YouTube, Oyundan Başlayarak Twitch Benzeri Küresel İfadeler Alıyor

6 Aralık 2022’den itibaren YouTube oyun izleyicileri, platformda Twitch’ten ilham alan İfadeleri kullanabilir. YouTube’un ilk İfade setlerinin yalnızca oyun odaklı olduğu göz önüne alındığında, özellik açıkça oyuncuları hedefliyor. Google tarif eder YouTube yorum bölümlerinde ve canlı yayınlarda duyguları ifade etmek için kullanılabilecek “eğlenceli durağan görüntü grupları” olarak ifadeler. Bu ifadeleri ilginç kılan şey, onları aslında […]

YouTube, Oyundan Başlayarak Twitch Benzeri Küresel İfadeler Alıyor

6 Aralık 2022’den itibaren YouTube oyun izleyicileri, platformda Twitch’ten ilham alan İfadeleri kullanabilir. YouTube’un ilk İfade setlerinin yalnızca oyun odaklı olduğu göz önüne alındığında, özellik açıkça oyuncuları hedefliyor.

Google tarif eder YouTube yorum bölümlerinde ve canlı yayınlarda duyguları ifade etmek için kullanılabilecek “eğlenceli durağan görüntü grupları” olarak ifadeler. Bu ifadeleri ilginç kılan şey, onları aslında Google’ın yapmamış olmasıdır. Özelliği tanıtan blog gönderisinde Google, ilk oyun odaklı ifadeler için üç sanatçıya atıfta bulunuyor. Bu sanatçılar arasında Abelle Hayford, Guy Field ve Yujin Won yer alıyor.

Kullanıcılar, canlı sohbet penceresinin yanındaki Smiley simgesine tıklayarak YouTube’un oyun odaklı ifadelerine erişebilir. Bu seçeneğe tıklamak, YouTube’un kullanılabilen tüm ifadeleri ve emojileri listeleyen emoji seçici penceresini açar. Twitch gibi, YouTube ifadelerinin de belirli adları vardır ve uygun kısa kod yazılarak çağrılabilir. Ayrıca YouTube, hayatı kolaylaştırmak için emoji kısa kodlarının otomatik tamamlanmasını da destekler.

Google, bu ilk ifade setlerini oyun merkezli olacak şekilde sınırlandırmış olsa da, şirket yakında daha fazla ifade teması getirmek için çalıştığını doğruladı. Ancak Google, yine de bu özelliğin yayınlanması için bir zaman çizelgesi açıklamayı bıraktı.

Teknory