Zack Snyder, Rebel Moon’un Yönetmen Kesimiyle İlgili Ayrıntıları Açıkladı

Özet Zack Snyder’ın yönetmen kesimi Asi Ay: Birinci Bölüm seri için farklı bir vizyona sahip tamamen farklı bir film olacak. Pek çok yönetmenin kurgusunun aksine, Snyder’ın kurgusu yalnızca genişletilmiş bir versiyon değil, aynı zamanda filmdeki yeni bir evren. Yönetmenin kurgusu, filmin Snyder’ın orijinal vizyonunu yansıtan, tamamen gerçekleştirilmiş, R dereceli bir versiyonu olacak. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU […]

Zack Snyder, Rebel Moon’un Yönetmen Kesimiyle İlgili Ayrıntıları Açıkladı

Özet

  • Zack Snyder’ın yönetmen kesimi Asi Ay: Birinci Bölüm seri için farklı bir vizyona sahip tamamen farklı bir film olacak.
  • Pek çok yönetmenin kurgusunun aksine, Snyder’ın kurgusu yalnızca genişletilmiş bir versiyon değil, aynı zamanda filmdeki yeni bir evren.
  • Yönetmenin kurgusu, filmin Snyder’ın orijinal vizyonunu yansıtan, tamamen gerçekleştirilmiş, R dereceli bir versiyonu olacak.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Rebel Moon: Birinci Bölüm – Ateşin Çocuğu yönetmenin kurgusu tamamen farklı bir film olacak. Zack Snyder’ın yaratıp yönettiği, Asi Ay 15 Aralık’ta seçkin sinemalarda gösterime girdi ve bir hafta sonra Netflix’te gösterime girdi. Bir zamanlar R dereceli olarak sahnelenen bir uzay operası Yıldız Savaşları film daha sonra iki parçaya bölündü ve PG-13 derecelendirmesine sahip orijinal bir yapıya dönüştürüldü. Bir yönetmenin kurgusu gelecekte belirsiz bir tarihte yayınlanacak ve söylentiler bunun hemen öncesine dayanıyor. İkinci Bölüm: Scargiver‘nin serbest bırakılması.

Çoğu yönetmenin kesmeleri yalnızca ek görüntüler eklerken Snyder’ın aklında farklı bir vizyon var. İle yapılan bir röportajda İlişkili basınSnyder şunları açıkladı: R dereceli kesim tamamen farklı bir vizyona sahip olacak Franchise için. Çünkü PG-13 kesimi üzerinde çalışırken ve geliştirirken yönetmenin kurgusunu planladı. Asi Aydünyasında, yönetmenlik sürecine normalde olduğundan tamamen farklı bir bakış açısı vardı. Aşağıdaki alıntısına göz atın: JoBlo:

Bu “genişletilmiş bir kesim” değil Bu film. Neredeyse farklı bir film gibi. Neredeyse farklı bir evren [the R-rated cut] bu filmde yaşıyor. Bunun nedeni, bir filmin bu versiyonunu bitirmeden yönetmenin kurgusunu çekmenin çok felsefi bir şey olmasıdır. Yönetmenimin yaptığı tüm kesmeler benden teatral versiyondan çıkarmam istenen şeylere bir yanıt olarak vardı, değil mi? İle [Rebel Moon]bu talep hiçbir zaman gerçekten yerine getirilmedi.

Bunun bir PG-13 filmi olacağını biliyorduk. İçten içe, her zaman R olarak derecelendirilmesini istemiştim, ancak böyle bir filmin ölçeğinin ve maliyetinin farkındasınız, “Talebin bu olması %100 sorumlu değil.” [They were] “Ya burada ne istersen yap desek? PG-13 versiyonunu yap ve sonra çıldır [with the other cut]. Umurunuzda değil.” Bu daha önce hiç yaşamadığım bir şeydi. [It will be a] Hayranlar için gerçekten çılgın bir deneyim çünkü tamamen gerçekleşmiş tuhaf, ağır metal, bizzaro-land filmi.


Yönetmen Kurgularıyla Zack Snyder’ın Tarihi

film-Reels-1.jpg” data-modal-id=”single-image-modal” data-modal-container-id=”single-image-modal-container” data-img-caption=”null”>
film-Reels-1.jpg?q=50&fit=crop&w=1500&dpr=1.5″/>film-Reels-1.jpg?q=50&fit=crop&w=943&dpr=1.5″/>film-Reels-1.jpg?q=50&fit=crop&w=767&dpr=1.5″/>film-Reels-1.jpg?q=50&fit=crop&w=480&dpr=1.5″/>Snyder Cut <a href=film makaralarının tanıtım görseli.” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2022/08/Snyder-Cut-film-Reels-1.jpg”/>

Asi Ay Snyder’ın tipik tarzından çok az farklı olduğu konusunda hemfikir olan pek çok eleştiri aldı, bu da yönetmen kurgusunun varlığını bu kadar merak uyandırıcı kılıyor. Snyder halihazırda birçok yönetmenin kurgusunun yapımcılığını üstlendi; bunlar arasında kötü şöhretli film de yer alıyor. Zack Snyder’ın Justice League’i2021’de piyasaya sürüldü. Kesim, orijinal versiyondan dört saat daha uzundu, bu da genel çalışma süresini iki katına çıkardı ve ayrıca orijinal PG-13’ten çok büyük bir değişiklik olan bir R derecesine sahipti.

Ancak “Snyder Cut” olarak adlandırılan film onun ilk yönetmenlik kurgusu değildi. Ayrıca şunlar için de üretti Ölülerin Şafağı Ve Bekçilersırasında Batman v. Superman: Adaletin Şafağı genişletilmiş bir ekleme aldı. Her kesim yeni görüntüler ekler, ancak hiçbiri yaklaşmayı başaramaz Adalet Ligiek uzunluk seviyesi. Sonuçta, sinema salonları için dört saatlik bir filmi yönetmek zor olabilir, çünkü her güne daha fazla gösterim sığdırmak gişe hasılatını artırmanın bir yoludur. Eğer sözde “Snyder Cut” orijinal yayın olsaydı, bu stüdyo için bir zorluk olurdu.

Asi Ay Yönetmenin kurgusu benzersiz çünkü Snyder proje üzerinde zaten mükemmele yakın kontrole sahip. Snyder, Netflix’in sanatsal özgürlüğünü çok fazla kısıtlamadığını ancak yine de filmin reytingini artırma gücüne sahip olmanın, yönetmen kesintisi yapılması için haklı bir neden olduğunu itiraf etti. Verilen Rebel Moon: Birinci Bölüm – Ateşin Çocuğu Yeni bir serinin lansmanı planlanıyor, yönetmenin kurgusunun ne kadar farklı olduğunu ve ileriye dönük dünya inşasını nasıl etkilediğini görmek ilginç olacak.

Kaynak: İlişkili basın (aracılığıyla JoBlo)

Asi Ay Birinci Bölüm <a href=film afişi” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/rebel-moon-part-one-movie-poster.jpg”/>
Asi Ay

Yönetmen Zack Snyder’dan, uzayın derinliklerinde geçen ve Naip Balisarius tehdidiyle karşı karşıya olan bir koloniyi konu alan bir bilim kurgu aksiyon filmi olan Rebel Moon geliyor. Sofia Boutella, tirana ve onun fetihlere kararlı durdurulamaz güçlerine karşı mücadelede başkalarını da yanına almakla görevli bir savaşçıyı canlandırıyor.

Döküm
Djimon Hounsou, Sofia Boutella, Charlotte Maggi, Ray Fisher, Jena Malone, E. Duffy, Staz Nair, Doona Bae, Sky Yang, Charlie Hunnam, Cleopatra Coleman

Değerlendirme
PG-13

Stüdyo(lar)
Taş Ocağı, Büyük Elektrik

Distribütör(ler)
netflix

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow