WhatsApp, yeni bölünmüş görünüm özelliğiyle Android tablet deneyimini geliştiriyor

TL;DR WhatsApp Android beta uygulaması, bölünmüş bir görünüm özelliği ekliyor. Bu özellik, Android tabletlerde geniş ekran optimizasyonunu iyileştirir. Kullanıcılar artık uygulamanın iki farklı bölümünü aynı anda görüntüleyebilir ve kullanabilir. Görünüşe göre dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri yeni bir tablet dostu özellik ekledi. WhatsApp’ın beta sürümü artık Android tabletler için bölünmüş görünüm özelliğine sahip. WhatsApp’ın […]

WhatsApp, yeni bölünmüş görünüm özelliğiyle Android tablet deneyimini geliştiriyor

TL;DR

  • WhatsApp Android beta uygulaması, bölünmüş bir görünüm özelliği ekliyor.
  • Bu özellik, Android tabletlerde geniş ekran optimizasyonunu iyileştirir.
  • Kullanıcılar artık uygulamanın iki farklı bölümünü aynı anda görüntüleyebilir ve kullanabilir.

Görünüşe göre dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri yeni bir tablet dostu özellik ekledi. WhatsApp’ın beta sürümü artık Android tabletler için bölünmüş görünüm özelliğine sahip.

WhatsApp’ın yıllardır sahip olmadığı birkaç şeyden biri uygun tablet desteği, ancak bu yakında değişebilir gibi görünüyor. Buna göre WABetaBilgisimesajlaşma uygulaması, en azından Android tabletler için tablet desteğini iyileştirmek için bir adım atıyor. Bu adım, beta uygulamasında bir bölünmüş görünüm özelliği eklemektir.

Çıkışın işaret ettiği gibi, bu özellik, uygulamayı tabletlerinde kullananlar için çok faydalı olacaktır. Kullanıcı arabirimini daha büyük ekranlar için optimize etmeye yardımcı olur ve bu da daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Ayrıca, kullanıcıların uygulamanın iki farklı bölümünü aynı anda görüntülemelerine ve kullanmalarına izin vererek çoklu görev yapmalarına olanak tanır.

WhatsApp bölünmüş görünüm

tarafından sağlanan ekran görüntüsünde WABetaBilgisi, sol tarafta sohbet görünümü ve sağ tarafta aktif konuşma dizisi ile ekranın bölündüğünü görebilirsiniz. Geçmişte, sohbet görünümü veya konuşma tüm tablet ekranını kaplıyordu.

Çok uzun zaman önce WhatsApp, bir Android tableti mevcut bir WhatsApp hesabına bağlamayı mümkün kılan bir yardımcı modu duyurdu. Kullanıcılar artık uygulamayı tabletlerde kullanmayı mümkün kılmak için geçici çözümler kullanmak zorunda kalmasa da, eşlik eden mod daha büyük ekran için optimize edilmedi. Şimdi bu bölünmüş görünüm sunumuyla, beta uygulamasının kullanımı daha keyifli olacak.

WhatsApp, yeni bölünmüş görünüm özelliğiyle Android tablet deneyimini geliştiriyor

Teknory