Xbox Series X’te Hızlı Devam Etme Nasıl Kapatılır?

Hızlı Devam, Xbox Series X’in oyunculara sunduğu en benzersiz özelliklerden biridir. Ancak, özelliğin sunduğu rahatlıkla bile, kapatmak isteyebileceğiniz durumlar vardır. Bu makalede, Hızlı Devam Etmenin nasıl kapatılacağı açıklanmakta ve bu özellikle ilgili bazı sık sorulan sorular yanıtlanmaktadır. Hızlı Devam Özelliğini Kapatma Hızlı Devam, kullanıcılar için uygun bir özelliktir. Ancak, onu destekleyen oyunlarda bile çeşitli sorunlara, […]

Xbox Series X’te Hızlı Devam Etme Nasıl Kapatılır?

Hızlı Devam, Xbox Series X’in oyunculara sunduğu en benzersiz özelliklerden biridir. Ancak, özelliğin sunduğu rahatlıkla bile, kapatmak isteyebileceğiniz durumlar vardır.

Bu makalede, Hızlı Devam Etmenin nasıl kapatılacağı açıklanmakta ve bu özellikle ilgili bazı sık sorulan sorular yanıtlanmaktadır.

Hızlı Devam Özelliğini Kapatma

Hızlı Devam, kullanıcılar için uygun bir özelliktir. Ancak, onu destekleyen oyunlarda bile çeşitli sorunlara, hatalara ve aksaklıklara neden olabilir. Hızlı Devam özelliği, yeni nesil konsol depolama teknolojisinin temeli olan Velocity Mimarisi ile varsayılan olarak etkindir. Hızlı Devam, evrensel bir seçenek bulunmadığından yalnızca manuel olarak kapatılabilir. Bu ilk başta sıkıcı gelebilir, ancak takip etmesi ve gerçekleştirmesi nispeten kolaydır.

  1. Xbox Denetleyicisindeki “Xbox” düğmesine tıklayın. Üst ortadadır, Xbox simgesini taşır ve basıldığında yanmalıdır. Bu, kılavuz menüsünü açar.
  2. Kılavuz menüsünde “Oyunlarım ve uygulamalarım”ı seçin.
  3. Hızlı Devam özelliğini kullanan oyunların listesini bulmak için Hızlı Devam’ı seçin.
    • Xbox Series X ve S genellikle üç oyunun geçici olarak kaydedilmiş durumlarını depolar. Bu yerleşiktir ve daha az bellek kullanılmasına izin verir. Bu özellik, Hızlı Devam için daha fazla oyunun saklanmasını sağlar.
  4. Kaldırmak istediğiniz oyunu bulun ve vurgulayın.
  5. Bir açılır menüyü ortaya çıkarmak için kumandanızdaki “Menü düğmesini” seçin.
  6. “Hızlı Özgeçmişten Kaldır”ı seçin.
  7. Kılavuz menüsündeki “Oyunlarım ve uygulamalarım” bölümüne geri dönün
  8. Diğer oyunları tek tek kaldırmak için 3-6 arası adımları tekrarlayın.

Bu adımların ardından oyun kapatılır ve kaydedilmemiş tüm veriler silinir. Bu özelliği kapatmadan önce oyun ilerlemenizi kaydettiğinizden emin olun. Akılda tutulması gereken bir diğer şey de, oyunu tekrar açtığınızda Hızlı Devam’ın otomatik olarak yeniden etkinleştirilmesidir.

İnsanların Hızlı Devam Etmeyi Kapatmasının Nedenleri

Bu özellik, birçok tek oyunculu oyunda büyük bir başarı elde etti. Belirtildiği gibi, Hızlı Devam özelliği bazı başlıklarda sorunlara neden olabilir. Çoğu durumda, sorunlar çevrimiçi oyunlarla ilgilidir. Xbox Series X’te bir oyun Hızlı Devam durumuna getirildiğinde oturumunuz askıya alınır. Bu, oyuna kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.

Ancak, çevrimiçi oyunların askıya alınması sorunlara neden olabilir. Bu, esas olarak bir sunucu bağlantısına ihtiyaç duyan başlıklar içindir. Sorunlarla karşılaşan oyunlara örnek olarak FIFA, PUBG ve Halo Infinite dahildir. Bu tür oyunlarda sorun yaşarsanız, oyundan tamamen çıkmanız ve yeniden başlatmanız gerekir.

SSS

Xbox Series X’te Hızlı Devam özelliği devre dışı bırakıldığında ne olur?

Bu, oyunu kapatır ve daha önce oluşturulmuş olan geçici kaydetme durumunu siler. Kaydetme durumu verileri kurtarılamaz. Hızlı Sürdürmenin devre dışı bırakıldığı oyundaki kaydedilmemiş tüm ilerlemeler kaybolur. Belirli bir oyunu tekrar oynamanız gerektiğinde, başlangıç ​​yükleme sırası oyunu açarken daha uzun süre beklemeniz gerekir.

Hızlı Devam, Xbox Series X SSD alanı kaplar mı?

Özellik, Xbox Series X konsolunda ek yer kaplamamalıdır.

Hızlı Devam, Xbox Series X’in performansını etkiler mi?

Etkisi olduğu ve oyun çökmelerine yol açabileceği iddiaları olduğu için bu konuda bir fikir birliği yoktur. Yine de diğer kullanıcılar bu sorunu yaşamıyor ve önemli bir etki bildirmiyor. Nihayetinde, her şey donanımınız ve oynadığınız belirli oyunla ilgili.

Hızlı Devam bilgisayar kapalıyken çalışır mı?

Bu özellik, oyununuza tam olarak kaldığınız yerden geri dönmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İlgili tüm uygulamaları yeniden açmanız gerekmez. Sisteminiz kapalıyken çalışmaz.

Hızlı Devam oyunları nerede saklanır?

Oynadığınız ve kaydettiğiniz herhangi bir Hızlı Devam oyunu, Xbox Series X konsollarındaki grup bölümü altındaki “Oyunlarım ve uygulamalarım” bölümünde bulunabilir. Bu tür oyunları kolayca bulmak için Xbox düğmesine basarak kılavuza erişin ve ekranın sağ üst köşesindeki Hızlı Devam Et’i açın. Oynanmamış veya kaydedilmemiş oyunlar buradaki listede görünmez.

Belirli oyunlar Hızlı Devam’a sabitlenebilir mi?

Evet, başlatılan diğer oyunlardan bağımsız olarak iki oyun Hızlı Devam’a sabitlenebilir. Bunu yapmak için “Oyunlarım ve uygulamalarım” altında bulunan Hızlı Devam grubuna erişmeniz gerekir. Hızlı Devam’ı seçin ve istediğiniz oyunu vurgulayın. Menü düğmesine basın ve Hızlı Devam için “Sabitle”ye tıklayın.

Tüm oyunlar Hızlı Devam özelliğini kullanıyor mu?

Hızlı Devam özelliği en çok oynanan oyunlarda mevcuttur. Daha az oynanan oyunlardan bazıları desteklenmez.

Çevrimiçi oyunlar Hızlı Devam’a dahil mi?

Evet, Hızlı Devam çevrimiçi oyunlarda da çalışır. Ancak, oyunların olması gerektiği gibi devam etmemesine neden olan sorunlar oldu. Bazı çevrimiçi oyunlar hizmet tabanlıdır ve oyuncuları kaldığınız yerden başlamak yerine oyun menüsüne yönlendirir.

Bir konsolu paylaşırken, bir oyun için birden fazla Hızlı Devam seçeneğiniz olabilir mi?

Hayır, şu anda belirli bir oyun için konsol başına yalnızca tek bir Hızlı Devam kaydına sahip olursunuz. Bir arkadaşınızın konsolunu kullanır ve Hızlı Devam atanmış bir oyunu başlatmak için oturum açarsanız, oyunu yine de başlatabilirsiniz. Ancak bunu yapmak, var olan Hızlı Devam Etmenin yerini alır.

Hızlı Devam Uygulamalar için Çalışıyor mu?

Hızlı Devam, özellikle Xbox oyunları için tasarlanmıştır. Bu özellik hiçbir uygulamayı desteklemiyor. Ancak yükleme süreleri oyunlardan çok daha hızlıdır.

Xbox Series X’te Oyununuzu Kontrol Edin

Xbox Hızlı Devam özelliği, oyuncuların büyük saygı duyduğu bir özelliktir. Oyunlar arasında geçiş yapmayı daha kolay ve daha hızlı hale getirdi. Kaydetme durumu, oyunun kaybolmamasını ve kaldığınız yere geri dönebilmenizi sağlar. Bu özellik gerçek bir mucize olsa da, bazı senaryolarda oyuncular daha iyi bir deneyim için bu özelliği kapatmıştır.

Xbox series X’te Hızlı Devam Etmeyi kapatmayı denediniz mi? Eğer öyleyse, hangi adımları kullandınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory