Google Chrome'un kötü bir hatası var ve hemen güncellemelisiniz

En kötü türden bir Google Chrome hatası keşfedildi: Yalnızca tehlikeli olmakla kalmıyor, aynı zamanda bilgisayar korsanları tarafından aktif olarak istismar ediliyor.

Google Chrome'un kötü bir hatası var ve hemen güncellemelisiniz

Google bu haftanın başlarında bir düzeltme yayınladı; bu, Chrome'unuzu Mac ve Linux'ta 104.0.5112.101 sürümüne ve Windows'ta 104.0.5112.102/101 sürümüne getirecek bir güncellemenin mevcut olduğu anlamına gelir. Chrome'unuza otomatik olarak yüklenmelidir, ancak yüklü değilse, Chrome'un "Hakkında" menüsüne giderek güncellemeyi şimdi başlatabilirsiniz (ve başlatmalısınız).

Şirket, çoğu kullanıcı yazılımını güncelleyene kadar genellikle hata ayrıntılarını kısıtladığından, en kritik sorun (bu güncellemeyle birlikte gelen 11 güvenlik düzeltmesinden biridir) hakkında çok fazla bilgi yayınlamadı.

Bununla birlikte, Dark Reading'e göre , diğer sorunların yanı sıra makinenizde rasgele kod yürüten kötü niyetli bir web sitesine yol açabilecek "Intents'te güvenilmeyen girdilerin yetersiz doğrulaması" ile ilgili olduğunu biliyoruz .

Yine de korkutucu kısım şu: Google, "vahşi doğada CVE-2022-2856 için bir istismarın var olduğunun farkında" olduğunu söylüyor. Bu, bu hatayı kötü amaçlarla kullanan bilgisayar korsanları olduğu anlamına gelir, bu yüzden Chrome'unuzu mümkün olan en kısa sürede güncellemelisiniz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow