PrivadoVPN İncelemesi

vpn,vpn incelemesi,en hızlı vpn,en uygun vpn tüm aradıklarınız tek uygulamada

PrivadoVPN İncelemesi
  • Kayıtlı ülke:  İsviçre
  • Maliyet:  ayda 2 ABD doları; yılda 53 $
  • Sunucu ve konum sayısı: 320+; 45'ten fazla ülkede 55'ten fazla fiziksel konum
  • Desteklenen istemciler: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Fire TV, Android TV, VPN yönlendiricileri
  • Eşzamanlı bağlantı sayısı: 10'a kadar
  • Özel özellikler: P2P aktarımları, SOCKS5 proxy desteği, ücretsiz veri sınırlı temel plan

VPN'lerde her şey konum, konum, konumla ilgilidir. PrivadoVPN bir İsviçre şirketidir ve dolayısıyla ABD ve Avrupa Birliği yasalarından muaftır. İsviçre'nin de oldukça sağlam gizlilik yasaları var. Aynı zamanda "on dört gözle izleme ağı"nın bir üyesi değildir, dolayısıyla kullanıcı trafiği günlüğe kaydedilmez ve mahremiyet dostu ülkelerden geçer. Bu, gerçek IP adresinizin açığa çıkması konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

İlginç bir şekilde PrivadoVPN, listemizdeki tüm sağlayıcılar arasında daha küçük sunucu ağlarından birini işletiyor ve 47 ülkede 58 fiziksel konuma yayılmış 320'den fazla sunucuda ölçüm yapıyor, ancak bu, dünyanın en iyi VPN'i için yarışmacı olmasını engellemez. 2022. Bunun nedeni, sanal sunucular yerine yalnızca fiziksel sunucu konumları sunmasıdır çünkü daha yüksek bir sayıyı teşvik edebilmek için hizmet kalitesinden ödün vermeye istekli değildir.

Önceliğiniz bölgeye dayalı içerik kısıtlamaları ve diğer coğrafi güçlükler etrafında yönlendirme yapmaksa, ExpressVPN gibi daha geniş bir küresel sunucu yayılımına sahip bir VPN ile daha iyi hizmet alabilirsiniz. Bununla birlikte, PrivadoVPN maliyetin bir kısmıdır ve çok sayıda ülkeyi kapsar, bu nedenle, sanal olarak atlamak istediğiniz ülke onun listesindeyse, bir tur atmanızı öneririz.

PrivadoVPN, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç şifreleme protokolüyle, önemli olduğu yere sahiptir: OpenVPN, IKEv2 ve SOCKS5. SOCKS5 proxy desteğinin eklenmesi, birçok VPN'nin çekindiği büyük dosyaların eşler arası hızlı ve sorunsuz aktarımına izin verdiği için dikkate değerdir. Bu, bu hizmetlerden biri için birincil kullanım durumunuzsa, PrivadoVPN'i eşler arası dosya aktarımları için belki de en iyi VPN hizmeti yapar.

Ayda 8 ABD Doları veya ilk yıl için 60 ABD Doları (ortalama olarak ayda 5 ABD Doları) ile diğerlerinden biraz daha pahalıdır, ancak bu, VPN'yi aynı anda on cihaza kadar kullanabilmeniz gerçeğiyle dengelenir. Ayda 10 GB bant genişliği sağlayan ücretsiz bir uygulama tabanlı paket de var.

Bir VPN'nin ana işlevi, web trafiğinizi VPN şirketi tarafından kontrol edilen bir sunucuya yönlendirerek çevrimiçi etkinliklerinizi güvence altına almak ve IP adresinizi gizlemektir. PrivadoVPN bunu yapar ve eş zamanlı bağlantı sayısını iki katına çıkarırken rakiplerinin çoğundan çok daha azına yapar. Ücretsiz aboneliği de çoğundan daha cömerttir ve yeni kullanıcılara rampada kolay erişim sağlar. Ancak PrivadoVPN, en iyi VPN'lerde bulunan bazı özelliklerden yoksundur ve ayrıca bir üçüncü taraf denetimi yayınlamamıştır. Kullanışlı bir seçimdir, ancak PrivadoVPN'in ücretli katmanlarının fiyatlarını geçmeyi başaran birkaç daha çekici ücretli rakip vardır.

BLACK DAY FIRSATI