WhatsApp’ta Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

Kullanıcılar, WhatsApp’ta gizliliklerinin ne kadar açığa çıktığının daha fazla farkına varıyor. Yalnızca bir mesajı açarak kişilerinize çevrimiçi görünürsünüz ve bu, uygulamayı her kullandığınızda insanlara sohbet için uygun olduğunuz gibi yanlış bir izlenim verebilir. Ancak yardımcı olabilecek küçük bir numara, WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu kapatmaktır. WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu gizlemenin yollarını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, WhatsApp’a […]

WhatsApp’ta Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

Kullanıcılar, WhatsApp’ta gizliliklerinin ne kadar açığa çıktığının daha fazla farkına varıyor. Yalnızca bir mesajı açarak kişilerinize çevrimiçi görünürsünüz ve bu, uygulamayı her kullandığınızda insanlara sohbet için uygun olduğunuz gibi yanlış bir izlenim verebilir. Ancak yardımcı olabilecek küçük bir numara, WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu kapatmaktır.

WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu gizlemenin yollarını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, WhatsApp’a bir PC, iPhone veya Android kullanıcısından erişiyor olun, bu numara hakkında bilmeniz gereken her şeyi sunacaktır.

Bir iPhone’da WhatsApp’ta Son Görülme Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

WhatsApp’ın “Son Görülme” durumu, kullanıcıların diğer kişilerin uygulamada en son ne zaman çevrimiçi olduklarını ve şu anda platformu kullanıp kullanmadıklarını görmelerini sağlar. Bu, bazı kullanıcılar için uygun olsa da, diğerleri için büyük bir gizlilik endişesidir. Çevrimiçi durumunuzu devre dışı bırakmak, gizliliğinizi korumanın ilk mantıklı adımıdır.

Ancak, “Son Görülme” durumunuzu devre dışı bıraktıktan sonra kişilerinizin çevrimiçi durumunu da göremeyeceğinizi unutmayın.

Bir iPhone kullanıcısıysanız ve uygulamada çevrimiçi durumunuzu gizlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Öğle yemeği Naber.
 2. üzerine dokunun Ayarlar alt menüdeki düğme.
 3. Şuraya git: Hesap bölüm.
 4. üzerine dokunun Mahremiyet seçenekler listesinden düğmesine basın.
 5. Kişisel bilgilerinizi kimlerin görebileceğini değiştirebileceğiniz yeni bir seçenekler listesi görünecektir. Üzerine dokunun Son görülen çevrimiçi durum ayarlarınızı değiştirmek için.
 6. seninkini sakla Son görülen üzerine dokunarak durum Kimse. seçebilirsiniz Kişilerim sadece kişilerinizin durumunuzu görmesini istiyorsanız veya Herkes herkesin seni görmesi için Son görülen durum.

Bir Android Cihazda WhatsApp’ta Son Görülme Durumunuzu Gizleme

İnsanlar genellikle kendilerine biraz mahremiyet sağlamak için çevrimiçi durumlarını gizlemek isterler. WhatsApp gizli modunda mesajlaşmaktan daha iyiyseniz, bunu Android cihazınızda yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Öğle yemeği Naber.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya dokunun.
 3. Seçme Ayarlar ve şuraya gidin: Hesap bölüm.
 4. git Mahremiyet.
 5. Üzerine dokunun Son görülen ve seç Kimse çevrimiçi durumunuzu tamamen gizlemek istiyorsanız. Musluk Kişilerim sadece kişilerinizin çevrimiçi durumunuzu görmesini istiyorsanız.

Bir PC’den WhatsApp’ta Çevrimiçi Durumunuzu Gizleme

PC’nizde WhatsApp kullanıyorsanız, muhtemelen WhatsApp Web sürüm. Bu sürüm, akıllı telefon gibi ayarlar sayfasından çevrimiçi durumun değiştirilmesine izin vermiyor.

Bunun yerine, tarayıcınız için eklentiler yüklemeniz gerekir. Chrome kullandığınızı varsayarsak, kullanabileceğiniz iki eklenti vardır. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Şuraya git: Chrome Web Mağazası ve ara W Gizli eklenti.
 2. Çevrimiçi görünmeden WhatsApp’ı kullanmak için uzantıyı yükleyin.
 3. Ayarları değiştirmek için uzantıya dokunun. yanındaki kutucuğu işaretleyebilirsiniz. “Son Görülme” güncellemelerini göndermeyin çevrimiçi durumunuzu gizleme seçeneği.

adlı bir eklenti de yükleyebilirsiniz. WA Web Plus. Eklentiyi Chrome’unuza ekleyin, her zamanki gibi WhatsApp Web’e erişin ve aşağıdaki adımları izleyin:

 1. WhatsApp Web açıkken, üzerine dokunun. WA Web Plus Eklenti.
 2. yanındaki kutuyu işaretleyin Çevrimiçi durumu gizle Kişilerinizden çevrimiçi durumunuzu gizlemek için.
 3. Değişiklikler hemen uygulanmazsa WhatsApp Web uygulamasını yeniden yüklemeniz yeterlidir.

Ek SSS

İşte WhatsApp gizliliğiyle ilgili sorularınıza daha yararlı yanıtlar.

WhatsApp’ta çevrimdışı görünürken sohbet edebilir miyim?

Evet! WhatsApp’ta mesajları okumak ve yanıtlamak için iki kullanışlı numara kullanabilir ve yine de çevrimdışı görünebilirsiniz.

İlki daha doğrudan olanıdır ve bir mesajın bildirim paneli aracılığıyla yanıtlanmasını içerir:

– iPhone kullanıcıları için, bildirim panelinizden mesajı sola kaydırmanız, görüntüleme seçeneğini seçmeniz ve yanıtlamanız yeterlidir.

– Android için telefonunuzdaki mesaja dokunun. Bildirimler panelini seçin Cevap vermek düğmesine basın ve mesajı gönderin.

Mesaj önizlemesini yanlışlıkla kaldırdıysanız, okunmamış bildirimleri görmek için ekranınızın üst kısmından aşağı doğru çekebilir, söz konusu sohbeti bekletebilir ve Cevap vermek buton.

Çevrimdışı görünürken bir mesajı yanıtlamanın ikinci yöntemi Uçak Modu’nu içerir. Uçak Modu’nu açarsınız ve çevrimiçi görünmeden bir mesajı okumanıza olanak tanır. Bu şekilde, WhatsApp’ta kaydedilen son çevrimiçi süreniz, siz Uçak Modu’nu açmadan önceki zamandır. Bu, açıkken yeni mesajlar almanızı engellemesi dışında oldukça harika bir özelliktir.

İşte bu “numaranın” nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin ayrıntılı adımlar:

1. Cihazınızı şu konuma getirin: Uçak modu.

2. Başlat Naber ve yeni mesaj göndermek istediğiniz sohbeti açın.

3. Mesajı girin ve Göndermek buton.

4. Kapatın Uçak modu. Alıcı, siz çevrimiçi görünmeden mesajınızı alacaktır.

Artık çevrimiçi görünmeden sohbet etmenize yardımcı olan iki yöntem biliyorsunuz. Kişinin çevrimiçi olduğunuza inandıkları takdirde size daha fazla metin göndermeye devam edeceğini bildiğiniz zaman hızlı yanıt seçeneğini kullanmaktan çekinmeyin. Cevaplamanız gereken ancak çevrimiçi görünmekten kaçınmak istediğiniz tek bir metin varsa, her zaman Uçak Modunu açabilirsiniz.

Durumum WhatsApp’ta gizliyken başkalarını görebilir miyim?

WhatsApp ayarlarında, çevrimiçi durumunuzu herkese, yalnızca kişilere veya hiç kimseye görünür yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Durumu şu şekilde ayarlarsanız Kimsehiç kimse sizi göremez Son görülen ancak diğer kişilerin çevrimiçi durumunu da göremezsiniz.

Eğer seçerseniz Kişilerim ayarı, kişilerinizin ne zaman çevrimiçi olduğunu görebileceksiniz ve onlar da sizin çevrimiçi olduğunuzu görebilecekler.

WhatsApp’ta belirli kişiler için durumumu gizleyebilir miyim?

Aşağıdaki adımları izleyerek bazı kişiler için durum güncellemelerinizi gizleyebilirsiniz:

iPhone kullanıcıları için:

1. Başlat Naber iPhone’unuzda ve şuraya gidin: Ayarlar sayfa.

2. Git Hesapo zamanlar Mahremiyet.

3. Şuraya gidin: Durum bölümüne dokunun ve üzerine dokunun Kişilerim Hariç…

4. Durum güncellemelerinizi gizlemek istediğiniz kişi(ler)in yanındaki daire kutusunu işaretleyin.

5. dokunun Tamamlandı Bittiğinde.

Android kullanıcıları için:

1. Başlat Naber Telefonunuzda ve ekranın sağ üst kısmındaki üç noktalı menüye gidin.

2. üzerine dokunun Ayarlar açılır menüden

3. Şuraya gidin: Hesap.

4. Şuraya gidin: Mahremiyeto zamanlar Durum.

5. Kişilerim Hariç… seçenek.

6. Durum güncellemelerinizi gizlemek istediğiniz kişilerin yanındaki yuvarlak kutuya dokunun.

7. Onaylamak için sağ alttaki yeşil daireye dokunun.

Bu adımların Durum Güncellemelerinizi yalnızca belirli kişilerden gizleyeceğine dikkat edin. seninkini saklamazlar Son görülen durum.

gizleyebilirsiniz Son görülen için durum Herkes, Kişilerimveya Kimse. Şu anda, çevrimiçi durumu yalnızca belirli kişilerden gizlemeye izin veren bir özellik yoktur.

Belirli bir kişinin çevrimiçi durumunuzu görmesini engellemek istiyorsanız, onları hesabınızdan engellemeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, kişi sizi göremez. Son görülen durumunuz veya profil resminiz, hikayeleriniz veya hesabınızla ilişkili diğer herhangi bir şey gibi diğer kişisel bilgiler.

Bir kişiyi şu şekilde engelleyebilirsiniz:

1. Başlat Naber telefonunda.

2. Engellemek istediğiniz kişiyle sohbete dokunun.

3. Ekranın üst kısmından o kişinin adına dokunun ve seçin. Engellemek.

4. Seçin Engellemek komut isteminden bitirmek için.

WhatsApp Sohbeti Gizli Moda Geçti

Çevrimiçi durumunuzu gizlemenin birçok avantajı vardır. Bir mesajı okur okumaz yanıt verme konusunda eskisi kadar baskı hissetmeyeceksiniz. Bu arada, sadece rahatlamak istediğinizde gece geç saatlerde uygulamayı kaydırmak, kişilerinizden gelen sürekli mesajların kolay avı olmanızı sağlamaz ve genel gizlilik düzeyleriniz daha yüksektir. Bu makale, WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu gizlemeye gelince bilmeniz gereken her şeyi paylaştı. Umarım, öğrendiğin bazı şeyleri kullanabileceksin.

WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu gizlemek istemenizin ana nedenleri nelerdir? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Teknory