Raft hileleri: modlar ve konsol komutları nasıl kullanılır

Bunları kullanmayı seçerseniz, oyuncu olarak kullanabileceğiniz çok sayıda Raft hilesi vardır.

Raft hileleri: modlar ve konsol komutları nasıl kullanılır

Susuzluğu, açlığı ve kaynakları yönetme zorluğu, sürekli köpekbalığı saldırısı tehdidi bir yana, herhangi bir kaşife bir meydan okuma vermek için yeterlidir. Bu yüzden deneyiminizi artırmak için istediğiniz hileleri kullanmakta utanılacak bir şey yok. 

The Final Chapter güncellemesinin yayınlanmasından bu yana kullanımı daha zor olsa da, bilginiz varsa, biraz teknik bilgi ile Raft için bir dizi komuta erişebilirsiniz . Eskiden bir düğmeye dokunarak konsolu kullanabilmenize rağmen, artık durum böyle değil.

Neyse ki, özel bir mod oluşturma topluluğu, oyuncuların işlevselliğe kolay erişimini geri kazanmalarına izin vermekle kalmadı, aynı zamanda yeni ve heyecan verici hileler sunan bir dizi mod geliştirdi. Yumurtlayan keçilerden yenilmezliğe kadar, zevkinize hitap eden bir şey mutlaka vardır. Hayalinizdeki salı inşa etmenize yardımcı olmak için oyundaki hemen hemen her öğeyi oluşturmanın yolları bile var.  

Herhangi bir hayatta kalma oyununda olduğu gibi , Raft da erken anlarında, özellikle tek oyunculu oyunlarda son derece zorlayıcı olabilir. İster deneyimli bir kaşif olun, ister oyunda yepyeni olun, açık denizlerde kaderinize hakim olmaya çalışırken bir yardım eli arıyor olabilirsiniz. Kullanışlı Raft hileleri listemizle, Utopia'ya yolculuğunuzu tehlikeli bir maceradan bir zevk yolculuğuna dönüştürebilirsiniz. 

Raft hileleri

RAFT HİLELERİ: OYUNUNUZA NASIL MOD EKLENİR

Bu Raft hilelerinden yararlanmak istiyorsanız, bir mod yüklemeniz gerekecek. Raft, Steam Workshop desteğine sahip olmasa da raftmodding.com gibi siteler başlamanız için ihtiyacınız olan araçları ve kaynakları size sağlayacaktır.

Raftmodding'den modları indirmeden önce sitenin ModLoader'ını yüklemeniz gerekir.ModLoader'ı indirin, ardından kurulum kılavuzunu izleyin. Varsayılan başlatıcınız yerine Raft'ı başlatmak için kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde çalışmaz. ModLoader'ı kurduktan sonra, web sitesinden modları indirebileceksiniz. Bunları ModLoader'da etkinleştirin ve gitmeye hazır olacaksınız. 

RAFT HİLELERİ: İŞTE EN İYİ MODLAR

Raftmodding.com'da çok çeşitli modlar var, ancak kesinlikle en popüler girişlerden birkaçına göz atmak isteyeceksiniz:

 • Item Spawner – oyuncuların net bir menü ile öğeleri, hayvanları, önemli noktaları ve adaları oluşturmasına olanak tanır. Esasen komut konsolunun zarif ve daha kullanıcı dostu bir versiyonudur.  
 • Daha Fazla Depo - oyunculara üretim malzemelerini saklamak için daha fazla envanter seçeneği sunar. Girişimci sal inşaatçıları için bir zorunluluktur.   
 • Mobilya Modu – masalar, sandalyeler ve hatta bir barbekü dahil olmak üzere 100'den fazla ekstra mobilya seçeneği ekler. Bu ekstra mobilya seçenekleri kesinlikle bir göz atmaya değer.
 • Pasif Hayvanlar - çevredeki tüm canlıları uysal ve tehditkar hale getirir. Bir daha asla bir köpekbalığının gününüzü mahvetmesine izin vermeyin. 

RAFT HİLELERİ: KONSOL KOMUTLARI

Raft hilelerinizin biraz daha eski moda olmasını istiyorsanız, konsol komutlarını etkinleştirmek için modları kullanabilirsiniz. Bu mütevazi metin satırları, açlığınızı arttırmaktan bir köpekbalığı sürüsünü yumurtlamaya kadar her şeyi yapabilir. O açgözlü okyanusa kimin patron olduğunu gösterirken hayal gücünüzü serbest bırakın.  

Bunu yapmak için doğru mod türünü yüklemeniz gerekir, örneğin, eski konsol komut özelliklerinin çoğuna erişmenizi sağlar. 

RAFT HİLELERİ: KUTİLİTY KOMUTLARI

Kutility, birçoğuna önceden konsol komutları aracılığıyla erişilebilen ve tümü mutlak oyun değiştirici olan aşağıdaki Raft hilelerine erişmenizi sağlar. Bir komut konsoluna cümleler yazmak yerine Kutility, aynı özelliklerin birçoğunun yanı sıra bazı yeni özellikleri de sunan bir menüye erişmenizi sağlar. İşte kullanmanıza izin verecek tüm Raft hilelerinin kullanışlı bir listesi:  

 • Tanrı modu 
 • Sal Stabilitesi 
 • Uçuş Modu 
 • Havayı değiştir
 • Oksijen Yok
 • Yemek yok
 • Susuzluk yok
 • Köpekbalıkları Yok 
 • Martı yok 
 • Çapayı Zorla

Bu Raft hileleri ile okyanus kısa sürede oyun alanınız olacak. Köpekbalığı saldırıları, fırtınalı hava ve hatta fizik bile artık yolunuza çıkmayacak.