Xiaomi’nin yeni cildinden ne beklenir?

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Çinli MIUI 14 değişiklik günlüğü çevrimiçi olarak sızdırıldı. Xiaomi’nin yeni güncellemesi, bol miktarda performans ve kişiselleştirme ayarı sunacak. İki önemli özellik, ana ekranınızdaki Süper Simgeleri ve evcil hayvanları veya bitkileri içerir. Xiaomi’nin dün Xiaomi 13 serisi ve MIUI 14’ün örtüsünü kaldırması gerekiyordu ancak şirket etkinliği ertelemeyi tercih etti. Neyse […]

Xiaomi’nin yeni cildinden ne beklenir?

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Çinli MIUI 14 değişiklik günlüğü çevrimiçi olarak sızdırıldı.
  • Xiaomi’nin yeni güncellemesi, bol miktarda performans ve kişiselleştirme ayarı sunacak.
  • İki önemli özellik, ana ekranınızdaki Süper Simgeleri ve evcil hayvanları veya bitkileri içerir.

Xiaomi’nin dün Xiaomi 13 serisi ve MIUI 14’ün örtüsünü kaldırması gerekiyordu ancak şirket etkinliği ertelemeyi tercih etti. Neyse ki, MIUI 14 bilgisi yine de resmi olmayan bir kaynaktan düşmüş gibi görünüyor.

MIUI Polonya yazar Kaçper Skrzypek bir değişiklik günlüğünü ortaya çıkardı MIUI 14’ün Çince versiyonu için, süreçte bir dizi ekleme ve ince ayar ortaya çıkıyor. Aşağıdaki tweet’ine ve değişiklik günlüğünün ekran görüntüsüne göz atın.

Yeni başlayanlar için, Xiaomi’nin daha az depolama alanı kaplayan, uygulama performansını artıran ve oyun deneyimini iyileştiren gelişmiş bir sistem mimarisi vaat ettiği iddia ediliyor.

Şirket ayrıca görünüşe göre birkaç ilginç kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Buna, “ana ekranda sizi her zaman bekleyecek bir bitki veya evcil hayvan” ve ana ekranınız için Süper Simgeler dahildir. Bitki/evcil hayvan özelliğinin şuna benzer olduğunu tahmin ediyoruz: Pixel Pals uygulaması iOS için. Süper Simgelere gelince, bu simgelerin Nothing OS’nin ekstra büyük uygulama simgelerine (Max Simgeleri olarak adlandırılır) benzemesinin nedeni budur.

Kişiselleştirmeyle ilgili diğer seçenekler, en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamalara tek bir tıklamayla erişmenizi sağlayan yeni pencere öğesi kombinasyonlarını ve ana ekran klasörlerini içerir.

MIUI 14 hakkında bilmeniz gereken başka neler var?

Xiaomi’nin ayrıca birkaç özellik ile cihazlar arası bağlantıyı öne sürdüğü iddia ediliyor. Bu eklemeler arasında bir Xiaomi tablette telefon araması yapmak, kulaklığınızı telefonunuzla, tabletinizle veya TV’nizle hızlı bir şekilde eşleştirmek (ve bunlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak) ve TV’nize metin girmeniz gerektiğinde telefonunuzda metin girişi için otomatik istemler bulunur. .

Çinli marka ayrıca bir aile hizmetleri paketi hazırlıyor. Bu, fotoğraf albümü paylaşımı, çocuk hesaplarını yönetme ve sağlık izleme verilerini (uyku takibi, nabız takibi vb.) paylaşmak için sekiz kişiye kadar bir grup oluşturmanıza olanak tanır.

Xiaomi’nin MIUI’sinden memnun musunuz?

346 oy

Xiaomi, artık istenmeyen aramaları filtreleyebildiği, belgeleri ve gerçek dünyadaki nesneleri (örneğin bitkiler) tarayabildiği, dilleri çevirebildiği ve daha fazlasını yapabildiğinden Mi AI Asistanını da elden geçiriyor.

Değişiklik günlüğünde belirtilen diğer dikkate değer özellikler arasında ayarlarda daha gelişmiş arama işlevi (ör. arama geçmişi ve kategoriler), daha fazla kablosuz kart okuyucu desteği ve Wi-Fi bağlantınız çok zayıf olduğunda mobil verileri kullanarak bağlantı hızlarını artırma yer alır.

Çinli veya küresel kullanıcılar için MIUI 14 için henüz bir sunumla ilgili bir kelime yok. Her halükarda, bunun yazılımın Çince versiyonu olduğunu bir kez daha vurgulamakta fayda var. Kuşkusuz bu özelliklerden bazılarını küresel sürümde göreceğiz, ancak aile hizmetleri ve Mi AI Assistant gibi işlevlerin yalnızca Çin’de olacağını tahmin ediyoruz.Xiaomi’nin yeni cildinden ne beklenir?

Teknory