Yaklaşık 4 Milyar Dolar Hasılat Yapan Eğlenceli Bir Franchise Hâlâ “Tanrı Kademe” Olarak Kabul Ediliyor

DreamWorks ile görüntü Animasyon fantezisi olduğunda Shrek İlk olarak 2001’de sahneye çıkan ikonik komedi, kısa sürede dünyanın en sevilen ve aranan çocuk filmlerinden biri haline geldi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sıcak emtia sonunda bir dizi devam filmi ve yan ürün üretti – bunların tümü, franchise’ın genel başarısını fırladı ve serinin dünya çapındaki gişede yaklaşık 4 […]

Yaklaşık 4 Milyar Dolar Hasılat Yapan Eğlenceli Bir Franchise Hâlâ “Tanrı Kademe” Olarak Kabul Ediliyor

DreamWorks ile görüntü

Animasyon fantezisi olduğunda Shrek İlk olarak 2001’de sahneye çıkan ikonik komedi, kısa sürede dünyanın en sevilen ve aranan çocuk filmlerinden biri haline geldi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sıcak emtia sonunda bir dizi devam filmi ve yan ürün üretti – bunların tümü, franchise’ın genel başarısını fırladı ve serinin dünya çapındaki gişede yaklaşık 4 milyar dolar hasılat yapmasına yardımcı oldu.

Twitter’da, dindar Shrek fanatikler, franchise’ın ışıltılı nitelikleriyle övünmekten kendilerini alamadılar – ortak fikir birliği, franchise’ın hala “tanrı seviyesinde” kaldığını gururla ilan etti. Tabii ki, her birini düşündüğünüzde Shrek Filmler 100 milyon doların üzerinde hasılat elde etti, nostaljik lisansın sinemaseverleri daha fazlası için megaplekslere geri döndürmeye devam etmesi şaşırtıcı değil. Gönderiyi aşağıdan kendiniz kontrol edebilirsiniz:

22 yaşında olsun ya da olmasın, bütünün yarattığı kültürel etkiyi göz ardı etmek zor. Shrek franchise bir bütün olarak sinematik manzarayı terk etti. Abartılı anlardan göz kamaştıran karakterlere kadar film serisi, her yaştan izleyicinin keyif alabileceği bir şey olarak klasik statüsünü koruyor.

Bununla birlikte, hepimizin bir umut beklediğini belirtmekte fayda var. Shrek 5, ancak bu filmin tam olarak ne zaman vizyona gireceğine dair resmi bir onay yok. Buna rağmen, ne kadar sürerse sürsün Shrek 5 Olursa, fanatik hayranlar, ekstra bir nostalji tadı almak için gerekli bir yeniden izleme ile kendilerini şımartmaya devam edecekler.

Yazar hakkında

Taylor Mansfield

Taylor Mansfield

Gazetecilik sanatından etkilenen Taylor Mansfield, 10 yılı aşkın bir süredir yazıyor. Günümüzde, filmler, televizyon, ünlü haberleri ve tabii ki … *herhangi bir* korku gibi çok çeşitli konuları ele alarak WGTC’de Yazar / Editör olarak uzmanlığını ödünç veriyor! Çünkü nerede korku varsa – Taylor çok geride değil. Daha önce GamersDecide, MovieWeb ve The Nerd Stash gibi eğlence sitelerine katkıda bulunmuştur.

Teknory