Yaz Sürüşü İçin En Çok İstenen Dune Buggy Kit Arabalarından 5’i

Deserter kumul arabaları, 1969-1974 yılları arasında Massachusetts’teki Dearborn Automobile Company tarafından sunuldu – daha sonra Autodynamics olarak biliniyordu. Asker kaçakları iki gövde stiline sahipti: bunlardan biri, kapısı, penceresi veya çatısı olmayan tipik bir baskın fiberglas konfigürasyonu olan S1’di. Ancak Deserter, “Plaj, bataklık, kar, dağ yarış pisti ve paralı yol için mevcut seçenekler” vaat eden arsız […]

Yaz Sürüşü İçin En Çok İstenen Dune Buggy Kit Arabalarından 5’i

Deserter kumul arabaları, 1969-1974 yılları arasında Massachusetts’teki Dearborn Automobile Company tarafından sunuldu – daha sonra Autodynamics olarak biliniyordu. Asker kaçakları iki gövde stiline sahipti: bunlardan biri, kapısı, penceresi veya çatısı olmayan tipik bir baskın fiberglas konfigürasyonu olan S1’di. Ancak Deserter, “Plaj, bataklık, kar, dağ yarış pisti ve paralı yol için mevcut seçenekler” vaat eden arsız bir reklam kampanyası yürüttü.

GT adı verilen diğer gövde stili, bu kutulardan birkaçını işaretledi. GT, martı kanadı kapılar ve isteğe bağlı deri görünümlü vinil kaplama dahil olmak üzere tam bir fiberglas hardtop’a sahiptir. GT, yıl boyunca sürüş isteniyorsa, Kaliforniya değil, New England merkezli bir şirket için şüphesiz zorunluluktan doğdu.

İki gövde stili yetmezmiş gibi, Deserters da iki şasi seçeneğiyle geldi. Standart model, her yerde bulunan kısaltılmış VW Bug’a dayanıyordu, ancak GS modeli, kum arabasını arka motordan orta motora dönüştürerek motoru ve transaksı çeviren tescilli bir boru şeklinde şasiye sahipti.

Daha güçlü boru şeklindeki çerçeve ve iyileştirilmiş orta motor ağırlık dağılımı arasında, GS, pek olası olmasa da, müthiş bir spor otomobildi. Bu nedenle, birçok araç sahibi Corvairs ve hatta Porsches’ten altı silindirli motorlar gibi daha güçlü motorları tercih etti.

Üretim sayıları oldukça düşüktü, bu yüzden satılık bir ton Kaçak yok. En son işlem, 2021’de gerçekleşti. Bir Fragman Getir standart bir kasa S1’i 14.000 dolara sattı.

[Featured image by Mr.choppers via Wikimedia Commons | Cropped and scaled | CC BY-SA 3.0]

Teknory