Xbox’ınızdan Twitch Canlı Yayını Nasıl Başlatılır?

Canlı yayın yapabilmek için bir Twitch hesabına ihtiyacınız olacak. Eğer yoksa, Twitch.tv’ye gidin ve kaydolun. Eğer varsa, onu Xbox’ınıza bağlamanız gerekir. Tüm süreç basittir, ancak hesabı bağlayabilmeniz için Twitch’te iki faktörlü kimlik doğrulamayı tıklayarak etkinleştirmeniz gerekir. bu bağlantı ve 2FA seçeneğini açma. Artık Microsoft’un 2022’nin başlarında duyurduğu basitleştirilmiş yöntemi kullanarak Xbox’ınıza bağlayabileceksiniz. İki seçeneğiniz olacak: […]

Xbox’ınızdan Twitch Canlı Yayını Nasıl Başlatılır?

Canlı yayın yapabilmek için bir Twitch hesabına ihtiyacınız olacak. Eğer yoksa, Twitch.tv’ye gidin ve kaydolun. Eğer varsa, onu Xbox’ınıza bağlamanız gerekir. Tüm süreç basittir, ancak hesabı bağlayabilmeniz için Twitch’te iki faktörlü kimlik doğrulamayı tıklayarak etkinleştirmeniz gerekir. bu bağlantı ve 2FA seçeneğini açma.

Artık Microsoft’un 2022’nin başlarında duyurduğu basitleştirilmiş yöntemi kullanarak Xbox’ınıza bağlayabileceksiniz. İki seçeneğiniz olacak: bir web tarayıcısında size verilecek bir URL’yi girebilir veya bir QR kodunu tarayabilirsiniz. göre telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak ekranda belirir. Microsoft.

  1. oyun kumandasındaki Xbox düğmesine basın.
  2. Yakala ve Paylaş menüsünü seçin.
  3. Twitch hesabınızı bağlamak için QR kodunu tarayın veya Xbox’ta gösterilen URL’yi girin.

Twitch’i Xbox’ınıza bağlama süreci tamamen Twitch Yayın Anahtarı, bu da platformun, hesabınızda yayın yapmaya yetkili kişinin siz olduğunuzu bilmesini sağlar. Akış anahtarı uzun ve alfasayısal olduğundan, manuel olarak girmek güç olacaktır, bu nedenle bu basitleştirilmiş işlem çok uygundur. Yeni bir Twitch yayın anahtarı oluşturmadığınız sürece Xbox’ınızdan bir sonraki canlı yayına geçmek istediğinizde hesabı yeniden bağlamanız gerekmez; bu durumda yukarıdaki işlemi tekrarlamanız gerekir.

Teknory