Call of Duty: Warzone 2.0 Kasım'da geliyor!

Bugün bir etkinlikte Activision, " Call of Duty'nin geleceği" dediği şeyi gösterdi . Bu, yaklaşmakta olan Modern Warfare II'ye bir başka bakışı içeriyordu, ancak yepyeni Warzone deneyimi ve mobil muadili hakkındaki ilk gerçek ayrıntılar da oldukça önemliydi .

Call of Duty: Warzone 2.0 Kasım'da geliyor!

Call of Duty: Warzone 2.0 Kasım'da geliyor !

Warzone 2.0 olarak adlandırılan battle royale'in yeni versiyonu 16 Kasım'da konsol ve PC'de çıkacak ve “tamamen yenilenmiş bir deneyim ve Call of Duty tarihinin en iddialı sürümü” olarak tanımlanıyor. Harita, Al Mazrah adlı kurgusal bir çöl bölgesinde yer almaktadır ve birden fazla dairenin görünmesi, oyuncuları farklı yönlere zorlamak gibi yeni özelliklerin yanı sıra AI düşmanları ve bir tür sanal alan modu içerecektir. Yeni Warzone , Modern Warfare II ile aynı motor üzerine inşa edildi .

Warzone'un mobil versiyonuna gelince , 2023'te piyasaya sürülecek ve Activision, 120 oyunculu battle royale'in "mobil cihazlar için oluşturulduğunu" ve "mobil cihazlara özel etkinlikler, çalma listeleri ve içerik" içereceğini söylüyor. Bununla birlikte, “oyuncular birçok sosyal özelliği paylaşabilir ve bağlantılı bir Call of Duty deneyimi için paylaşılan bir savaş geçişini ve daha fazlasını sağlayan çapraz ilerlemeyi paylaşabilir” olduğundan, Warzone'un iki versiyonu arasında bir miktar bağlantı olacaktır .

Bu yeni Call of Duty dönemi, 28 Ekim'de Modern Warfare II ile başlayacak. Oyun resmi olarak Haziran ayında açıklandı ve bugün Activision çok oyunculu hakkında biraz daha bilgi paylaştı. Belki de en dikkat çekici olanı, geliştiricinin "daha önce hiç olmadığı gibi ekip iletişimine ve koordinasyonuna odaklanacağını" söylediği "baskınlar" adlı yepyeni bir 3v3 modudur. Oyun aynı zamanda ilgilenenler için bakış açısını değiştiren bir üçüncü şahıs modu da içerecek. Ön sipariş veren oyuncular çok yakında deneyebilecekler: Modern Warfare II için açık beta 16 Eylül'de PlayStation'da ve 22 Eylül'de Xbox ve PC'de başlıyor.

Tüm bu sürümler, Microsoft ve Sony arasında çok açık bir tartışma olan Vanguard'ın düşük performans gösteren sürümünün ve Activision Blizzard'ın devam eden kültürel ve yasal sorunlarının ardından Call of Duty franchise için garip bir zamanda geliyor .