Kilitli bir Samsung telefonu nasıl sıfırlanır

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün

Kilitli bir Samsung telefonu nasıl sıfırlanır

Samsung telefonların kilidini açmanın çeşitli yolları vardır , bu nedenle genellikle mümkünse bunu yapmak en iyisidir. Ancak, seçeneklerinizi tükettiyseniz ve hala kilitliyseniz veya ne olursa olsun telefonunuzu sıfırlamayı planlıyorsanız, kilidi açmadan sıfırlayabilirsiniz.

Bunu yapmak tüm verileri kaldıracaktır - bu nedenle, her şeyin yedeklendiğinden emin olmak için mümkünse önce telefonun kilidini açmak en iyisidir. Ancak telefon sıfırlama ile en azından onu kullanabilecek veya satabileceksiniz.

Aşağıda, bunu birkaç basit adımda nasıl yapacağınızı açıklayacağız. Ancak, çoğu durumda telefonunuzun kilidini açmadan sıfırlamak için Google hesabınıza erişmeniz gerekeceğini unutmayın.

Hızlı adımlar

  • Telefonunuzu kapatın
  • Kurtarma menüsünü açın (genellikle sesi açma ve yan düğmeye basarak)
  • İstenirse Google hesap ayrıntılarınızı girin
  • 'Verileri sil/fabrika dinlenmesini sil' veya 'Tüm kullanıcı verilerini sil'i seçin

Kilitli bir Samsung telefonu nasıl sıfırlanır - ayrıntılı olarak açıklanmıştır

Yukarıda kilitli bir Samsung telefonunu sıfırlama adımlarını kısaca ele aldık, ancak zorluklarla karşılaşıyorsanız ayrıntılı adım adım işlem için okumaya devam edin.

1. Telefonunuzu kapatın

İlk adım, Samsung telefonunuzu kapatmaktır, ancak telefonunuz kilitlenirse, PIN'inizi, şifrenizi veya düzeninizi girmenizi isteyeceğinden, bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir. Güvenlik bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, telefonun pilinin bitmesini ve otomatik olarak kapanmasını beklemeniz gerekir.

2. Kurtarma menüsünü açın

Kurtarma menüsüne erişmek için olası üç düğme kombinasyonu(Resim kredisi: Samsung)

Telefonunuz kapalıyken, şimdi onu kurtarma menüsüne başlatmanız gerekiyor, bu da belirli bir düğme kombinasyonu ile açmanız anlamına geliyor.

Tam kombinasyon, sahip olduğunuz Samsung telefonuna bağlı olacaktır, ancak Samsung'un en yeni telefonlarının çoğunda - ve özellikle yalnızca ses düğmeleri ve bir yan düğmesi olan herhangi bir Samsung telefonda - bir titreşim hissedene kadar ses açma ve yan düğmelere basmalısınız. ve Samsung logosuna bakın, ardından bırakın.

Bu yaklaşım Samsung Galaxy S22 , Galaxy S21 ve Galaxy Z Fold 3 gibi modellerde işe yarıyor .

Telefonunuzda hem güç düğmesi hem de Bixby düğmesi varsa ( Samsung Galaxy S10 gibi ) ses açma, güç ve Bixby düğmelerinin tümüne aynı anda basmalı ve bir titreşim hissedene kadar basılı tutmalı ve ardından bırakmalısınız.

Son olarak, Samsung telefonunuzda ekranın altında ayrı bir fiziksel ana sayfa düğmesi varsa, bir titreşim hissedene kadar sesi açma, ana sayfa ve güç düğmelerine aynı anda basmalısınız. Bunu yaptıktan sonra güç düğmesini bırakın ancak diğer düğmeleri basılı tutun, ardından ikinci bir titreşim hissettiğinizde kalan düğmeleri bırakabilirsiniz.

Çoğu durumda, bu yöntemlerden biri işe yarayacaktır, ancak birkaç telefon, herhangi bir nedenle, sesi açmak yerine sesi kısmak kullanır, bu yüzden işe yaramazsa, bunun yerine o düğmeyi deneyin.

Ayrıca, bazı Samsung cihazları, bu düğme kombinasyonlarının çalışması için telefonunuzu USB bağlantı noktası aracılığıyla bir bilgisayara takmanızı veya USB kulaklıkları bağlamanızı gerektirir.

3. Google hesap ayrıntılarınızı girin

Telefonunuz yeniden başlatıldığında, sizi kurtarma menüsüne götürmelidir - ancak buna erişmeden önce muhtemelen Google hesap bilgilerinizi, yani kayıtlı e-posta ve şifreyi girmeniz istenecektir. Bu, çalınan telefonların sıfırlanmasını önlemek içindir.

E-posta adresinizi biliyor ancak şifrenizi bilmiyorsanız, Google Hesabı Kurtarma sayfasını kullanarak şifrenizi sıfırlayabilir veya kurtarabilirsiniz.(yeni sekmede açılır). E-posta adresinizi veya şifrenizi bilmiyorsanız, telefonunuzu satın alma kanıtıyla birlikte yetkili bir Samsung Servis Merkezine göndermeniz gerekir; burada onlar sizin için sıfırlayabilirler.

4. Telefonunuzu sıfırlayın

Kurtarma menüsünde, 'Verileri sil/fabrika dinlenmesini sil' veya 'Tüm kullanıcı verilerini sil' yazan bir seçenek görmelisiniz. Ses düğmelerini kullanarak buna gidin, ardından bu seçeneği seçmek için güç düğmesine basın.

Bunu birkaç kez onaylamanız istenecektir, bu nedenle aynı düğmeleri kullanarak süreç başlayana kadar 'evet'i seçin.

Bu işlem birkaç dakika kadar sürebilir, ancak bittiğinde, telefonunuzda 'Veri silme tamamlandı' ifadesi görünür ve ardından 'Cihazı yeniden başlat'ı seçmek için güç düğmesine basabilirsiniz.

Cihazınız yeniden başlatıldığında Google şifrenizi girmeniz istenebilir. Buraya kadar bilginiz varsa muhtemelen bildiğiniz bir şeydir, ancak bilmiyorsanız 3. adımda sunulan önerileri deneyin.

Bundan sonra, ilk kez yeni bir telefon açtığınızda göreceğiniz cihaz kurulum ekranları ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle, Samsung telefonunuzu kullanmaya devam etmek istiyorsanız ya bu kurulumu gerçekleştirin ya da satmaya veya geri dönüşüme hazır olarak kapatın .

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow