YouTube, yeni Shorts özellikleriyle Instagram ve TikTok’u kopyalıyor

Joe Hindi / Android Yetkilisi TL;DR Google, YouTube Shorts için bir dizi yeni özellik duyurdu. Bu özelliklerden en az ikisi Instagram ve TikTok’tan alınmıştır. Şirket ayrıca kullanıcıların yatay kliplerini Shorts’a daha kolay dönüştürmelerine olanak tanıyor. YouTube, 2020’de Shorts’u tanıtarak kısa dikey video trendini takip etti. Şimdi şirket, Shorts için Instagram Reels ve TikTok’tan birkaç özellik […]

YouTube, yeni Shorts özellikleriyle Instagram ve TikTok’u kopyalıyor

Joe Hindi / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, YouTube Shorts için bir dizi yeni özellik duyurdu.
  • Bu özelliklerden en az ikisi Instagram ve TikTok’tan alınmıştır.
  • Şirket ayrıca kullanıcıların yatay kliplerini Shorts’a daha kolay dönüştürmelerine olanak tanıyor.

YouTube, 2020’de Shorts’u tanıtarak kısa dikey video trendini takip etti. Şimdi şirket, Shorts için Instagram Reels ve TikTok’tan birkaç özellik alıyor.

YouTube dün, mevcut bir YouTube klibi ile yan yana düzende bir Kısa video kaydetmeye yönelik “İşbirliği” özelliğinden başlayarak, Kısa içerik odaklı altı yeni eklenti duyurdu. Instagram ve TikTok’un bu özelliği bir süredir sunduğunu söylemeye gerek yok.

Google’a ait platform, yeni duyurulan Soru-Cevap çıkartma işlevi için de rakipler arıyor. Bu, izleyicilerinizin soru sormasına izin vererek, yorumlar yoluyla veya Instagram ve TikTok’un kendi özelliklerine çok benzeyen başka bir Kısa mesajla yanıt vermenize olanak tanır.

Hangisini daha sık kullanıyorsunuz?

10 oy

Aksi takdirde YouTube, kullanıcıların mevcut içeriklerinden Kısa videolar oluşturmasını da kolaylaştırmaya çalışıyor. Bu amaçla, içerik oluşturucuların manzara videolarını portre odaklı bir Kısa filme dönüştürebilmeleri için yeni araçlar sunuyor.

YouTube tarafından duyurulan diğer önemli özellikler arasında Shorts’u bir oynatma listesine kaydetme, Shorts beslemesindeki canlı videoları ve remikslenmiş bir klipten efektleri ve sesi hızlı bir şekilde kopyalama yeteneği yer alır. Her iki durumda da, şirketin bazı özellikler için rakiplerinin oyun kitaplarından birkaç sayfa aldığı açık.

YouTube, yeni Shorts özellikleriyle Instagram ve TikTok’u kopyalıyor

Teknory