Yeni Korku Filmi Kuveyt’te Trans Oyuncu Nedeniyle Yasaklandı, Oyuncu “İnsanlıktan Çıkarma” Kararına Yanıt Verdi

Özet Başarılı bir korku filmi olan Talk to Me, trans aktör Zoe Terakes’in dahil olması nedeniyle Kuveyt’te yasaklandı. Zoe Terakes, kararı “insanlıktan çıkarma” olarak nitelendirdi ve düşüncelerini Instagram’da dile getirdi. Talk to Me yasağı emsali görülmemiş ve trans aktörlerin yer aldığı gelecekteki filmler için rahatsız edici bir eğilim hakkında endişelere yol açıyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU […]

Yeni Korku Filmi Kuveyt’te Trans Oyuncu Nedeniyle Yasaklandı, Oyuncu “İnsanlıktan Çıkarma” Kararına Yanıt Verdi

Özet

  • Başarılı bir korku filmi olan Talk to Me, trans aktör Zoe Terakes’in dahil olması nedeniyle Kuveyt’te yasaklandı.
  • Zoe Terakes, kararı “insanlıktan çıkarma” olarak nitelendirdi ve düşüncelerini Instagram’da dile getirdi.
  • Talk to Me yasağı emsali görülmemiş ve trans aktörlerin yer aldığı gelecekteki filmler için rahatsız edici bir eğilim hakkında endişelere yol açıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Benimle konuş ” sorusuna yanıt veren trans aktör Zoe Terakes’in dahil edilmesi nedeniyle Kuveyt’te yasaklandı.insanlıktan çıkarmakGeçen ay sinemalarda gösterime girmesinden bu yana, yeni korku filmi hem kritik hem de ticari bir başarı elde etti ve Ari Aster’ın ardından A24’ün yurt içinde ikinci en büyük açılış hafta sonu oldu. kalıtsal 10 milyon dolarla. bu Benimle konuş Oyuncular arasında Sophie Wilde, Alexandra Jensen, Joe Bird, Miranda Otto, Otis Dhanji ve Terakes yer alıyor.

Sonrasında Benimle konuş dahil edilmesi nedeniyle Kuveyt’te serbest bırakılması engellendi. terakisİkili olmayan ve transmaskülin olarak tanımlayan aktör, “insanlıktan çıkarmakTerakes, aşağıda yer alan paylaşımında Kuveyt ülkesinin neden yasak koyduğunu açıklıyor. Benimle konuş şaşırtıcı değil, aynı zamanda benzeri görülmemiş ve inanılmaz derecede rahatsız edici.

Yukarıdaki gönderide Terakes, Kuveyt yasağına şu yanıtı paylaştı: Benimle konuş:

Merhaba. Buna nasıl cevap vereceğimi merak ediyordum. Bir yanıtın saygınlığını hak edip etmediği. Bu, Kuveyt’in yasakladığı ilk film değil. Filminizde queer veya trans temalar veya sahneler varsa, muhtemelen Körfez’e ulaşamayacak. Kendi başına yıkıcı ve ürkütücü olan. Ama filmimizin tuhaf temaları yok. Filmimiz aslında benim translığımdan veya tuhaflığımdan hiç bahsetmiyor. Ben rolü kapmış bir trans aktörüm. Ben bir tema değilim. Ben bir bireyim. Kuveyt bu filmi sadece benim kimliğimden dolayı yasakladı. Edinilen bilgiye göre bu bir ilk. Bu yeni bir emsal. Hedefleniyor, insanlıktan çıkarılıyor ve bize zarar vermek anlamına geliyor. Buna maruz kalmak çok üzücü olsa da, daha da üzücü olan, bu emsalin Kuveyt’teki queer ve translar için ne anlama geldiği. Temsil umuttur. Temsil tünelin sonundaki bir ışık, devam etmek için bir sebep, karanlıkta tutunacak bir şey, her şeyin olduğundan daha iyi olabileceğini fısıldayan bir sestir. Ekranlardaki trans aktörleri ortadan kaldırmak, transları ortadan kaldırmayacak (Kuveyt hükümeti ne kadar istese de), ancak pek çok umudu ortadan kaldıracaktır. Ve umut, ötekileştirilmiş insanlar olarak nasıl yaşadığımızın çok büyük bir parçası. Nefreti, kötü muameleyi ve şiddeti aşmayı bu şekilde öğreniyoruz. Bunu bizden önce yapmış olan herkese, yanımızda yapan herkese bakıyoruz ve bu bize devam etmek için umut veriyor. Biz birbirimize güvenmeyi öğrenmiş bir topluluğuz çünkü cis insanlara tarihsel olarak hiçbir yardım olmadı. Bu nedenle hayatta kalmamız, birbirimize bakma, paylaşma, birbirimize yaslanma, birbirimizi sevme ve birbirimizi görme yeteneğimize çok bağlıdır. Bakacak çok az yeri olan Kuveyt’in transları ve queerleri için kalbim kırılıyor. Buna kızgın, üzgün veya kafanız karışmış hissediyorsanız, Rainbow Demiryoluna bağışta bulunmayı düşünün; queer ve transların dünya çapında güvenlik ve zulümden uzak yaşamalarına yardımcı olan bir kuruluş. Bağış yapmak için link profilimde. Aşk ve öfke içinde, Zo x


Konuş Benimle Kuveyt’te Yasaklanmak Emsalsiz ve Endişelendirici

Benimle konuş Kuveyt’te yasaklanan ilk film olmaktan çok uzak. Ülke ve Körfez’in çoğu, LGBTQ+ sahneleri ve hatta küçük referanslar içeren filmleri yasaklama konusunda güçlü bir geçmişe sahip. Son yıllarda buna dahil Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde, Her Şey Her Yerde Aynı Anda, Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü, Işık yılı, Çılgınlığın Çoklu Evreninde Doctor Strange, EbedilerVe Batı Yakası Hikayesi. Bu “kendi başına yıkıcı ve ürkütücü,” diyor Terakes Benimle konuş sadece bir trans aktörün dahil edilmesi nedeniyle yasaklanmak eşi görülmemiş bir durumdur ve endişe verici bir eğilim başlatabilir.

Benimle konuş LGBTQ+ referansları içermiyor ve trans aktörün cinsiyet kimliğinden bahsetmiyor. Terakes’in dediği gibi, “Ben rolü kapmış bir trans aktörüm.Kuveyt daha önce filmleri LGBTQ+ referansları içerdiği için yasaklamış olsa da, bu sadece bir trans aktör oynadığı için ilk kez bir filmi yasaklıyor. film, Kuveyt’in ilerlemesi için rahatsız edici bir eğilimin başlangıcı olabilecek, benzeri görülmemiş ve insanlıktan çıkarıcı bir karardır.

Kaynak: Zoe Terakes/Instagram

Teknory