcut favorilerimizin bir özetini bulacaksınız.

Squarespace şablonu nedir?

Bir Squarespace şablonu veya teması, kendi tanımına göre “sitenizin tasarımına ilham vermeye yardımcı olacak bir başlangıç ​​noktası” görevi görecek önceden oluşturulmuş bir demo web sitesidir. destek Merkezi(Yeni bir sekmede açılır). Bu web sitesini çoğunlukla olduğu gibi bırakabilir ve demo içeriğini kendi markanızla yeniden paketleyebilir veya farklı renkler, yazı tipi paketleri ile baştan aşağı yenileyebilirsiniz.(Yeni bir sekmede açılır)düzenler(Yeni bir sekmede açılır)ve içerik blokları(Yeni bir sekmede açılır) — her şey, sitenizin ne kadar benzersiz olmasını istediğinize (ve bunun için ne kadar zaman ve çaba harcamak istediğinize bağlıdır).

Şablonlar, Squarespace sürümüne bağlı olarak farklı çalışır(Yeni bir sekmede açılır) koşuyorsun 2023 itibariyle iki seçeneğiniz var:

  • Squarespace sürüm 7.0 91 şablon içerir(yeni bir sekmede açılır) aynı sabit yapıyı ve biçimlendirme seçeneklerini paylaşan farklı “ailelere” ayırır. Bazı deneyimli Squarespace tasarımcıları bu sürümü kullanmayı tercih ediyor çünkü gelişmiş işlevselliklerinin bir kısmı yeni sürümde (Brine) hala mevcut değil.(Yeni bir sekmede açılır) şablon ailesinin paralaks kaydırması(Yeni bir sekmede açılır) etkisi), ancak farklı ailelerden gelen özelliklerin karıştırılıp eşleştirilememesi onu katı hissettirebilir.

  • Squarespace sürüm 7.1 140’tan fazla şablonunu bir araya getirdi(yeni bir sekmede açılır) tek bir ailede, yani hepsi aynı özellikleri ve stil öğelerini paylaşıyor. Demo tasarımları biraz daha homojen görünüyor, ancak takas, içerik kaybı riski olmadan şablonlar arasında kolayca geçiş yapabilmenizdir. Sürüm 7.1 şablonları, Fluid Engine kullanılarak da oluşturulabilir(Yeni bir sekmede açılır) (2022 ortalarından itibaren yeni), Squarespace’in yeni nesil, ızgara tabanlı içerik düzenleyicisi; platformun Klasik Düzenleyicisine kıyasla blok yerleşimleri ve düzen seçenekleri için daha fazla esneklik sunar.

Küçük bir not: 7.0 versiyonundan 7.1 versiyonuna geçmek teknik olarak mümkündür.(Yeni bir sekmede açılır), ancak bu genellikle manuel olarak yeniden oluşturmayı ve sitenizin arama sıralamasına isabet etmeyi içerir. Hangi sürümü kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz, devam edin ve Squarespace’in 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlatın(Yeni bir sekmede açılır) — bu, ücretli bir plana bağlanmadan önce her ikisini de keşfetmenizi sağlar.

Bir Squarespace sitesine nasıl video eklersiniz?

Sitenize video ekleyebilirsiniz.(Yeni bir sekmede açılır) çalıştırdığınız Squarespace sürümüne bağlı olarak üç farklı şekilde.

  1. Bir URL veya yerleştirme kodu kullanarak YouTube, Vimeo, Animoto veya Wistia’dan videolar ekleyin. Bu, video bloklarıyla çalışır(Yeni bir sekmede açılır)gömme bloklar(Yeni bir sekmede açılır)galeri blokları(Yeni bir sekmede açılır)galeri sayfaları(Yeni bir sekmede açılır)kapak sayfaları(Yeni bir sekmede açılır)kilit ekranı arka planları(Yeni bir sekmede açılır)ve bazı afişler(Yeni bir sekmede açılır) ve ürün sayfaları(Yeni bir sekmede açılır) (şablon ailesine bağlı olarak) 7.0 sürümünde ve video sayfalarıyla birlikte(Yeni bir sekmede açılır)video blokları, embed blokları, bölüm arka planları(Yeni bir sekmede açılır), kilit ekranı arka planları ve bazı galeri blokları (site alanına bağlı olarak) sürüm 7.1’de. YouTube ve Vimeo’dan canlı yayınları bile ekleyebilirsiniz, ancak ayarlarınıza bağlı olarak yayın bittikten sonra çalışmayabileceklerini unutmayın.

  2. .mp4, .m4v veya .mov yükleyin Dosyalar. Sürüm 7.1 ayrıca herhangi bir video sayfasına veya bölüm arka planına (sırasıyla 5 GB veya 500 MB’a kadar) doğrudan klip eklemenizi sağlar. Bunlar, platformun özel video oynatıcısında oynatılır ve düzenlenebilir başlıklar, açıklamalar, URL’ler, küçük resimler ve meta veriler içerir. Tüm Squarespace planlarının standart olarak yalnızca 30 dakikalık yüksek çözünürlüklü video depolama alanıyla geldiğini unutmayın, ancak Üye Alanları özelliğini ek bir ücret karşılığında etkinleştirerek yükseltebilirsiniz. (Bununla ilgili daha fazla bilgi biraz sonra.)

  3. Animasyonlu .gif dosyaları için statik görüntüleri değiştirin. Otomatik olarak oynatılan ve döngüye giren sessiz GIF’ler, sitenizde resimlerin desteklendiği herhangi bir yere gidebilir. görüntü blokları(Yeni bir sekmede açılır), afişler ve galeri blokları. Squarespace’in her iki sürümü de size bu seçeneği sunar.

Bu, aynı zamanda önemli bir uyarı ile birlikte gelir, o da Squarespace’in analizlerinde herhangi bir video metriği içermemesidir.(Yeni bir sekmede açılır) sekme. Gömülü videoların oynatılması, toplam görüntüleme sayınızı artırabilir, ancak daha fazla bilgi için sunucunuzla (örn. YouTube) iletişime geçmeniz gerekir.

Squarespace başka hangi video araçlarını sunuyor?

Squarespace, son birkaç yıl içinde videoyla ilgili birkaç harika yeni araç başlattı, bunlardan biri yukarıda bahsedilen Üye Alanları(Yeni bir sekmede açılır) özellik. Daha fazla video depolamanın kilidini açmak ve sanal atölyeler, öğreticiler, paketler ve haber bültenleri dahil olmak üzere sitenizdeki belirli içeriği kontrol etme yeteneğinin kilidini açmak için bunu ayda 9 ABD doları kadar düşük bir ücretle planınıza ekleyin. Kullanıcılara erişim için tek seferlik bir ücret veya yinelenen bir abonelik ücreti ödeyebileceğiniz için, Patreon veya YouTube kanal üyeliklerine iyi bir kurum içi alternatif (veya ek) oluşturur.

AYRICA BAKINIZ:

İşte Twitch ve YouTube’da canlı yayın yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan donanım

Kare boşluk ete kemiğe büründü(Yeni bir sekmede açılır) ücretsiz Aç(Yeni bir sekmede açılır) 2022’de ek video özelliklerine sahip sosyal içerik uygulaması, TikTok veya Instagram Makaraları için bir dizi görüntü ve klibi birleştirebilen bir Slayt Gösterisi aracı ekliyor (özel şablonlar, filtreler ve efektlerle tamamlandı). Her iki iOS için kullanılabilir(Yeni bir sekmede açılır) ve Android(Yeni bir sekmede açılır).

Kullanıcılar ayrıca Squarespace Video Studio’dan yararlanabilir(Yeni bir sekmede açılır), doğrudan sitenizde ve/veya sosyal medyada paylaşabileceğiniz premium videolar oluşturmaya yönelik bir uygulama. (Bu, yalnızca iOS için mevcuttur.) Sitenizin marka stilleri ve ürün resimleriyle otomatik olarak doldurabileceğiniz profesyonelce tasarlanmış video şablonları, yapay zeka seslendirme aracı ve yerleşik teleprompter (komut dosyası uzunluğu önerileriyle birlikte!), klipleri canlandırmayı kolaylaştırır. Sinek. Business ve Commerce aboneleri için tam erişim kilidi açıkken, herhangi bir Squarespace planı veya deneme sürümüyle indirmek ücretsizdir.

Doğru Squarespace şablonunu nasıl seçersiniz?

Squarespace’in şablonlar sekmesi(Yeni bir sekmede açılır) kitaplığını türe ve konuya göre filtrelemenize izin verir, bu da aday havuzunuzu biraz yoğunlaştırmanıza yardımcı olur. Canlı bir sürümün nasıl görünebileceğini görmek için herhangi bir şablona tıkladıktan sonra “Demo Siteyi Görüntüle” düğmesine basın – ne yazık ki çok azı video içerir, ancak bunların bir sitenin hemen hemen her yerine eklenmesinin oldukça kolay olduğunu unutmayın. Kare boşluk notları(Yeni bir sekmede açılır) “sitenizin nasıl görünmesini istediğinize zaten yakın olan bir tasarımla başlamayı daha kolay bulabilirsiniz”, bu nedenle esas olarak gözünüze çarpan renklere ve düzenlere odaklanın.

Daha iyi bir yönlendirmeye mi ihtiyacınız var? İlk andan itibaren video için özellikle iyi çalışan yedi Squarespace şablonunu incelemek için kaydırmaya devam edin.

Not: Önerilerimizin çoğu Squarespace 7.1 sürümündendir, ancak 7.0 sürümünden öne çıkmaya devam eden birkaç seçeneği serpiştirdik. Şablonlar buna göre etiketlenmiştir.

Teknory