En İyi Netflix Mini Dizileri (2022)

Netflix mini dizileri, genellikle bir sezondan oluşur ve bölüm süreleri diğer dizilere kıyasla daha kısadır. Dijital yayın hizmetinde pek çok mini dizi yer alıyor. Bu yazıda, en iyi kısa dizileri bir araya getirdik.

En İyi Netflix Mini Dizileri (2022)

Önerilerinizi yorum bırakarak belirtebilirsiniz

Netflix Mini Dizileri Listesi

Dijital yayın platformu üzerinden mini dizi izlemek istiyorsanız fakat kararsız kaldıysanız listemize göz atabilirsiniz. Listemizde en mini dizileri bir araya getirdik. İşte 2021 yılında izleyebileceğiniz en iyi kısa diziler listesi!

1. When They See Us

Gerçek bir hikayeden uyarlanan When They See Us, işlemedikleri suç yüzünden hapis cezası alan beş gencin yaşadıklarını konu alıyor. Toplamda 4 bölünden oluşan When They See Us, 8,9 IMDb puanına sahip. Dizinin başrol oyuncu kadrosunda Asante Blackk, Caleel Harris ve Ethan Herisse bulunuyor.

2. Love, Death & Robots

Animasyon türündeki Love, Death & Robots’ta toplamda 18 bölüm yer alıyor ve her bölümde farklı bir konu bulunuyor. Bölümlerin süresi ise 7 ile 17 dakika arasında değişiyor. Başarılı yapımın bazı bölümleri bilim kurgu ögesine sahipken bazı bölümleri komedi ve hatta korku ögelerini içerisinde barındırıyor. 8,5 IMDb puanına sahip olan Love, Death & Robots fragmanını aşağıda yer alan oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

3. Godless

Godless, vahşi batı türünü sevenlere hitap ediyor. Toplamda 7 bölümden oluşan Godless’ın bölüm süreleri 41 ile 75 dakika arasında değişiyor. 8,3 IMDb puanına sahip olan Godless’ın başrol oyuncu kadrosunda Jeff Daniels, Michelle Dockery ve Jack O’Connell yer alıyor. Vahşi batı atmosferini çok başarılı bir şekilde yansıtan dizinin fragmanını aşağıda yer alan oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

4. Unorthodox

Unorthodox, yeni bir hayat kurmak isteyen Esther isimli bir kadının hikayesini konu alıyor. Görücü usulü ile istemediği bir kişi ile evlenen Esther, aldığı bir karar sonucunda Berlin’e kaçar ve kendisine yeni bir hayat kurar. 8,0 IMDB puanına sahip olan Unorthodox’ın başrol oyuncu kadrosunda Shira Haas, Amit Rahav ve Jeff Wilbusch bulunuyor.

5. The Spy

The Spy, İsrail’in en ünlü ajanı Eli Cohen’in hikayesini konu alıyor. 7,9 IMDb punına sahip olan The Spy’ın başrol oyuncu kadrosunda Sacha Baron Cohen, Noah Emmerich ve Hadar Ratzon Rotem bulunuyor. Yapımın fragmanını aşağıda yer alan oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

6. Alias Grace

Margaret Atwood’un ödüllü romanından uyarlan Alias Grace dizisinde Grace Marks, Thomas Kinnear isimli bir kişinin yanında hizmetçilik yapmaya başlar. Bir süre sonra Grace, bir adam ile birlikte Thomas Kinnear’ı ve kahyayı öldürmekle suçlanır. Adam idam cezasına çarptırılırken Grace 16 yaşında olduğundan dolayı ömür boyu hapis cezası alır Bir psikiyatr, olay günü ile ilgili hiçbir şey hatırlamayan Alias Grace’in hafızasını geri getirmeye çalışır. Yapım, 7,8 IMDb puanına sahip.

7. Maniac

 7,8 IMDb puanına sahip olan Maniac, bir ilaç firmasının deneyine katılan Annie Landsberg ile Owen Milgrim isimli iki insanın hikayesine odaklanıyor. Toplamda 10 bölümden oluşan Maniac’ın başrol oyuncu kadrosunda Emma Stone, Jonah Hill ve Justin Theroux bulunuyor. Dizinin bölüm süreleri 27 dakika ile 47 dakika arasında değişiyor.