Zaman ayırmaya değmeyen 5 ChatGPT eklentisi

ChatGPT eklentileri birkaç hafta önce geldiğinden beri, OpenAI’nin sohbet robotunu kullanmanın yeni yollarını içeren, yiyebildiğin kadar yiyebileceğin bir açık büfe haline geldi. Çok çeşitli kullanımlarla ChatGPT’nin yeteneklerini geliştiren 70’in üzerinde eklenti vardır. Mashable’ın favorilerinden bazıları, özel çalma listeleri oluşturan bir Spotify eklentisi, bir web sayfasının içeriğini bir URL bağlantısından kazımak ve özetlemek için araçlar ve […]

Zaman ayırmaya değmeyen 5 ChatGPT eklentisi

ChatGPT eklentileri birkaç hafta önce geldiğinden beri, OpenAI’nin sohbet robotunu kullanmanın yeni yollarını içeren, yiyebildiğin kadar yiyebileceğin bir açık büfe haline geldi. Çok çeşitli kullanımlarla ChatGPT’nin yeteneklerini geliştiren 70’in üzerinde eklenti vardır. Mashable’ın favorilerinden bazıları, özel çalma listeleri oluşturan bir Spotify eklentisi, bir web sayfasının içeriğini bir URL bağlantısından kazımak ve özetlemek için araçlar ve Zillow gibi sitelerdeki emlak listelerinin gürültüsünü kesmektir.

Ancak kullanışlı ChatGPT eklentileri arasında birkaç kusur var. Açıklamalarından iddia ettikleri kadar yardımcı olmayabilirler veya ChatGPT’nin önceden var olan yeteneklerine fazla değer katmazlar. Bazıları teoride ilginç olabilir, ancak gerçekte prime time için pek hazır değiller. İşte şimdilik atlanacak olanlar.

AYRICA BAKINIZ:

Vaadlerini yerine getiren 5 ChatGPT eklentisi

Görüntülü Sohbet

ChatWithVideo eklentisi, bir özet sağlamak, içeriğini analiz etmek ve ardından videoyla ilgili “İnsanlar yorumlarda ne diyor?” gibi soruları yanıtlamak için bir videodaki bilgileri ve meta verileri kullandığını söylüyor. Bu, uzun YouTube videolarını özetlemek veya yorum yapanların tepkilerini hızlı bir şekilde öğrenmek için kullanışlı geliyordu, ancak gerçekte oldukça sınırlı. İlk deneme, OpenAI CEO’su Sam Altman ile yapılan üç saatlik senato duruşmasıydı, ancak ChatWithVideo, çok uzun olduğu için yüklemede bir sorun olduğunu söyledi. Yararlı özetleme için bu kadar.

İkinci deneme, aktör Matthew Macfadyen ile bir röportajdan bir klipti. Jimmy Fallon ile Bu Gece Gösterisi. ChatWithVideo bu kısa videoyu başarılı bir şekilde özetledi, ancak yorumların ne söylediği sorulduğunda, ChatGPT’nin bilgi kesintisi Eylül 2021 olduğu için bir yanıt veremedi. eklenti.

ChatWithVideo yalnızca yarı yarıya yardımcı oldu.
Kredi: Ekran Görüntüsü/OpenAI

algoritma

Beğenmek Simler veya Hayvan geçidi, Algorithma eklentisi, siz farklı istemleri takip ederken karakteriniz için bir yolculuk oluşturan bir simülasyon oyunudur. Basit bir bebek karakteri yarattıktan sonra, Algorithma bundan sonra ne yapılacağı konusunda dört seçenek sundu: oyuncaklarla oynamak, ilk kelimeyi söylemeye çalışmak, evin içinde sürünmek veya kestirmek. Bu seçeneklerden birini seçmek, mutluluk, sağlık, görünüm veya zekada bir artışla sonuçlandı. İlk bir veya iki takip eğlenceliydi ama kısa sürede sıkıcı olmaya başladı.

Gelişmiş zeka ile etkileşim kurmak yerine 90’lardaki Tamagotchi’lerden birini kullanmak gibi hissettirdi. Ayrıca, bir simülasyon oyunu oynamanın en iyi yanının seçimleri ve sonuçları görsel olarak görmek olduğu da ortaya çıktı, ancak Algorithma eklentisi yalnızca metin biçiminde güncellemeler verdiği için pek ilgi çekici değil. Bebek karakterimi hızla terk ettim ve diğer eklentilere bakmaya başladım.

Algoritma, bir karakter simülasyonu hakkında yanıt oluşturdu

Hiçbir görsel, bir simülasyon oyununun eğlencesini alamaz.
Kredi: Ekran Görüntüsü/OpenAI

RoboAd

ChatGPT, konuşma ve hızlı kopya yazmak için bir reklam aracı olarak lanse edildi. RoboAd bunu bir e-ticaret sitesinin içeriğini analiz ederek ve sattığı ürünler için reklamlar oluşturarak yapar. Bu, bir eklenti olmadan reklam kopyası oluşturmak zaten çok kolay olduğu için, ChatGPT’ye pek değer katmayan eklenti örneklerinden biridir.

Aklımda buzlu kahve varken, ne tür reklamlar üreteceğini görmek için Dunkin Donuts web sitesine girdim. Sonuç, her bir ürün için oluşturulması bir reklam metin yazarının yazabileceğinden daha uzun süren bir jenerik metin satırıydı, yani “Dunkin’ Creamer ile kahvenize lezzetli bir tat katın!”

“Belirli bir marka ve ürün veya hizmete göre uyarlanmış ilgi çekici başlıklar, açıklamalar ve harekete geçirici mesajlar” yazdığını iddia eden bir eklenti için bu, işaretin çok altında kaldı.

Dunkin' Donuts reklamları için reklam metni oluşturan RoboAd eklentisi

Bu reklam kopyası en iyi ihtimalle minimumdur.
Kredi: Ekran Görüntüleri/OpenAI

Tutku

Ambition eklentisi, “bunu sizin için Google’da kullanmama izin verin” kategorisine giren bir eklentidir. İş listeleri sitesi RemoteAmbition tarafından oluşturulan eklenti, bir Google araması veya Indeed gibi daha büyük siteler kadar kapsamlı olmaması dışında, temel olarak yalnızca kriterlerinize göre mevcut iş listelerini çeker. NYC’deki bir emlakçı için yapılan bir sorgu yalnızca beş sonuç gösterdi. RemoteAmbition’a göre İnternet sitesi(yeni bir sekmede açılır)yakında özgeçmişinizi/CV’nizi ChatGPT’ye aktarabileceksiniz, bu da eklentiyi kesinlikle daha kullanışlı hale getirecektir, ancak şimdilik bir arama motoruyla daha iyi durumdasınız.

Hırs, bir emlakçı için iş listeleri oluşturdu

İş listesi eklentisi bir Google aramasından daha fazlasını yaptığında bizi uyandırın.
Kredi: Ekran Görüntüsü/OpenAI

Portföy Pilotu

PortfolioPilot, belirli hisse senetleri ve ekonomik eğilimler hakkında bilgi derler; bu, ChatGPT’nin yanlış olabileceği ve halüsinasyonlar yaratabileceği iyi bilinen bir şey olduğundan biraz rahatsız edicidir, ancak en önemli tehlike işareti, “portföyünüzü nasıl geliştireceğiniz konusunda eyleme geçirilebilir önerilerde bulunması” ve ” portföyünüzü onunla paylaşırsanız, risk profilinize göre en iyi tavsiyeyi uygulayarak portföyünüzü otomatik olarak geliştirin”.

Kişisel veya hassas bilgileri ChatGPT ile paylaşmanın bilinen riskleri vardır. Bir hata, kullanıcı ödeme bilgilerini açığa çıkardı ve siz devre dışı bırakmazsanız bilgileriniz modeli iyileştirmek için kullanılır. Yatırım portföyünüzü ChatGPT’nin geniş dil modelini kullanan bir eklenti ile paylaşmak, yukarıdaki tüm nedenlerden dolayı kötü bir fikir gibi görünüyor.

Bir yatırım portföyü hakkında bilgi isteyen PortfolioPilot

Bu “kırmızı bayrak” diye bağırıyor.
Kredi: Ekran Görüntüsü/OpenAI

Teknory