Yönetmen Tarafından Alay Edilen Maymunlar Gezegeni Krallığı’nda Sezar’ın Mirası Nasıl Devam Ediyor?

Özet Yönetmen Wes Ball, önümüzdeki filmde Sezar’ın yozlaşmış mirasını araştırıyor Maymunların gezegeni devamı. film, Sezar’ın tarihi ve fedakarlıkları hakkında hiçbir şey bilmeyen karakterlerin yanı sıra, onun öğretilerini kendi güçleri için saptıran karakterleri tanıtacak. film, orijinal filmlerdeki maymunların yönlendirdiği toplum ile maymun egemenliğinin yükselişi arasındaki boşluğu doldurma potansiyeline sahip. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN […]

Yönetmen Tarafından Alay Edilen Maymunlar Gezegeni Krallığı’nda Sezar’ın Mirası Nasıl Devam Ediyor?

Özet

 • Yönetmen Wes Ball, önümüzdeki filmde Sezar’ın yozlaşmış mirasını araştırıyor Maymunların gezegeni devamı.
 • film, Sezar’ın tarihi ve fedakarlıkları hakkında hiçbir şey bilmeyen karakterlerin yanı sıra, onun öğretilerini kendi güçleri için saptıran karakterleri tanıtacak.
 • film, orijinal filmlerdeki maymunların yönlendirdiği toplum ile maymun egemenliğinin yükselişi arasındaki boşluğu doldurma potansiyeline sahip.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Maymunlar Gezegeni Krallığı yönetmen Wes Ball, Sezar’ın mirasının gelecek devam filmine nasıl yön verdiğini açıkladı. Daha sonraki bir noktada ayarlayın Maymunların gezegeni Zaman çizelgesine göre Ball’un filmi, Andy Serkis’in Ceasar’ının onları güvenli bir yere götürmesinden çok sonra, Dünya’nın baskın türü olan maymun türünün yükselişinin öyküsünü ele alacak. Krallık nesiller sonrasını ele alacak ve manyak Proximus Caesar’ın hem maymun klanlarını hem de insanları köleleştirmesini durdurmak için yaptıkları yolculukta genç şempanze Noa ve vahşi insan Mae’yi konu alacak.

Sezar’ın karakteri çoktan ölmüş olmasına rağmen Maymunlar Gezegeni Krallığı, Ball yakın zamanda açıkladı İmparatorluk Dergisi (aracılığıyla Doğrudan) maymunların ilk liderinin anısının devam filminin anlatımını nasıl etkilediğini görüyoruz. Ball, filminin Sezar’ın anısına neler olduğunu araştıracağını ve mirasının yıllar içinde nasıl bozulduğunu ve istismar edildiğini göstereceğini açıkladı. Ayrıca son durumu da açıkladı. Maymunların gezegeni 2017’nin ilk üçlemesinde, bu bölümde ayrıca Sezar’ın tarihi veya yaptığı fedakarlık hakkında hiçbir şey bilmeyen maymunlar da yer alacak. Maymunlar Gezegeni Savaşı. Aşağıdaki yorumlarına göz atın:

İlk başladığımda “Apes’in biraz Star Wars’a ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” demiştim. Her şey hala gerçekliğe dayanıyor ama aslında bir arayış anlatısı. Ana karakterimiz genç, etkilenebilir Noa [‘It’’s Owen Teague] – yol boyunca karakterlerle tanışır ve kendisini sınayacak bir yere vardığında uyanır ve sonunda gerçek benliğine dönüşür. ne oldu [Caesar’s] hafıza? Nasıl bozulmuş, suistimal edilmiş veya benimsenmiş olabilir? ‘Savaş’ta gerçekten ilginç olduğunu düşündüğüm şey şu Kötü Maymun’du [Steve Zahn] kendisinin farkına vardı ve Sezar’ın kim olduğuna dair hiçbir fikri yoktu. Yani bu dünyanın bir yerinde Sezar’ın kim olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan ama yine de duyarlılığa ulaşmış başka maymunlar da var. Bu da büyük bir tarihi destan yapma fikrine yol açtı.


Maymunlar Gezegeni Krallığı Neden Franchise’ın En Büyüleyici Hikayesi Olabilir?

Orijinal Maymunlar Gezegeni karakterleri ve yeni filmdeki karakterlerden oluşan kolaj

Onuncu olarak görev yapıyoruz Maymunların gezegeni film ve serinin 2011’de yeniden başlatılan sürekliliğinin dördüncü girişi. Yükselmek, Pek çok izleyici, serinin kapsaması gereken daha fazla alan kalmayabileceğini öne sürebilir. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan açıklamalar göz önüne alındığında Krallık‘in büyük serideki kronolojik yerleşimi, serinin şimdiye kadarki en büyüleyici hikayelerinden biri olma potansiyeline sahip.

Orijinali ile Maymunların gezegeni Zaten gelişmiş maymunların yönlendirdiği bir toplumu tasvir eden filmler ve Rupert Wyatt ile Matt Reeves’in yönettiği, maymun türünün ilk kez nasıl egemenliğe yükseldiğini ortaya koyan önceki üçlemenin yanı sıra Ball’un filmi, iki dönem arasındaki boşluğu dolduruyor. Maymunlar Gezegeni Krallığı aynı zamanda izleyicilere maymun toplumunun nasıl evrimleşerek son haline ulaşmayı başardığını görme fırsatı sunma potansiyeline de sahip. Orijinal 1968’de Maymunların gezegenimaymun kültürü, çeşitli alt türlere göre güçlü bir kast sistemiyle ayrılmış, derin teokratik bir toplum olarak sunuluyor.

Caesar maymun türü için çok farklı bir gelecek tasavvur etmiş olsa da, eğer Ball gerçekten de orijinal filmlerde gösterilen topluma yönelik çalışmayı seçtiyse, Caesar’ın orijinal hedeflerinin kademeli olarak yozlaşmasına ve çarpıtılmasına odaklanmak gerçekten büyüleyici bir film ortaya çıkarabilir. hikaye anlatımı. Dahası, Maymunlar Gezegeni Krallığı aynı zamanda izleyicileri her şeyin başlangıcı olan orijinal Charlton Heston klasiğine bir adım daha yaklaştırabilir.

Kaynak: Empire Magazine (üzerinden Doğrudan)

 • Maymunlar Gezegeni Krallığı Posteri
  Maymunlar Gezegeni Krallığı

  Yayın tarihi:
  2024-05-24

  Müdür:
  Wes Topu

  Döküm:
  Kevin Durand, Freya Allan, Peter Macon, Owen Teague, Eka Darville, Sara Wiseman, Neil Sandilands

  Değerlendirme:
  R

  Türler:
  Aksiyon, Bilimkurgu

  Yazarlar:
  Patrick Aison, Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver

  Stüdyo(lar):
  20. Yüzyıl, Chernin Entertainment, Oddball Entertainment, Shinbone Productions

  Distribütör(ler):
  20. yüzyıl

  Devamı:
  Maymunlar Gezegeni, Maymunlar Gezegeninin Altında, Maymunlar Gezegeninden Kaçış, Maymunlar Gezegeninin Fethi, Maymunlar Gezegeni Savaşı

  ön bölüm(ler):
  Maymunlar Gezegeni’nin Yükselişi, Maymunlar Gezegeni’nin Şafağı filmi, Maymunlar Gezegeni için Savaş

  Bayilik(ler):
  Maymunların gezegeni

Teknory