YouTube’un planı ters teper, insanlar daha iyi reklam engelleyiciler yüklüyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR YouTube’un reklam engelleyicilere yönelik baskısı, kullanıcıların rekor sayıda yazılımı kaldırmasına neden oluyor. Ancak çok daha fazla sayıda kullanıcı bunun yerine YouTube’un uyarısını tetiklemeyecek daha iyi reklam engelleyicilere yöneliyor. Hatta bazı kullanıcılar yeni bir tarayıcıya geçecek kadar ileri gidiyor. YouTube yakın zamanda reklam engelleme çalışmalarını genişleterek küçük bir denemeden küresel […]

YouTube’un planı ters teper, insanlar daha iyi reklam engelleyiciler yüklüyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • YouTube’un reklam engelleyicilere yönelik baskısı, kullanıcıların rekor sayıda yazılımı kaldırmasına neden oluyor.
  • Ancak çok daha fazla sayıda kullanıcı bunun yerine YouTube’un uyarısını tetiklemeyecek daha iyi reklam engelleyicilere yöneliyor.
  • Hatta bazı kullanıcılar yeni bir tarayıcıya geçecek kadar ileri gidiyor.

YouTube yakın zamanda reklam engelleme çalışmalarını genişleterek küçük bir denemeden küresel bir lansmana geçiş yaptı. Kullanıcıların rekor sayıda yazılımı kaldırmasıyla bu hamlenin bir miktar başarılı olduğu görülüyor. Ancak daha da fazla sayıda kullanıcı daha iyi reklam engelleyicilere yöneldiğinden, bunun tam tersi bir etki yarattığını da iddia edebilirsiniz.

tarafından hazırlanan bir rapora göre, yüz binlerce kullanıcı Ekim ayında reklam engelleyicileri kaldırdı; bunun YouTube’un genişletilmiş baskısıyla bağlantılı olduğu anlaşılıyor. kablolu. Aynı zamanda veriler, rekor sayıda insanın YouTube’un ağına takılmayacak alternatifler de yüklediğini gösteriyor.

Chrome’un uzantı mağazasındaki en popüler reklam engelleyicilerden biri olan Ghostery’den Krzysztof Modras, geçen ay içinde üç ila beş kat daha fazla yükleme ve kaldırma işlemi gördüklerini söylüyor. Uzantıyı kaldıran kullanıcıların %90’ından fazlası kararlarının nedeni olarak yazılımın YouTube’da başarısız olmasını gösterdi. Ancak şirket, kullanıcıların uygun bir alternatif bulmaya çalışmasıyla Microsoft Edge yüklemelerinde %30’luk bir artış gördü.

Başka bir engelleyici olan AdGuard, Chrome’da normalde günde yaklaşık 6.000 kaldırma işlemi gördüklerini, ancak bu sayının 9 Ekim ile ay sonu arasında günde 11.000’e çıktığını ve 18 Ekim’de 52.000’e ulaştığını söyledi. Uzantının YouTube’un yasağına karşı bağışık olduğu görülüyor. Şirketin, insanlar bunu fark ettiğinde kullanıcı sayısının arttığını ve 18 Ekim ve 27 Ekim tarihlerinde 60.000 kuruluma ulaştığını söylediği bildirildi.

Şu anda YouTube’un reklam engelleyicilere yönelik baskısı, insanları daha iyi bir alternatif bulmak için çabalıyor gibi görünüyor. Hatta bazı insanlar, platformdaki videoları reklamsız olarak yayınlayabilen YouTube benzeri bir web sitesi olan Newpipe gibi çözümlere bile yöneliyor.

Modras gibi sektörden uzmanlar, YouTube’un reklam engelleyicileri durdurma çabalarının daha karmaşık engelleme taktikleriyle sonuçlanabileceği konusunda uyarıyor. Bu daha karmaşık taktikler, kasıtsız güvenlik açıklarının oluşmasına yol açabilir.

Alternatif arıyorsanız uBlock Origin gibi uzantılar Firefox’ta kullanıldığında hala çalışıyor. Adblock Plus ayrıca teklif etti bazı öneriler reklam karşıtı blok duvarını nasıl aşacağınıza dair. Ayrıca kurşunu ısırıp YouTube Premium için ödeme yapma seçeneği de var.

YouTube’un planı ters teper, insanlar daha iyi reklam engelleyiciler yüklüyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow