AirPod Nasıl Temizlenir ?

Teknory olarak size AirPod'larınızı temiz tutmanın yollarını ,Airpodunuzu nasıl temizleniceğinizi gösteren yazıyı sunuyoruz.

AirPod Nasıl Temizlenir ?

Günümüzde Apple cihazlar için üretilmiş olan Airpodlar zaman zaman temizleme sürecine girmelidir. Özellikle uzun ömürlü bir kulaklık deneyimi yaşamak istiyorsanız düzenli bir şekilde Airpod bakımı yapmanız gerekmektedir. Kulaklıklar basit göründüğü gibi kullanımı ve temizliği açısından da bi o kadar önemlidir.

Çünkü iyi bir temizleme almayan Aİrpodlar sadece aylar içerisinde tam performansını kaybedebiliyor. Üstelik bir kaç yıl içerisinde kullanımı sonlanabiliyor. Fakat yapılacak düzenli temizleme yöntemleri ile tam performans ile yüksek düzeyde kaliteli ses akışını sağlayabilirsiniz.

Yumuşak Bez İle Airpod Temizleme

Yumuşak ve ince olan bir bez ile Airpod kulaklarını temizleyebilirsiniz. Airpod boyutuna uygun bir biçimde bulunan ince bezler ile çok daha güvenilir bir temizleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Genelde ıslak bezler ile temizlemeler sonucunda kısa sürede ses çıkış düzeyinde arızalar meydana gelebiliyor. Bu alanda su kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Eğer cam temizleyici veya temizleyici bir sıvınız varsa bunu çok az bir şekilde bezin üzerine dökmelisiniz. Bu sayede hem ses çıkış  düzeyinde zarar görülmez hem de cihazlar temizlenmiş olur.

Sıvı Temizleyici İle Airpod Temizleme

Genelde dijital ürünlere bir sıvı akışı sağlandığında kullanmanız gereken ürün sıvı temizleyicidir. Aynı şekilde Airpod temizleme işini yaparken de sıvı temizleyicileri kullanmanız gerekebilir. Özellikle çok az sıvılarda bile içeriye su kaçması geri dönülemez hatalar doğurabilir. Bunun için temizleme bakımı sonrasında mutlaka sıvı temizleyiciler ile iç bölgelere su gitmediğinden emin olunmalı.
Kurulama Aşaması: Airpod temizlemenin son kısmı ise kurulamadır. Kurulama basit olarak görülse de aslında nokta atışının yapıldığı alandır. Kesinlikle tam kuruma sağlanmadan Airpods kullanmayınız. Aynı şekilde kutusuna da yerleştirmeyiniz. Tam kuruma sağlandıktan sonra rahatça Airpods keyfini sürdürebilirsiniz.