YouTuber, Motorola Razr’ın şasisini kullanarak katlanabilir telefon yaptı

Bilimsel ve teknolojik estetik/YouTube TL; DR Bir YouTuber ve ekibi, işlevsel iOS yazılımına sahip katlanabilir bir iPhone yarattı. Kendin Yap katlanır iPhone’u bir araya getiren mühendisler, iPhone X dahil olmak üzere çeşitli iPhone’ların iç özelliklerini kullandılar. Katlanabilir form faktörünü oluşturmak için bunları Motorola Razr’ın kasasına yerleştirdiler. Çılgın Kendin Yap projeleri hakkında konuşun — Çinli bir […]

YouTuber, Motorola Razr’ın şasisini kullanarak katlanabilir telefon yaptı

Bilimsel ve teknolojik estetik/YouTube

TL; DR

  • Bir YouTuber ve ekibi, işlevsel iOS yazılımına sahip katlanabilir bir iPhone yarattı.
  • Kendin Yap katlanır iPhone’u bir araya getiren mühendisler, iPhone X dahil olmak üzere çeşitli iPhone’ların iç özelliklerini kullandılar.
  • Katlanabilir form faktörünü oluşturmak için bunları Motorola Razr’ın kasasına yerleştirdiler.

Çılgın Kendin Yap projeleri hakkında konuşun — Çinli bir YouTuber ve takım arkadaşları, tamamlanması neredeyse bir yıl süren katlanabilir bir iPhone yaptılar.

YouTuber, videosunda, katlanabilir iPhone’u oluşturmak için farklı iPhone’lardan parça tedarik etmekten bahsediyor. Bir iPhone X’in ve bağışlanan diğer cihazların içindekileri çıkardı ve sonunda ikiye katlanabilen çalışan bir iPhone elde etmek için bunları flip-style Motorola Razr’ın kasasına yerleştirdi.

Elbette süreç yukarıda anlatıldığı kadar basit değildi. Her şeyin çalışmasını sağlamak için titiz bir inşaat ve çok fazla deneme yanılma gerekti. YouTuber’ın nihai hedefi, donör iPhone’ların mümkün olduğunca çok bölümünü korumaktı. Telefonu katlamak için, Samsung Galaxy Z Flip’inki de dahil olmak üzere birden fazla menteşeyi test etti. Sonunda Moto Razr’ın menteşesini seçti çünkü en az kırışmaya neden oldu.

Ekip, özenli süreci tamamlamak için bazı parçaları 3D olarak yazdırmak bile zorunda kaldı. Ayrıca pil ömründen de ödün verdiler ve telefona kablosuz veya MagSafe şarj olmadan 1.000 mAh’lik küçük bir hücre yerleştirdiler.

Nihai sonuç, bitmiş bir katlanabilir iPhone’un bir gün nasıl görünebileceğinden çok uzak, ancak cihazın sorunsuz bir şekilde iOS çalıştırdığı görülebilir. Dokunma işlevi de gayet iyi çalıştı. Mühendis, katlanabilir iPhone’unu bile iPhone V olarak adlandırdı.

Teknory