WhatsApp nihayet sizi spam arayanlardan kurtarıyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR WhatsApp artık bilinmeyen kişilerden gelen aramaları otomatik olarak susturma yeteneği sunuyor. Platform ayrıca bir Gizlilik Kontrolü özelliği de sunmuştur. WhatsApp, dünyanın en popüler mobil mesajlaşma hizmetidir ve şirket son zamanlarda yeni özellikler ekleme konusunda gözyaşı döküyor. Şimdi, Meta’ya ait platform, katma bilmeye değer iki özellik daha. Birincisi, artık bilinmeyen […]

WhatsApp nihayet sizi spam arayanlardan kurtarıyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • WhatsApp artık bilinmeyen kişilerden gelen aramaları otomatik olarak susturma yeteneği sunuyor.
  • Platform ayrıca bir Gizlilik Kontrolü özelliği de sunmuştur.

WhatsApp, dünyanın en popüler mobil mesajlaşma hizmetidir ve şirket son zamanlarda yeni özellikler ekleme konusunda gözyaşı döküyor. Şimdi, Meta’ya ait platform, katma bilmeye değer iki özellik daha.

Birincisi, artık bilinmeyen kişilerden gelen aramaları otomatik olarak susturmak için bir anahtarımız var. aracılığıyla bulunan geçiş ayarlar > gizlilik > aramalarartık tanımadığınız kişiler tarafından rahatsız edilmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

WhatsApp, aramalar sekmesinde ve bildirimlerde bilinmeyen numaralardan gelen sessiz aramaları görmeye devam edeceğinizi, ancak bunun sonucunda telefonunuzun çalmayacağını belirtti.

Bununla birlikte, şirket bir uyarıda bulunur. SSS sırayla mesaj atmayı veya aramayı seçerseniz, gelecekte birisinin aramalarını sessize alamazsınız. Dolayısıyla, engelleme seçeneği bu durumlar için yine de kullanışlı olacaktır.

Bilinmeyen numaralardan WhatsApp çağrıları alıyor musunuz?

11 oy

Bu özellik, sizi bilinmeyen kişiler tarafından yapılan geleneksel sesli aramalardan korumaz. Ancak, birçok OEM telefon uygulamasının, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları ve kısa mesajları tamamen engellemenize izin verdiğini belirtmekte fayda var. Bu, spam filtreleme özelliklerine ve Google’ın Telefon uygulamasındaki Pixel’e özel arama görüntüleme işlevine ek olarak sunulur. Dolayısıyla, bu yeni özelliğin ve mevcut çevirici özelliklerinin birleşimi, spam ve diğer istenmeyen aramaların azaltılmasına yardımcı olacaktır.

WhatsApp ayrıca platforma bir Gizlilik Kontrolü özelliği getirdi. Bu, sizinle kimin iletişime geçebileceğini seçme, kişisel bilgilerinizi kontrol etme (örneğin, profil fotoğrafınızı ve son görülme durumunuzu kimlerin görebileceği) ve hesap koruma seçeneklerini görüntüleme gibi yerleşik gizlilik özellikleri için tek adrestir. Bu özellik, ziyaret ettiğinizde bir başlık uyarısı olarak kullanılabilir. ayarlar > gizlilik.

Her iki özellik de artık WhatsApp’ın kararlı sürümünde mevcuttur, bu yüzden zaten sahip olmalısınız. Aksi takdirde, benim gibiyseniz ve otomatik uygulama güncellemelerini devre dışı bıraktıysanız, manuel olarak güncelleme yapmanız gerekebilir.

WhatsApp nihayet sizi spam arayanlardan kurtarıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow