WhatsApp gizlice sizi dinliyor muydu? Google bunun sadece bir hata olduğunu söylüyor

TL;DR Google, WhatsApp’ı etkileyen bir Privacy Dashboard hatasını onayladı. Hata, WhatsApp için hatalı mikrofon kullanım bildirimlerine neden oldu. Google, sorunu çözmek için WhatsApp’ı güncellemeniz gerektiğini söylüyor. WhatsApp gerçek dünyadaki konuşmalarınızı dinliyor mu? Android telefonunuzun Gizlilik Kontrol Paneli’nin böyle düşünme olasılığı vardır, ancak Google şimdi bunun bir hata olduğunu açıkladı. Twitter kullanıcısı Foad Dabiri kayıt edilmiş […]

WhatsApp gizlice sizi dinliyor muydu?  Google bunun sadece bir hata olduğunu söylüyor

TL;DR

  • Google, WhatsApp’ı etkileyen bir Privacy Dashboard hatasını onayladı.
  • Hata, WhatsApp için hatalı mikrofon kullanım bildirimlerine neden oldu.
  • Google, sorunu çözmek için WhatsApp’ı güncellemeniz gerektiğini söylüyor.

WhatsApp gerçek dünyadaki konuşmalarınızı dinliyor mu? Android telefonunuzun Gizlilik Kontrol Paneli’nin böyle düşünme olasılığı vardır, ancak Google şimdi bunun bir hata olduğunu açıkladı.

Twitter kullanıcısı Foad Dabiri kayıt edilmiş geçen ay, telefonunun Gizlilik Panosu, WhatsApp’ın sık sık mikrofonunu kullandığını gösterdi. Android için Gizlilik Panosu, uygulamaların telefonunuzun izinlerini ne zaman kullandığına dair bir günlük almanıza olanak tanır ve Dabiri’nin günlüğü, WhatsApp’ın birkaç dakikada bir mikrofona eriştiğini gösterdi. Aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atın.

Foad Dabiri WhatsApp gizlilik panosu twitter

Naber konuya cevap verdi o zamanlar, bunun bir Android hatası olduğunu öne sürüyordu ve Google şimdi bu iddiayı doğruladı (s/s: Mişaal Rahman):

Sınırlı sayıda WhatsApp kullanıcısını etkileyen yeni bir Android hatası, Android Gizlilik Panosu’nda hatalı gizlilik göstergeleri ve bildirimler üretti. Kullanıcılar artık bu sorunu çözmek için WhatsApp uygulamalarını güncelleyebilir. WhatsApp’a ortaklıkları için teşekkür ediyor ve bu hatanın kullanıcılarda yaratmış olabileceği kafa karışıklığı için özür diliyoruz.

Bu nedenle, telefonunuz bu uyarıları gösteriyorsa devam etmeli ve WhatsApp’ı güncellemelisiniz. Sonra tekrar, telefonlarımızın bizi dinlememesi bizi caydıracak mı?

Her halükarda, en son kararlı WhatsApp güncellemesi, bilinmeyen arayanları susturma yeteneğinin yanı sıra yeni bir Gizlilik Kontrolü özelliği de getiriyor. Dolayısıyla, bu sorundan muzdarip olmasanız bile, yine de güncellemek isteyebilirsiniz.


WhatsApp gizlice sizi dinliyor muydu? Google bunun sadece bir hata olduğunu söylüyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow