Forza için en iyi yarış direksiyonu

Sadece yarış simsleriyle elde edilebilecek gerçekçiliğe katkıda bulunması beklenen 2023 Baharında Forza Motorsport'un piyasaya çıkmasıyla birlikte , oyunun en sürükleyici deneyimle keyfini çıkarabilmeniz için Forza için en iyi yarış tekerleklerinin bir listesini derledik.

Forza için en iyi yarış direksiyonu

direksiyonlu yarış oyunları oynamayı sevmemizin ana nedenlerinden biri daldırmadır. Kaliteli bir yarış simülasyonu kurulumunda büyük bir 4K TV, rahat bir oyun koltuğu ve en önemlisi gerçeğe yakın bir yarış direksiyonu bulunur.

Bir yarış direksiyonunda nelere dikkat edilmelidir?

Forza Horizon 5, franchise'ın Xbox One, Xbox Series X/S ve Windows 10'da oynanabilen en yeni bölümüdür.

Bu nedenle, yarış simsleri için en iyi direksiyonları bulacaksak, platformlar arası işlevselliğe sahip olmaları önemlidir.

Sadece bu değil, yarış direksiyonlarında pedallar ve vites kolu olabilir, ancak bunlar önkoşul değildir.

Bir direksiyon, torku simüle etmek için güçlü bir motora ihtiyaç duyar. Bu geri bildirim olmadan, yarış direksiyonları statik ve biraz anlamsız olurdu.

Dayanıklı ve uzun ömürlü yapı kalitesi bulmak isteyeceksiniz. direksiyonler gelecek yıllar boyunca çalışacak, ancak kaliteli bir dış cephe, tutarlı bir konfor seviyesini koruyacaktır.

Fiyat da önemli bir faktördür. Teknolojiyle ilgili her şeyde olduğu gibi: uzun ömürlü olmayacak ucuz cihazlar veya gerçekten sadece ayrıntılı bir aldatmaca olan gülünç pahalı hileler bulabilirsiniz.

Bir yarış direksiyonu satın almak biraz aptalca bir oyun olabilir, ancak bu yüzden size yardım edeceğiz.

 • En İyi: Logitech G923
 • Gerçekçilik: Thrustmaster TS-XW
 • Bütçe: Hori Yarış Direksiyonu Overdrive
 • Orta Seviye: Thrustmaster TMX

Forza için en iyi yarış direksiyonları

Aşağıda, satın alabileceğiniz en iyi yarış direksiyonlarınden bazıları, dostane bir fiyat aralığına ve inkar edilemez kaliteye sahip.

Forza için en iyi yarış direksiyonu

Logitech G923 , Forza için en iyi yarış direksiyonudur.

 • direksiyon Çapı: 26cm
 • Dönme: 900 derece
 • Eklentiler: Pedallar
 • Uyumluluk: Xbox One, Series X/S, PC, PS5

İster ömür boyu süren bir yarış simülasyonu sürücüsü olun, ister içinde henüz kaybolmamış olun, Logitech G923 tam size göre. 

Tek seferlik bir yatırım olarak, soğuk haddelenmiş pedallar ve elle dikilmiş deri direksiyon muhtemelen zamana karşı koyacaktır. 

direksiyonlerle birlikte pedallar dahildir, ancak birlikte verilen bir çubuğun olmaması talihsiz bir durumdur. Bununla birlikte, yarış simülasyonu deneyiminde daha az rağbet gören bir özelliktir, bu yüzden bu konuda çok fazla endişelenmeyin.

Fiyat anlaşılır bir şekilde yüksek ve bu düzeyde yapı kalitesi ve beklenecek olan işlev. Yine de, birkaç yıllık kullanımdan sonra artık gerçekten aldırmazsınız.

Trueforce ile Çift Motorlu Kuvvet Geri Bildirimi, bir yarış arabasını döndürmek için gereken aynı kuvvetle mücadele etmenize olanak tanır, ancak daha yumuşak bir sürüş deneyimi istiyorsanız bu ayarlanabilir.

Sonuç olarak, Logitech'in yapı kalitesi bu tekerleğin en değerli varlığıdır ve haklı olarak podyumda en üst sıralarda yer alır.

Forza için en gerçekçi yarış direksiyonu

Thrustmaster TS-XW , Forza'daki en gerçekçi deneyimi sağlar.

 • direksiyon Çapı: 31cm
 • Döndürme: Modüler dönüş 270 ile 1080 derece arasında ayarlanabilir.
 • Eklentiler: T3PA Pedal Seti + Konik Fren Modu
 • Uyumluluk: Xbox One, Series X/S, PC

Para sorun değilse, Forza için en gerçekçi yarış direksiyonu Thrustmaster TS-XW'dir. Xbox One, Series X/S ve Windows ile uyumlu olan bu direksiyon, çoğu yarış kurulumuna uyar. 

Thrustmaster yarış ekosistemi bu direksiyonla tamamen uyumludur, yani vites değiştiricileri, frenleri ve pedalları kolaylıkla karışıma atabilirsiniz. Yarış pistine tam anlamıyla dalmak istiyorsanız, Thrustmaster TS-XW oradaki en hızlı rotadır. 

Fırçasız bir motorla, gerçek bir arabayı simüle etmek için yeterli tork ve dirençle yumuşak bir dönüşün yanı sıra ölü bölge olmamasını sağlayan çift kayışlı bir sistem yaşayacaksınız.

Sparco P310 Yarışma direksiyonunun 1:1 kopyası olarak tasarlanan bu direksiyon, çoğu yarış pistinde bulunanlarla aynıdır. 

Bunun tek dezavantajı, Gran Turismo hayranıysanız sorun olan Playstation ile uyumsuzluktur .

Forza için en iyi bütçe yarış direksiyonu

Hori Racing Wheel Overdrive , bankayı kırmayacak ama yine de harika bir ürün.

 • direksiyon çapı: 28cm
 • Dönme: 270 derece
 • Eklentiler: Pedallar
 • Uyumluluk: Xbox One, Series X/S, PC.

Son derece bütçe dostu bir rakip, fiyatını burada bulabileceğiniz Hori Overdrive'dır.

270 derecelik dönüş yarıçapıyla, bir direksiyon simidinin temel işlevine sahip olursunuz. Bu, diğer direksiyonlere kıyasla soluk olsa da, giriş seviyesi bir direksiyon olarak Hori Overdrive ile yanlış gidemezsiniz.

Rahat bir kauçuk kavrama ile direksiyon üzerinde harika bir kontrol hissine sahip olacaksınız. Pedalların modüler giriş hassasiyeti vardır, bu nedenle nüanslarla hızlanabilirsiniz. Bu özellikler diğer direksiyonların gerçekçiliğine uymasa da, kesinlikle simülasyon deneyimine dalmış olacaksınız.

Bir montaj kelepçesine sahip olan bu direksiyon, gerektiğinde bir masaya kolayca sığar. Bu erişilebilirlik kolaylığı, size en konforlu deneyimi sağlamada önemlidir.

Forza için en iyi orta sınıf direksiyon Thrustmaster TMX'tir

Thrustmaster TMX işinde harikadır ve onun gibi diğerlerinden çok daha ucuza mal olur.

 • direksiyon çapı: 28cm
 • Dönme: 900 derece
 • Eklentiler: Pedallar
 • Uyumluluk: Xbox One, Series X/S, PC

TS-XW ile aynı yapı kalitesine sahip olmamasına rağmen, bu jant Forza için en iyi jant için hala zorlu bir rakip. 

900 derecelik dönüş, hassasiyet sağlarken, Kuvvet Geri Besleme ve kayış-kasnak sistemi, tekerleğin her dönüşüne bir direnç seviyesi uygular. 

Direksiyonun arkasındaki metal kürek değiştiriciler, yarış arabalarında bulunanlarla neredeyse aynıdır ve kontrolöre derin bir daldırma seviyesi sunar.

Son derece uygun fiyatlı ve yine de belirli özellikler ve kalite sunan bu direksiyon, giriş seviyesi bir tekerleği geçmeyi umut eden biri için mükemmel.

SSS

Tüm yarış direksiyonları Xbox'ta çalışır mı?

Hayır – bazılarının başka platformlar düşünülerek tasarlanmış olması muhtemeldir. Satın aldığınız herhangi bir teknolojinin özelliklerini okumak önemlidir.

Bu kılavuzdaki tüm direksiyonler, Xbox One ve Xbox Series X / S ile tamamen uyumludur.

Forza oynamak için bir yarış direksiyonuna ihtiyacım var mı?

Spesifik olarak değil, ancak yarış simülasyonu deneyiminden en iyi şekilde yarış direksiyonu ile yararlanılır.

Bir yarış direksiyonu buna değer mi?

Simülasyon deneyimi öznel olduğu için bu, yanıtlanması zor bir sorudur. Bir yarış direksiyonu kullanma deneyiminden, tamamen orijinal olmadığı için simülasyon , dolayısıyla keyif almamanız olasıdır . Ancak, bu bir video oyunu olduğu için beklenen bir durumdur.

Dikkate alınması gereken bir diğer konu ise fiyattır.

Birçok yarış direksiyonu son derece iyi yapılmış ve paranızın karşılığını verirken, diğerleri gasp olma sınırında sallanıyor. Çoğu şeyde durum böyledir, bu yüzden bu kılavuz size yardımcı olmak için burada!

Yarış direksiyonunu nasıl kullanırım?

Çoğu yarış direksiyonu harici bir güç kaynağı gerektirir. Direksiyonunuz elektrik prizine takıldıktan ve USB aracılığıyla Xbox'ınıza bağlandıktan sonra, muhtemelen onu kalibre etmeniz gerekecektir.

Kalibrasyon, farklı direksiyonler için benzersiz bir işlemdir, ancak gerçekten oldukça basit olması gerekir.

Kalibre edildikten sonra direksiyonunuzu Forza için kullanabilirsiniz ve umarım, bir kontrolörle oynamaya kıyasla yarışınızda bir gelişme fark edeceksiniz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow