Yeni uygulama, herhangi bir Android telefonda kullanabileceğiniz bir Piksel Başlatıcı özelliğini kopyalar

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi TL;DR Pixel Search uygulaması, Pixel Launcher’ı taklit eden üçüncü taraf bir başlatıcıdır. Uygulama, Piksel Başlatıcı’da bulunmayan birkaç seçenek sunar. Piksel Arama, herhangi bir Android cihazında neredeyse tam Piksel Başlatıcı deneyimi yaşamanıza olanak tanır. Tüm üçüncü taraf uygulamaları arasında, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başlatıcı vardır. Ancak, bu rampalar, Google’ın Pixel […]

Yeni uygulama, herhangi bir Android telefonda kullanabileceğiniz bir Piksel Başlatıcı özelliğini kopyalar

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

TL;DR

  • Pixel Search uygulaması, Pixel Launcher’ı taklit eden üçüncü taraf bir başlatıcıdır.
  • Uygulama, Piksel Başlatıcı’da bulunmayan birkaç seçenek sunar.
  • Piksel Arama, herhangi bir Android cihazında neredeyse tam Piksel Başlatıcı deneyimi yaşamanıza olanak tanır.

Tüm üçüncü taraf uygulamaları arasında, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başlatıcı vardır. Ancak, bu rampalar, Google’ın Pixel Launcher’ın sunduğu deneyimi tam olarak sunmuyor. Tek sorun, Pixel başlatıcının Pixel cihazlarına özel olmasıdır. Ancak yeni bir uygulama bunu değiştirmeyi hedefliyor.

Kısa bir süre önce Google Play Store’da Pixel Search adlı yeni bir uygulama kullanıma sunuldu. İlk fark edilen Mişaal Rahman, uygulama, Sabitlenmiş Kısayollar, Gizlilik Panosu ve Tek Tıklamayla Kilit Ekranı gibi uygulamalarla tanınan Rushikesh Kamewar’ın en son eseridir. Yeni kullanıma sunulan bu uygulama, diğer Android kullanıcılarının bu özelliğin keyfini çıkarabilmesi için Pixel Launcher arama deneyimini taklit edecek şekilde tasarlanmıştır.

Bu uygulama yüklendiğinde, simgeye dokunarak veya Material You temalı widget’ını kullanarak Pixel Search’ü başlatabilirsiniz. Widget ayrıca Google Discover ve Google Voice araması için kısayollar sunar.

Göreceğiniz şey, Pixel Launcher’a benzeyen ve kullanıcıların işe koyulmasına yardımcı olacak kullanıcı arayüzü. Üstte arama çubuğu ve hemen altında bir dizi öneri bulunan arama ekranı tarafından karşılanacaksınız. Ek olarak, diğer uygulama içi arama motorlarının bir listesi vardır. Ancak bu uygulama, Netflix, Twitter, Bing ve Spotify dahil olmak üzere orijinal deneyimde bulamayacağınız birkaç seçenek sunar.

Piksel Arama, kullanıcıların tercihlerini ayarlamasına da olanak tanır. Üç dikey noktaya giderek temayı değiştirebilir, arama için hangi uygulamaların kullanılacağını seçebilir ve bağımsız uygulama kısayol sonuçlarını açabilirsiniz. Web araması, kişiler, uygulamalar, uygulama içi kısayollar ve dosyalar dahil olmak üzere tek tek sonuç gruplarını açmak da mümkündür. Pixel Search’e özgü bir şey de, ilk sonucu otomatik olarak açan hızlı başlatma seçeneğini belirleme yeteneğidir.

Uygulamanın yapamadığı tek şey, sistem ayarlarını aramaktır. Ancak geliştiricinin bu özelliği eklemeyi düşündüğü görülüyor.

Geliştiricinin Search Widget uygulamasının aksine, Pixel Search’ü indirmek ücretsizdir. Kendiniz denemek isterseniz, bağlantıyı takip etmeniz yeterli Burada.


Yeni uygulama, herhangi bir Android telefonda kullanabileceğiniz bir Piksel Başlatıcı özelliğini kopyalar

Teknory