Ekranınızı Skype'ta nasıl paylaşabilirsiniz?

Bu video konferans sunumlarının üstesinden gelin

Ekranınızı Skype'ta nasıl paylaşabilirsiniz?

Çok teknik ve göz korkutucu geldiği için Skype'ta ekran paylaşmayı asla öğrenemeyenlerdenseniz, size iyi haberlerimiz var. Ekran paylaşımı – Skype, GoToMeeting veya Join.Me'de – aslında o kadar basit ki kediniz bile yapabilir (yanlışlıkla olsa da).

Aslında, Skype'ta ekranı paylaşmak, bir profesyonel gibi video konferans görüşmelerinde sunum becerilerinizi veya ailenizle en son tatil fotoğraflarınızı, daha uçağınız asfalta çarpmadan önce bile göstermenizi sağlayacak iki tıklamalı bir işlem kadar basittir. .

İster macOS kullanıcısı olun, ister Windows 10'da , Skype'ta ekran paylaşma işlemi hemen hemen aynıdır. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Ekranınızı Skype'ta nasıl paylaşabilirsiniz?

Hem macOS hem de Windows için Skype uygulama arabirimleri aynı göründüğünden, her iki ortamda da Skype'ta ekran paylaşma işlemi aynıdır.

Ancak her şeyden önce: Skype Kurumsal hesabınız yoksa, ekranınızı paylaşmaya başlayabilmeniz için önce bir Skype aramasında olmanız gerekir. Hazırlanmak için aramadan önce ekran paylaşımını ayarlayamazsınız. 

Bir iş toplantısı veya sunum içinse, daha az dağınık ve daha profesyonel görünümlü olması için aramanızdan önce bilgisayarınızın masaüstünü temizlemenizi öneririz. Bu şekilde, ekranınızı paylaştıktan sonra pencereleri ve uygulamaları açmak veya kapatmak zorunda kalmazsınız.

Adım 1: Skype'ta ekran paylaşmaya hazır olduğunuzda, Skype çağrı pencerenize gidin ve Ekranı paylaş düğmesini tıklayın.

Skype'ın en son sürümüne sahipseniz , çağrı penceresinin sağ alt kısmında kalp simgesinin (veya Tepkileri göster düğmesinin) yanında Ekranı paylaş düğmesini bulmanız gerekir. Biri diğeriyle örtüşen iki ekran gibi görünen düğmedir.

Adım 2: Skype, ekran paylaşımını onaylamanızı isteyecektir. Paylaşımı başlat düğmesine tıklayın .

Onayladıktan sonra, Skype, görüşme yaptığınız kişi veya kişilerle ekranınızı otomatik olarak paylaşmaya başlamalıdır. İnternet erişiminize bağlı olarak, bu hemen gerçekleşir veya özellikle bağlantınız yavaşsa birkaç saniye sürebilir.

Uygulama pencerenizi Skype'ta nasıl paylaşabilirsiniz?

Bilgisayarınızın tüm masaüstünü paylaşmak konusunda rahat değilseniz veya bir seferde bir uygulama penceresini paylaşmayı tercih ediyorsanız, bunu da yapabilirsiniz.

Adım 1: Skype arama penceresinde, Ekranı paylaş düğmesini tıklayın.

Adım 2: Skype, ekran paylaşımını onaylamanızı isteyecektir. En üstte, açılır menüyü tıklayın ve Uygulama penceresini paylaş'ı seçin.

3. Adım: Skype, ekran paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçmenize izin verir. Üzerine tıklayarak uygulamayı seçin.

Adım 4: Paylaşımı başlat düğmesine tıklayın .

Skype Kurumsal'da ekranınızı nasıl paylaşabilirsiniz?

Skype Kurumsal'da ekranı paylaşmak daha uzun bir süreç olabilir, ancak ne yaptığınızı biliyorsanız, aynı derecede kolaydır.

Adım 1: Çağrı pencerenizin alt kısmındaki monitör simgesine tıklayın.

Bu size Mevcut Masaüstü, Mevcut Programlar veya Mevcut PowerPoint Dosyaları dahil olmak üzere birkaç seçenek sunmalıdır . Bu seçeneklere sahip olmak, temel olarak paylaşım ekranı sunum iş akışınızı düzenlemenize yardımcı olur.

Present Desktop, masaüstünüzdeki her şeyi basitçe göstermenize olanak tanır ve size paylaşmak istediğiniz uygulama, klasör ve dosyayı gösterme esnekliği verir. Öte yandan Mevcut Programlar, sizi yalnızca belirli bir programı veya uygulamayı paylaşmakla sınırlar; bu, Skype aramanızdaki diğer herkesin açık olan hiçbir şeyi görmeyeceği anlamına gelir.

Son olarak, PowerPoint Dosyalarını Sun, PowerPoint sunumunuzu Skype'a yüklemenize ve oynatmanıza olanak tanır.

Reklamcılık

2. Adım: Paylaşımı başlatmak için ekran paylaşımınız için en iyi seçeneği belirleyin.

Bir PowerPoint sunumunu paylaşmayı seçerseniz, sunum dosyanızın elinizde olduğundan emin olun.

Skype Kurumsal'da paylaşım ekranını etkinleştirdiğinizde (başka bir deyişle, bir aramada sunum yapıyorsanız), Skype'ın durumunuzu otomatik olarak Sunum olarak değiştirdiğini belirtmekte fayda var. Bu , sunumunuzu sonlandırmak için Paylaşımı Durdur düğmesini tıklatana kadar herhangi bir mesaj veya arama almayacağınız anlamına gelir .