WhatsApp nihayet bilinmeyen numaralarla sohbet açmanıza izin veriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR WhatsApp, kişi defterinize kaydetmenize gerek kalmadan yeni, bilinmeyen numaralarla konuşma başlatma özelliğini kullanıma sunuyor. Bilinmeyen bir numaraya kısa mesaj göndermek için numarayı Yeni Sohbet ekranında arayın. WhatsApp, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için tercih edilen IM uygulaması olmaya devam ediyor. Asya gibi bölgelerde, hizmeti hemen hemen herkes kullandığından, WhatsApp’ta tanıdığınız […]

WhatsApp nihayet bilinmeyen numaralarla sohbet açmanıza izin veriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • WhatsApp, kişi defterinize kaydetmenize gerek kalmadan yeni, bilinmeyen numaralarla konuşma başlatma özelliğini kullanıma sunuyor.
  • Bilinmeyen bir numaraya kısa mesaj göndermek için numarayı Yeni Sohbet ekranında arayın.

WhatsApp, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için tercih edilen IM uygulaması olmaya devam ediyor. Asya gibi bölgelerde, hizmeti hemen hemen herkes kullandığından, WhatsApp’ta tanıdığınız herkesle bağlantı kurmak yaygındır. Bununla birlikte, hızlı veya geçici bir ihtiyaç için yeni biriyle iletişim kuruyorsanız, kişi kartının WhatsApp’ta mesajlaşmak üzere görünmesi için numarasını telefonunuza kaydetmeniz gerekir. Görünüşe göre Meta, hizmet artık kullanıcıların bilinmeyen telefon numaralarıyla sohbet açmasına izin vermeye başladığından beri bunu değiştirmek istiyor.

Geçmişte, ne zaman bilinmeyen bir numaraya hızlı bir metin göndermek isteseniz, onları kişi defterlerinize kaydetmeniz gerekirdi. Bir noktada iletişim defterim, sırf bir zamanlar onlara konumumu göndermem gerektiğinden, kayıtlı sayıda teslimatçı ve sürücüyle doldu.

Şimdi, hizmet basit hale getiriyor. tarafından tespit edildiği gibi WABetaBilgisi, ve bizim tarafımızdan onaylanan, iOS ve Android kullanıcıları artık yeni/bilinmeyen numaralarla sadece onları arayarak sohbet başlatabilir. WhatsApp önce kayıtlı kişilerinizi gösterecek, ancak hizmet numaranın kişilerinizle eşleşmediğini anladığında, numarayı doğrudan gösterecek (numaranın en başta WhatsApp’ta olduğunu varsayarak).

whatsapp bilinmeyen numaralar

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Özelliğin Android’de WhatsApp’ın kararlı kolunda zaten yayında olduğunu doğrulayabiliriz ve aynı şeyin iOS’ta da canlı olduğu söyleniyor. WhatsApp’ta bilinmeyen bir numaraya kısa mesaj göndermek için artık bağlantı kısaltıcılara, üçüncü taraf uygulamalara veya diğer numaralara ihtiyacınız yok. Hizmet, özelliği resmi olarak duyurmadı, ancak çalışıyor.

Özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte, okuyucuların gizlilik ayarlarını gözden geçirmeleri için bir dakika ayırmalarını öneririz. WhatsApp’ta herkes size mesaj gönderebilir, ancak yine de profil fotoğrafınızı kimlerin görebileceği, son görülme ve çevrimiçi durumunuz, Hakkında sayfanız ve hikayeleriniz gibi profil verilerinizin diğer kısımlarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bilinmeyen arayanları otomatik olarak susturabilirsiniz.

WhatsApp’ta bilinmeyen bir numaraya nasıl mesaj gönderilir?

Süreç şu şekilde işliyor:

  • WhatsApp’ı açın.
  • Ana sohbet ekranında, yeşil renkli tıklayın Yeni sohbet sağ alt köşedeki simge.
  • Tıkla büyüteç simgesi kişileri aramak için sağ üst köşedeki
  • Metin göndermek istediğiniz bilinmeyen numarayı yazmaya başlayın.
  • Bilinmeyen numara WhatsApp kullanıyorsa, WhatsApp size onlarla yeni bir sohbet başlatma seçeneği sunar.

Özellik sizin tarafınızda yayında değilse lütfen duruma göre doğrudan Google Play Store veya Apple App Store’dan indirilen uygulamanın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.

WhatsApp nihayet bilinmeyen numaralarla sohbet açmanıza izin veriyor

Teknory