Windows 11 Gereksinimlerini Atlama

Birçok Windows kullanıcısı, Windows 11 sistem güncellemesi yayınlanır yayınlanmaz işletim sistemlerini yükseltmek için acele etti. Windows 11 bir takım değişiklikler ve yeni özelliklerle birlikte geldiğinden, bazı uyumluluk sorunları bilgisayarınızın bu güncellemeyi almasını engelleyebilir. Cihazınız Windows 11 için minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa bunları aşmak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır. Bu yazıda size Windows 11 kurulum gereksinimlerini […]

Windows 11 Gereksinimlerini Atlama

Birçok Windows kullanıcısı, Windows 11 sistem güncellemesi yayınlanır yayınlanmaz işletim sistemlerini yükseltmek için acele etti. Windows 11 bir takım değişiklikler ve yeni özelliklerle birlikte geldiğinden, bazı uyumluluk sorunları bilgisayarınızın bu güncellemeyi almasını engelleyebilir. Cihazınız Windows 11 için minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa bunları aşmak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Bu yazıda size Windows 11 kurulum gereksinimlerini nasıl atlayacağınızı göstereceğiz. Ek olarak, en yeni sistem güncellemesi için Microsoft tarafından belirlenen tüm işletim sistemi ve özelliklere özel gereksinimleri gözden geçireceğiz.

Windows 11 için Gereksinimler Nelerdir?

En son Windows güncelleştirmesiyle Microsoft, Windows 11’in kullanımını kolaylaştıran yepyeni özellikler kullanıma sunmuştur. Windows 11 resmi olarak Ekim 2021’de piyasaya sürülse de Microsoft, Şubat 2022’de daha da fazla Windows 11 güncellemesi yayınladı. özellikleri. Görev çubuğu simgeleri banner’ın ortasına yerleştirilmiştir ve kullanıcı arayüzü tamamen yeniden tasarlanmıştır.

Windows 11 güncellemesinin en kullanışlı yönlerinden biri, Windows 10 kullanıcıları için tamamen ücretsiz olmasıdır. Windows 10 işletim sisteminizi bu şekilde hızlı bir şekilde Windows 11’e güncelleyebilirsiniz:

 1. Sol alt köşedeki Başlat menüsüne gidin.
 2. Seçme Ayarlar sol kenar çubuğundan.
 3. devam et Güncelleme ve Güvenlik sekme.
 4. Tıklamak Windows güncelleme pencerenin sol tarafında.
 5. Seç İndirin ve kurun altındaki düğme Windows güncelleme bölüm.

Gördüğünüz gibi, işletim sisteminizi Windows 11’e güncellemek çocuk oyuncağı. Ancak, minimum sistem gereksinimlerini karşılamadıkları için tüm bilgisayarlar Windows 11 sistem güncellemesiyle uyumlu değildir. Güncellemeyi başlatmaya çalıştığınızda bunun cihazınız için geçerli olduğunu bileceksiniz ve “Bu bilgisayar Windows 11’i çalıştıramaz” mesajını alacaksınız.

Windows 11 güncellemesi için en önemli minimum sistem gereksinimlerinden bazıları şunlardır:

İşletim Sistemi Gereksinimleri

Windows 11 güncellemesini yüklemek için bilgisayarınızın şu işletim sistemi gereksinimlerini karşılaması gerekir:

 • Bilgisayarınızın Windows 10 sürüm 2004 veya sonraki sürümlerinde çalışıyor olması gerekir.
 • İşlemcinizin 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı çalışması ve AMD, Intel veya Qualcomm çift çekirdekli 64 bit işlemci olması gerekir.
 • Grafik kartının DirectX 12 veya üstü ile uyumlu olması ve WDDM 2.0 sürücüsüne sahip olması gerekir.
 • Cihazınızın en az 4 GB RAM ve en az 64 GB depolama alanına sahip olması gerekir.
 • UEFI Secure Boot özelliğinin cihazınızda etkinleştirilmesi gerekiyor.
 • Ekranınızın HD (720 piksel) olması ve çapraz olarak 9 inçten fazla olması ve renk kanalı başına 8 bit olması gerekir.
 • Güvenilir Platform Modülü (TPM), sürüm 2.0’ın yüklenmesi gerekiyor.
 • Windows 11 Home sürümü için bir Microsoft hesabınızın olması gerekir.

Sistem güncellemesini tamamlamak için cihazınızın internet bağlantısının olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Windows 11 belirtimleri, özellikleri ve bilgisayar gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için resmi ziyaret edin Microsoft Windows 11 güncelleme sayfası.

Özelliğe Özgü Gereksinimler

İşletim sistemi gereksinimlerinin yanı sıra, cihazınızın Windows 11 güncellemesi için belirli özelliklere özel gereksinimleri de karşılaması gerekir. İşte en önemlilerinden bazıları:

 • Cihazınızın bir Otomatik HDR monitörü olması gerekir.
 • 5G desteği gereklidir.
 • Cortana’yı kullanmak istiyorsanız, mikrofonu ve hoparlörü etkinleştirmeniz gerekir.
 • BitLocker to Go’yu kullanmak istiyorsanız bir USB flash sürücüye ihtiyacınız vardır.
 • İstemci Hyper-V, yalnızca işlemciniz ikinci düzey adres çevirisi (SLAT) özelliklerine sahipse çalışabilir.

İşletim sistemi gereksinimlerinden çok daha fazla özelliğe özgü gereksinimler vardır. Elbette bu, kullanmayı planladığınız Windows uygulamalarının, özelliklerinin ve widget’larının sayısına bağlıdır. Örneğin, iki faktörlü kimlik doğrulama, Microsoft Teams, Çoklu Sesli Asistan, Sesle Uyanma, Windows Projeksiyon, Windows Hello ve diğer Windows özelliklerini kullanmak istiyorsanız, cihazınızın karşılaması gereken belirli gereksinimler vardır. Bu gereksinimler hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: Microsoft’un resmi sayfası.

Windows 11 Gereksinimlerini Atlama

Artık en önemli Windows 11 sistem gereksinimlerini ele aldığımıza göre, bazılarını nasıl aşacağımız hakkında konuşalım. Bu geçici çözümlere geçmeden önce, bazı gereksinimlerin karşılanması gerektiğini ve atlanamayacağını unutmayın. Yapabilecekleriniz TPM, RAM, Güvenli Önyükleme ve CPU gereksinimlerini atlamaktır.

Güvenilir Platform Modülü (TPM) gereksinimi, gözden geçirebileceğiniz bir şeydir. Microsoft, Windows 11 için TPM sürüm 2.0’a sahip olmanızı gerektirir, ancak bilgisayarınızda TPM 1.2 veya daha yenisi varsa, bu gereksinimi atlamak mümkündür.

Rufus kullanarak Windows 11 Gereksinimlerini Atlayın

Bu Windows 11 sistem gereksinimini atlamanın en kolay yolu Rufus’u yüklemektir. Bu ücretsiz yardımcı program, indirebileceğiniz önyüklenebilir bir USB flash sürücü oluşturmanıza yardımcı olur. burada. Bu yardımcı programı indirdikten sonra, Windows 11 TPM gereksinimini atlamak için şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. Gitmek Microsoft Windows 11 indirme sayfası ve bir iso dosyası oluşturmayı seçin.
  Not: Aynı pencerede, indirme düğmesinin hemen altında tercih ettiğiniz dili de seçmeniz gerekir.
 2. bir ekle “USB aleti” bilgisayarınıza girin.
  Not: Bu geçici çözüm için, en az 16 GB depolama alanına sahip bir USB sürücüsüne ihtiyacınız olacaktır.
 3. Başlatmak Rufus.
 4. “Cihaz” altında, cihazınızı bulun ve seçin. “USB sürücüsü.”
 5. Seçmek “Disk veya ISO görüntüsü” “Önyükleme seçimi” bölümünde.
 6. Şimdi, tıklayın “Seçme” buton.
 7. Bulun ve seçin “Windows 11 iso dosyası” ilk adımda Microsoft’tan indirdiniz, ardından tıklayın “Açık.”
 8. “Görüntü seçeneği” açılır menüsünde, Genişletilmiş Windows 11 Kurulumu (TPM yok/Güvenli Önyükleme yok). üzerine tıkladığınızdan emin olun. TPM yok seçenek.
 9. Tıkla “Başlama” pencerenin sağ alt köşesindeki düğme.

Bir kez daha kurulum işleminin tamamlanması için birkaç dakika beklemeniz gerekecek. Daha sonra, yeni oluşturduğunuz önyüklenebilir isoyu kullanarak Windows 11’i yüklemekte özgürsünüz. Windows 11 TPM gereksinimi, en azından yeni bir yapı gelene kadar artık sorun olmayacak. Bu konu hakkında daha sonra.

Kayıt Defteri Düzenleyicisini Kullanarak Windows 11 Gereksinimlerini Atlayın

Windows 11 TPM 2.0, RAM, Güvenli Önyükleme ve CPU gereksinimlerini atlamak için kullanmayı deneyebileceğiniz başka bir yöntem de Kayıt Defterinde değişiklik yapmaktır. Windows yeniden başlattıktan sonra değişiklikleri geri alabileceğinden işlem çalışmayabilir., ama denemeye değer. Evet, Windows 10 ve 11’de yapılan son güncellemeler, profiliniz Yönetici olarak ayarlanmış olsa bile belirli kayıt defteri girdilerinin değişmesini engelleyerek koruma düzeylerini artırmıştır.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi ile belirli Windows 11 gereksinimlerini şu şekilde atlamayı deneyebilirsiniz:

 1. Basmak Windows + R anahtarlar.
 2. Yazın “Regedit” üzerinde Koşmak penceresine tıklayın ve TAMAM.
 3. Bu anahtara git:
  “HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetup”
 4. Sol kenar çubuğundaki tuşa tıklayın ve ardından sağ tuşa tıklayın. Kurmak dosya.
 5. Seçme Yeni > Anahtar.
 6. Anahtarı adlandırın Laboratuvar Yapılandırması.
 7. Şimdi, içinde sağ tıklayın Laboratuvar Yapılandırması klasör ve seç Yeni > DWORD (32-bit) Değeri.
 8. Bu anahtarı adlandırın TPM Kontrolü’nü Atla.
 9. Yeni dosyaya çift tıklayın ve ayarlayın Değer verisi ile 1.
 10. Altında Temelemin olmak onaltılık seçilir ve seçin TAMAM.
 11. Bu işlemi tekrarlayın ve adında yeni bir DWORD oluşturun. Güvenli Önyükleme Kontrolünü Atladeğeri şu şekilde ayarlıyor: 1.
 12. Bu adımları izledikten sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

RAM kontrolünü devre dışı bırakmak istiyorsanız, LabConfig DWORD’u farklı bir şekilde adlandırmanız dışında aynı adımları izleyin. Dosyayı “BypassRAMCheck” olarak adlandıracaksınız. Bu geçici çözümün diğer tüm adımları aynıdır.

 1. Ayrıca, CPU kontrolünü devre dışı bırakmanız gerekirse, kayıt defterini açın ve şuraya gidin: BilgisayarHKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupMoSetup.
 2. Şimdi, pencereye veya klasöre sağ tıklayın ve seçin Yeni > DWORD (32-bit) Değeri.
 3. Adını sen koy AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOveyaCPU ve değerini olarak ayarlayın 1.

Windows 11 Gereksinimlerinin Sizi Durdurmasına İzin Vermeyin

En yeni Windows 11 sistem güncellemesi, birçok yeni özellik ve daha gelişmiş bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. İşletim sisteminizi Windows 11’e güncellemek Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz olsa da, tüm cihazlarda bu seçenek yoktur. Bununla birlikte, Windows 11 yükleme gereksinimlerini atlamanın ve Windows’unuzu güncellemenin birkaç yolu vardır.

Windows 11 yükleme gereksinimleriyle ilgili herhangi bir sorun yaşadınız mı? Bu kılavuzdaki geçici çözümlerden biriyle bunları atlatmayı başardınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow